top

Vybavenie skialpinistické

Lyžiarske vybavenie je v obchode širokou kategóriou. 8a.skkde nájdete všetko potrebné vybavenie na lyžovanie. Oblečenie, batohy, mačky, cepíny, okuliare a lavínové ABC - to všetko a ešte viac je k dispozícii len u nás.
View as Grid List

1390 Produkty

 1. -16%
  Skialp bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - grayling brown

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Bunda dámska Patagonia SnowDrifter Jacket - obsidian plum

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - belay blue

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Skialpinistický batoh Blue Ice Yagi Pack 35L - deep blue

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Skialpinistický batoh Blue Ice Yagi Pack 28L - deep blue

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Skialpinistický batoh Blue Ice Yagi Pack 35L - vulcan

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Skialpinistický batoh Blue Ice Yagi Pack 28L - vulcan

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Batoh Patagonia SnowDrifter Pack 30L - shrub green

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Batoh Patagonia SnowDrifter Pack 20L - shrub green

  Zoznam prianí

 10. -14%
  Lyžiarske rukavice Black Diamond Guide - natural

  Zoznam prianí

 11. -15%
  Čelovka Silva Trail Speed 5XT
  Čelovka Silva Trail Speed 5XT
  243,99 € 289,99 €

  Zoznam prianí

 12. -16%
  Zateplená bunda Vaude Sesvenna Jacket IV - woodland

  Zoznam prianí

 13. -20%
  Softshellové nohavice Houdini Pace Pants - true black

  Zoznam prianí

 14. -20%
  Softshellové nohavice Houdini Pace Pants - black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

1390 Produkty

Vymazať

Lyžiarske vybavenie - lyžiarske oblečenie

V tejto kategórii nájdete všetku výstroj na korčuľovanie, ktorá vás ochráni pred extrémnymi podmienkami. Bunda Skitter s membránou poskytuje ochranu pred premoknutím pri páde na snehu. Mnohé z nich využívajú technológiu GORE-TEX® pre maximálnu vodotesnosť. To isté platí pre nohavice a rukavice na zoskok padákom, ktoré vás plne ochránia pred drsnými zimnými podmienkami. V kategórii Oblečenie na lyžovanie nájdete aj modely s technológiou GORE-TEX® INFINIUM™ s technológiou WINDSTOPPER®. Toto softshellové riešenie vás ochráni pred chladivými účinkami vetra. Oblečenie pre parašutizmus sa vyznačuje aj vynikajúcou priedušnosťou. Týka sa to búnd, nohavíc, rukavíc a rýchloschnúceho spodného prádla. Tým sa zabezpečí odvádzanie prebytočnej vlhkosti, čím sa zabráni prehriatiu. V kategórii skialpinistického vybavenia nájdete aj skialpinistické ponožky vyrobené z vlny Merino. Jeho izolácia zníži ochladzovanie, čo bude mať pozitívny vplyv na tepelnú pohodu. Okrem toho vás vďaka antibakteriálnym vlastnostiam udrží dlhšie svieže.

Skialpinistické vybavenie - skialpinistické a lavínové batohy

Lyžiarske a parašutistické batohy sú mimoriadne prepracované konštrukcie, ktoré sa dobre osvedčia v extrémnych zimných podmienkach. Skialpinistická výbava z tohto sortimentu vám zaručí, že budete môcť ľahko prenášať svoju výbavu, aby ste zvládli nástrahy tejto aktivity. Tieto modely udržujú vysokú úroveň stability tela počas dynamického pohybu, takže vašu jazdu nič nenaruší. Lyžiarske a parašutistické batohy majú špeciálne riešenia na nosenie lyží alebo dosky. Toto skialpinistické vybavenie vám zabezpečí, že nebudete musieť prepravovať lyže v ruke, čo je úplne nepraktické. Okrem toho vám batohy na skydiving umožňujú nosiť skoby, pripojiť ľadové sekery alebo horolezecké lano. Veľmi praktické sú aj lavínové batohy, ktoré v prípade nebezpečenstva ponúkajú podporu špeciálneho airbagu. To vás vytiahne na povrch lavíny a zvýši vaše šance na prežitie. Batohy v kategórii skialpinistického vybavenia vám umožnia nosiť aj zásobník na vodu, aby ste neboli dehydrovaní.

Vybavenie pre horolezcov - cepíny, skoby a postroje

Skákanie na padáku často zahŕňa prvky lezenia, preto si so sebou musíte vziať ďalšie vybavenie na zoskoky. K takémuto vybaveniu patria skokanské mačky, padákový postroj a ľadvinky. Tie musia byť prispôsobené špecifikám tejto lyžiarskej aktivity, takže sú oveľa ľahšie ako ich klasické náprotivky. Postroj je dokonale kompatibilný s batohom a dynamikou pohybu v horách, takže vás nebude nijako obmedzovať. Postroje pre parašutistov v kategórii parašutistického vybavenia majú zvyčajne prídavné lezečky, ku ktorým sa pripájajú karabíny a skrutky do ľadu. Skoby, ako napríklad Climbing Technology Snow Flex, zvýšia stabilitu pri lezení a chôdzi. Pri preprave lyží na batohu sa musíte na trase pohybovať bezpečne, preto je výber tejto časti výbavy nevyhnutný. K parašutistickému vybaveniu patria aj šmykľavé šeky, ktoré sú ľahšie ako turistické ekvivalenty. Je to dôležité, pretože množstvo vybavenia, ktoré si beriete do hôr v zime, je väčšie, takže má zmysel obmedziť jeho hmotnosť.

Lyžiarske vybavenie - lyžiarske prilby a okuliare

Chrániť si hlavu počas extrémnych zoskokov padákom je nevyhnutné, preto si pozrite prilby na zoskoky padákom v našom obchode. Sú mimoriadne ľahké a zároveň dokonale odolné. To znamená, že zvýšite svoju bezpečnosť pri prípadnom páde. Optimálna úroveň vetrania týchto konštrukcií zároveň znižuje nepríjemné prehrievanie. Lyžiarske vybavenie v obchode 8a.sk zahŕňa aj lyžiarske okuliare. Moderné technológie objektívov, ktoré tu nájdete, zlepšujú vnímanie okolia. Všetko je jasnejšie, takže získate vizuálny zážitok a včas spoznáte prekážky na trase.

Lyžiarske horolezecké vybavenie - lavínové ABC

Vybavenie tejto kategórie zvyšuje vašu bezpečnosť a uľahčuje záchranné operácie. Ak to so skialpinizmom myslíte vážne, je potrebné mať lavínové sondy, lopatu na odhŕňanie snehu a predovšetkým lavínový detektor.