top

Bežecká obuv a oblečenie

Bežecké oblečenie nie je len pohodlné tričko a funkčné nohavice. Na tréningy v chladnejších teplotách je tiež dobré zvoliť si termoaktívnu bielizeň, teplú mikinu alebo membránovú bundu.
View as Grid List

1820 Produkty

 1. -4%
  Bežecká bunda dámska Hoka Skyflow Jacket

  Zoznam prianí

 2. -4%
  Bežecká bunda Hoka Skyflow Jacket - white/multi

  Zoznam prianí

 3. -5%
  Bežecké kraťasy Hoka 7 inch Short - multi

  Zoznam prianí

 4. -4%
  Dámsky top Hoka Tank - black/multi

  Zoznam prianí

 5. -4%
  Bežecké kraťasy dámske Hoka 4 inch Short - multi

  Zoznam prianí

 6. -21%
  Nepremokavá bunda Montane Phase Nano Jacket - alder green

  Zoznam prianí

 7. -5%
  Dámske legíny Smartwool Active 7/8 Legging - black

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Bežecké topánky Dachstein X-Trail 01 - grey

  Zoznam prianí

 9. -4%
  Šiltovka Ciele Alz Cap Athletics Small - cab

  Zoznam prianí

 10. -4%
  Šiltovka On Running Lightweight Cap - hay

  Zoznam prianí

 11. -24%
  Bežecké nohavice On Running Running Pants - black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

1820 Produkty

Vymazať

Funkčné bežecké oblečenie

Sprinneri, skutoční milovníci maratónov alebo behu, dobre vedia, že pohodlná bežecká obuv na efektívne zdolávanie trás nestačí. Aby sa úsilie vynaložené na aktivitu premietlo do lepšieho výsledku aktivít, aj začiatočníci by sa mali rozhodnúť vymeniť bežné oblečenie za špeciálne bežecké oblečenie Rozdiel pocítite okamžite. Koniec koncov, na oblečenie špeciálne vyrobené na aktívne nosenie sa používajú úplne iné materiály. Výhodou sú aj moderné technológie. V konfrontácii s vlastnosťami mestského oblečenia vyhráva bežecké oblečenie v každom ohľade.

Bežecká obuv + bežecké oblečenie = efektívnejší tréning

Ak chcete, aby úsilie, ktoré vynakladáte na aktivitu, bolo čo najprínosnejšie, musíte svoje tréningové koncepty doplniť bežeckým oblečením, ktoré podporuje vašu pohodu. Automaticky vám napadne investícia do pohodlnej obuvi. Bežecká obuv je samozrejme nevyhnutnou súčasťou športového oblečenia, ale rovnako dôležité sú aj technické tričko, funkčné nohavice a pohodlná mikina alebo membránová bunda. Vlastnosti každej časti takejto výbavy sa spoločne prejavia vo výraznom zlepšení efektivity tréningu. Obuv zvyšuje pohodlie pri každom kroku a prispieva k minimalizácii rizika zranenia. Na nerovnom teréne a v náročnom teréne sa ukážu ako mimoriadne dôležitá podpora. Oblečenie na bežky doplní túto podporu tým, že zvýši pocit voľnosti počas tréningu a kompenzuje riziko nepohodlia.

Bežecká obuv ako základná súčasť bežeckého oblečenia

Ako už bolo spomenuté, bežecká obuv by mala byť súčasťou športového oblečenia každého nadšenca behu. Špeciálna konštrukcia ovplyvňuje nielen pohodlie, ale aj bezpečnosť používateľa pri prekonávaní trás. Podrážka so správne konštruovaným dezénom si poradí s výzvami náročnejšieho terénu. Na druhej strane, tlmiaca pena zlepší mäkkosť vašich krokov na tvrdom podklade. Výrobcovia majú rôzne nápady na prispôsobenie modelu chodidlu. Používajú elastické pásiky, suchý zips alebo klasické šnurovanie. Je na vás, ktorý spôsob považujete za najvhodnejší. Ak vás zamračené počasie nenúti vzdať sa tréningu, vyberte si membránový variant obuvi. Tým sa zabráni prenikaniu vlhkosti cez materiál bez toho, aby to ovplyvnilo priedušnosť. V našej ponuke nájdete vysokokvalitnú dámsku a pánsku bežeckú obuv od špičkových značiek. Patrí medzi ne obuv od spoločností Dynafit, Inov-8, La Sportiva, On Running, Salomon a mnohých ďalších výrobcov.

Aký druh oblečenia pre bežcov?

Odpoveď na otázku, ktoré bežecké oblečenie je najlepšie, nie je vôbec jednoduchá. Do hry tu vstupuje mnoho faktorov. V množstve rôznych návrhov sa dá ľahko stratiť. Ponuka výrobcov je široká a sloboda výberu je nespornou výhodou, ale môže byť ťažké urobiť konkrétne rozhodnutie. V závislosti od intenzity tréningu, úrovne tréningu, frekvencie, podmienok a preferencií používateľa sa menia požiadavky na špecializované oblečenie. Pri výbere sa určite oplatí sledovať schopnosť tkaniny zabezpečiť priedušnosť. Bežecké oblečenie, ktoré účinne odvádza vlhkosť a umožňuje voľnú cirkuláciu vzduchu, bude vynikajúcou voľbou pre profesionálov aj začiatočníkov. Takéto prvky sa stávajú štandardom, ale mnohí špičkoví výrobcovia, ako napríklad Dynafit, La Sportiva a Salomon, ich dopĺňajú o ďalšie technické riešenia. Používajú sa tak napríklad ióny striebra na predĺženie sviežosti odevu alebo prímesi elastických vlákien na zvýšenie komfortu nositeľa.

Oblečenie na behanie v rôznych štýloch

Nielen technické parametre sú dôvodom, prečo si aktívni bežci vyberajú oblečenie navrhnuté špeciálne s ohľadom na nich. Oblečenie pre bežcov, ktoré má obchod 8a.sk v ponuke, je ušité z materiálov, ktoré podporujú správnu funkciu tela a zabezpečujú pohodlie pri nosení. Nebudete cítiť žiadne nepohodlie, pretože strihy prispievajú k väčšej voľnosti pohybu. Návrhári odevov často upúšťajú od švov alebo zabezpečujú ich rovnosť. Ani priliehavé tričká alebo legíny preto netlačia na pokožku a nespôsobujú odreniny. To tiež znamená, že jednotlivé časti podvozku lepšie spolupracujú. Šikovne tvarované tričká sa nezhrňujú pod bundami ani mikinami.