top

Snehové lopaty

Lopaty na sneh sú súčasťou snežného ABC a sú povinnou výbavou každého nadšenca skialpinizmu. V batohu by nemal chýbať. Obchod 8a.sk ponúka mimoriadne široký sortiment lopát na sneh.
View as Grid List

19 Produkty

na stránku
 1. -11%
  Lavinový set Arva Neo BT Pro
  Lavinový set Arva Neo BT Pro
  369,34 € 414,99 €

  Zoznam prianí

 2. -24%
  Lavínová lopata Pieps C 660 Shovel - blue

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Lavinový set Pieps Set Pro BT - blue

  Zoznam prianí

 4. -25%
  Lavínová lopata Pieps T 640 Telescopic Shovel

  Zoznam prianí

 5. -27%
  Lopata na sneh Pieps T 500 Standard Shovel

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Lavínová lopata Arva Shovel Access

  Zoznam prianí

 7. -23%
  Lopata na sneh Ortovox Shovel Beast PC - safety blue

  Zoznam prianí

 8. -16%
  Lavinový set Ortovox Avalanche Rescue Set Diract

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Lopata na sneh Climbing Technology Agile Kit - light alloy

  Zoznam prianí

 10. -40%
  Lavínová lopata ABS A.Ssure Shovel - multicolor

  Zoznam prianí

 11. -32%
  Lavínová lopata ABS A.Ssure Avalanche Set - multicolor

  Zoznam prianí

 12. -14%
  Lavinový set Black Diamond Alpine Avy Safety Set - green

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Lopata na sneh Climbing Technology Shovel

  Zoznam prianí

 14. -20%
  Lavínová lopata Salewa Razor SL Shovel - midnight blue

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Lopata na sneh Climbing Technology Agile Plus Kit

  Zoznam prianí

View as Grid List

19 Produkty

na stránku
Vymazať

Pevná konštrukcia lopát na sneh

Lopaty na sneh musia spájať dve protichodné vlastnosti. Na jednej strane by mali byť čo najľahšie, aby v batohu na prístupe nevážili príliš veľa, a na druhej strane musia mať vysokú pevnosť potrebnú na kopanie v ťažkom snehu. Tieto dve kritériá znamenajú, že najčastejšie používaným materiálom na ich výrobu je hliník. Väčšina lopát na sneh sa skladá z dvoch častí, rukoväte a pracovnej časti (lopaty), ktoré sa dajú rozložiť na prepravu, aby sa zmestili do lyžiarskeho batohu Lopaty sú špeciálne tvarované, aby sa zvýšila ich pevnosť pri hĺbení ťažkého snehu. Vybrané modely majú navyše mierne nabrúsené hrany, takže sa s nimi ľahko dostanete aj cez zamrznutý sneh. Na druhej strane, násadu lopaty na sneh možno často predĺžiť, aby bola práca ešte efektívnejšia. Podobnú funkciu plnia aj rukoväte v tvare písmena T alebo D, ktoré umožňujú bezpečné uchopenie lopaty. Snehové lopaty vám umožnia efektívne sa dostať k osobe zasypanej lavínou. Obchod 8a.sk ponúka mimoriadne široký sortiment lopát na sneh pre každého používateľa. Kompaktné modely sa ľahko zmestia do lyžiarskeho batohu. Snehové lopaty značiek Salewa, Black Diamond, Ortovox alebo Climbing Technology sú zárukou vysokej spoľahlivosti a odolnosti pri rýchlom odhŕňaní postupných vrstiev snehu.

Lopaty na sneh od najlepších výrobcov

Ponúkame sortiment popredných výrobcov lopat na sneh. Spomedzi mnohých dostupných modelov vyniká niekoľko osobitých dizajnov. Mimoriadne obľúbené sú lopaty na sneh, pri ktorých sa dá lopata namontovať v pravom uhle k násade, a tak sa dá lopata použiť na rýchle odhŕňanie snehu. Je to skvelá funkcia na rýchle odstránenie veľkej masy snehu. Ďalším zaujímavým riešením je model kombinujúci funkciu lopaty na sneh a sekery, ktorý v celkovej konštrukcii funguje ako násada. Tým sa výrazne znižuje hmotnosť zariadenia pri zachovaní jeho vysokej funkčnosti. Mnohé modely majú v lopatke aj otvory, ktoré umožňujú jej použitie ako snehovej kotvy a vytvorenie istiacej pozície. Nech už hľadáte akúkoľvek lopatu na sneh, v obchode 8a.sk nájdete široký výber modelov, z ktorých si určite vyberiete ten najvhodnejší.