top

Pánske bežecké topánky

Pánska bežecká obuv obsahuje desiatky modelov prispôsobených rôznym bežeckým aktivitám. Výber toho správneho pre vás závisí od konkrétnej bežeckej aktivity, ktorú vykonávate, a od úrovne vašich znalostí. Pozrite si pánsku bežeckú obuv, ktorá bola vytvorená na tréning, súťaže a bežecké výlety.
View as Grid List

314 Produkty

na stránku
 1. -15%
  Trailové topánky Merrell MTL Long Sky 2 - viz/jade

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Pánske bežecké tenisky Hoka Bondi 8 - red alert/flame

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Pánske bežecké tenisky Saucony Guide 16 - fossil/moss

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Trailové topánky Saucony Xodus Ultra 2 - nebula

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Pánske bežecké tenisky Saucony Ride 16 - citron/black

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Bežecké tenisky pánske Saucony Ride 16 - fossil/palm

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Trailové topánky Saucony Peregrine 13 - arroyo

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Bežecké topánky Saucony Peregrine 13 ST - umber/basalt

  Zoznam prianí

 9. -20%
  Bežecké tenisky pánske Saucony Kinvara 14 - yellow

  Zoznam prianí

 10. -20%
  Bežecké topánky Merrell Agility Peak 4 - dahlia/tahoe

  Zoznam prianí

 11. -15%
  Trailové topánky Merrell Vapor Glove 6 - granite/tangerine

  Zoznam prianí

 12. -15%
  Bežecké tenisky pánske Merrell Vapor Glove 6 - black

  Zoznam prianí

 13. -15%
  Bežecké tenisky pánske Merrell Nova 3 - clay

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Trailové topánky Merrell Nova 3 - black/black

  Zoznam prianí

 15. -15%
  Trailové topánky Merrell Fly Strike - black

  Zoznam prianí

 16. -15%
  Trailové topánky Merrell Fly Strike - clay/melon

  Zoznam prianí

 17. -10%
  Trailové topánky adidas Supernova 2 - black/silver/mint

  Zoznam prianí

 18. -15%
  Trailové topánky Arcteryx Vertex U - black/bright phenom

  Zoznam prianí

 19. -12%
  Trailové topánky Scarpa Ribelle Run - black/lime

  Zoznam prianí

 20. -12%
  Bežecké topánky Scarpa Ribelle Run - azure/black

  Zoznam prianí

 21. -12%
  Trailové topánky Scarpa Spin Ultra - azure/black

  Zoznam prianí

View as Grid List

314 Produkty

na stránku
Vymazať

Pánska bežecká obuv poskytuje odpruženie a priedušnosť

V závislosti od typu trate, na ktorej vykonávate svoju aktivitu, ponúkajú pánske bežecké topánky rôzne stupne odpruženia. Je v rozsahu od minimálnej po vysokú úroveň, takže si môžete vybrať úroveň podľa svojich potrieb. Na tých trasách, kde neočakávate veľké kamene a beh prebieha po zhutnenej zemi, bude dobre fungovať minimálne odpruženie. Tá sa vyznačuje obmedzenou pružnosťou, pretože nie je taká potrebná. Mužská bežecká obuv s väčším odpružením bude dobre fungovať na kamenistých chodníkoch a v premenlivom teréne. To vám poskytne účinné tlmenie nárazov pri behu. Tým sa zvýši pružnosť každého kroku a zlepší sa ochrana pred náhodným zranením.

Vzhľadom na zvýšenú fyzickú námahu, ku ktorej dochádza počas behu, poskytujú modely obuvi pohodlnú priedušnosť. To sa dá dosiahnuť dvoma spôsobmi - prostredníctvom materiálov a špeciálnych sieťových panelov. Pánska bežecká obuv využíva rýchloschnúce tkaniny, ktoré odvádzajú prebytočnú vlhkosť vznikajúcu počas cvičenia. To uľahčuje príjemnú suchú klímu pri pokožke a urýchľuje vysychanie obuvi počas cvičenia. Sieťované panely sa postarajú o cirkuláciu vzduchu okolo nôh, čím sa zníži riziko príliš rýchleho prehriatia. To znamená, že pánska bežecká obuv v obchode 8a.sk vám poskytne potrebnú oporu pri každom kilometri a uľahčí vám účasť na pretekoch alebo klasickom tréningu.

Pánska bežecká obuv ponúka maximálnu priľnavosť

Konštruktéri bežeckých topánok používajú moderné podrážky pre maximálnu priľnavosť v premenlivom horskom teréne. V topánkach značiek Dynafit, Salomon, Columbia, Arcteryx, La Sportiva, The North Face VECTIV™ a ďalších nájdete podrážky vyvinuté týmito značkami alebo také známe konštrukcie, ako sú Vibram®, Pomoca® alebo Michelin®. Každá z nich má iné vlastnosti a je určená pre iné povrchy, takže výber konkrétnej technológie závisí od vašich potrieb. Avšak mužská bežecká obuv sa bude vždy vyznačovať zvýšenou priľnavosťou k povrchu. To ovplyvňuje vašu bezpečnosť, pretože znižuje riziko pošmyknutia na kameňoch alebo blatistých úsekoch. Okrem toho dizajnéri používajú aj špeciálny dezén, ktorý zlepšuje trakčné vlastnosti pánskej bežeckej obuvi. To sa vám bude hodiť, keď raz pobežíte v zmiešanom teréne a až potom sa pustíte do blatistých alebo trávnatých úsekov.

Stabilita pri každom kroku v pánskej bežeckej obuvi

Vysoká dynamika behu po horských chodníkoch si vyžaduje, aby výrobcovia používali stabilizačné riešenia. Tie umožňujú prirodzené odvaľovanie chodidla, takže pánska bežecká obuv zvládne aj tie najnáročnejšie trasy. Na dosiahnutie tohto cieľa používajú dizajnéri ako Dynafit, On Running, Salomon, Columbia, Arcteryx, La Sportiva špeciálne štruktúry obklopujúce chodidlo. To znamená, že sa eliminuje riziko mimovoľného pohybu chodidla, čo je rovnako užitočné pri stúpaní do kopca ako pri dynamickom zjazde. V pánskej bežeckej obuvi sa však využívajú aj špeciálne anatomicky tvarované vložky. Niektoré majú aj čiastočne polstrovanú medzipodrážku. Každé z týchto riešení je navrhnuté tak, aby sa topánka ohýbala tam, kde má, takže zvládnete aj tie najnáročnejšie trasy.

Pánska bežecká obuv

Niektoré bežiace modely sú vybavené membránami. Klasické membrány GORE-TEX® alebo vlastné membrány výrobcov vás majú chrániť pred dažďom a premoknutím pri behu cez kaluže. Pánska bežecká obuv s membránou vám poskytne nepremokavosť, ktorú potrebujete pri náhlej zmene počasia. Membrána GORE-TEX® a ďalšie samozrejme ponúkajú pohodlnú priedušnosť. Ten zabezpečí odvádzanie prebytočnej vlhkosti, čím sa zníži nepríjemné prehrievanie.

Pánska bežecká obuv - čo je to kvapka?

Klesanie je rozdiel medzi výškou podrážky na päte a na špičke. Jeho hodnota závisí od vašich potrieb, takže ak používate mužskú bežeckú obuv športovo, pokles bude okolo 4 mm alebo dokonca 0 mm. Tieto všestranné modely pre trasy s premenlivým terénom majú pokles od 6 do 12 mm. Každý bežec si teda nájde niečo pre seba a vždy môže očakávať maximálnu podporu na ďalších kilometroch trate.