top

Expresky lezecké

Lezecké exponáty sú neoddeliteľnou súčasťou lezeckého vybavenia. Začiatočník v tomto športe aj ten najskúsenejší lezec ich má niekoľko.
View as Grid List

178 Produkty

na stránku
 1. -15%
  Expreska Edelrid Bulletproof Set II 12 cm - oasis

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Expreska Edelrid Bulletproof Set II 18 cm - night

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Expreska Ocun Hawk Wire ST-Sling Set Dyn 12 mm 40 cm - red

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Expreska Black Diamond Litewire Quickdraw 16 cm

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Lezecké expresky DMM Chimera Quickdraw 12 cm 6-pack - purple

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Expreska DMM Chimera Quickdraw 18 cm - purple

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Expreska DMM Chimera Quickdraw 12 cm - purple

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Lezecké expresky DMM Chimera Quickdraw 18 cm 6-pack - purple

  Zoznam prianí

View as Grid List

178 Produkty

na stránku
Vymazať

Lezecký výstroj - typy a použitie

Lezecké vybavenie sa líši podľa použitia a dokonca aj podľa náročnosti používateľa. To isté platí aj pre lezecké expresy, ktorých je niekoľko druhov. Lezecké exponáty s väčšími karabínami a širokými popruhmi uľahčujú rýchle lezenie na športových cestách a prekonanie väčšieho počtu metrov bez väčšej námahy. Vyberajú sa pre najťažšie trasy, čo umožňuje presnejšie výstupy. Na druhej strane spektra sú ultraľahké expresky s malými karabínami, ktoré pomáhajú znížiť zaťaženie lezeckého postroja alebo kabelky lezca na veľkostných cestách a cestách s viacerými lanami. Klasické expresy štandardnej veľkosti sa hodia na väčšinu aplikácií. Obzvlášť žiadané sú nízkonákladové lezecké expresy na tréning, ktoré sa intenzívne využívajú takmer neustále. Okrem klasických dĺžok sú k dispozícii aj dlhé lezecké expresy na horské použitie. Dlhá stuha umožňuje ich použitie v mnohých neobvyklých situáciách.

Detaily v lezeckých expresoch

Rozšírenia možno pripojiť pomocou rôznych typov pások. Môžete si vybrať veľmi silné a hrubšie nylonové pásky alebo ultraľahké pásky z Dyneemy. Okrem toho sa v mnohých modeloch používa špeciálna gumová zátka, tzv. šnúrka alebo fixit. Tým sa zabráni nežiaducemu otáčaniu spodnej karabíny a pripínanie lana je oveľa jednoduchšie. S lezeckými stuhami, nadväzcami a karabínami, ktoré sú k dispozícii samostatne, si každý môže v našom obchode zostaviť svoj vysnívaný lezecký expres.

Store 8a.sk - Lezecké exponáty od špičkových výrobcov

V našej ponuke máme najnovšie expresy od špičkových značiek z celého sveta. Americký Black Diamond, taliansky Climbing Technology, francúzsky Petzl alebo český Ocún sú výrobcovia, ktorých poznajú všetci lezci. V našej širokej ponuke nájdete najnovšie kolekcie, ako aj expresy za akciové ceny alebo výpredaje.

Ponúkame široký sortiment výrobkov.