top

Stany pre 1 osobu

Stany pre 1 osobu v ponuke horského obchodu 8a.sk sú mimoriadne ľahké a spoľahlivé modely. Nájdete tu ultraľahký stan pre 1 osobu na dlhé horské expedície, ako aj klasický trekingový model na jednodňové výlety mimo mesta.
View as Grid List

10 Produkty

 1. -5%
  Cyklistický stan Nemo Dragonfly Osmo Bikepack 1p

  Zoznam prianí

 2. -30%
  Stan pre 1 osobu Robens Arrow Head - blue

  Zoznam prianí

 3. -6%
  Stan pre 1 osobu Samaya Radical 1 - white
  Stan pre 1 osobu Samaya Radical 1 - white
  1 409,99 € 1 499,99 €

  Zoznam prianí

 4. -30%
  Stan pre 1 osobu Robens Chaser 1
  Stan pre 1 osobu Robens Chaser 1
  337,99 € 488,99 €

  Zoznam prianí

 5. -14%
  Stan pre 1 osobu Fjallraven Abisko Lite 1 - pine green

  Zoznam prianí

 6. -30%
  Stan pre 1 osobu Robens Starlight 1

  Zoznam prianí

 7. -30%
  Stan pre 1 osobu MSR Hubba NX - gray

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

10 Produkty

Vymazať

Stany pre 1 osobu majú rôznorodé prevedenie

Stany pre jednu osobu ponúkané v našom obchode sú veľmi rôznorodé modely, pokiaľ ide o tvar a použité rámy. Minimalistické verzie, pri ktorých je hlavnou prioritou hmotnosť, sú často založené na jednom hlavnom póle. Takéto stany pre jednu osobu ponúkajú základný priestor na spanie a zároveň zaberajú málo miesta v batohu, takže sú ideálne na sólo trekking. Mimoriadne obľúbené sú aj stany pre jednu osobu s tunelovou konštrukciou Dva oblúky ponúkajú o niečo viac priestoru vo vnútri pri zachovaní nízkej hmotnosti. Najlepším kompromisom medzi veľkosťou a hmotnosťou spálne sa zdajú byť moderné hybridné konštrukcie, ktoré umožňujú najžiadanejšie tvary stanu. Podobne ako ostatné turistické stany, aj najmenšie verzie - jednolôžkové stany - sa vyznačujú jednoduchým stavaním a skvelými úžitkovými vlastnosťami.

Stan pre 1 osobu je optimálnou voľbou pre samostatných turistov

Stany pre 1 osobu sa zvyčajne vyberajú na osamelé turistické a trekingové výpravy. Umožňujú poskytnúť prístrešok s minimalistickými rozmermi, takže nie je problém vložiť ich do trekingového batohu spolu s ostatným vybavením. K dispozícii sú modely od ultralight stanu pre 1 osobu pre profesionálov, v ktorom boli všetky prvky navrhnuté tak, aby boli čo najľahšie, až po turistické modely, ktoré sa vyznačujú robustnosťou a zvýšenou všestrannosťou. V našom obchode sa snažíme poskytovať komplexný sortiment stanov pre 1 osobu, aby si každý používateľ mohol vybrať ideálny model pre svoje použitie.

Aký stan pre jednu osobu si vybrať?

Tak ako pri väčších konštrukciách, aj pri stanoch pre 1 osobu sa môžu použité materiály výrazne líšiť, čo má zásadný vplyv na celkovú hmotnosť. Hoci je každý stan pre 1 osobu relatívne ľahký, rozdiely v jednotlivých modeloch si ľahko všimnú minimalisti, ktorí počítajú každý gram vybavenia. Modely založené na klasických materiáloch s podlepenými švami alebo sklolaminátovými tyčami sa vyznačujú vysokou odolnosťou. Tento typ stanu pre 1 osobu je obľúbenou voľbou prvých samostatných cestovateľov. Sú ideálne napríklad aj na vodácke výlety, kde hmotnosť vybavenia nie je až takou prioritou. Iná situácia je na dlhých túrach, keď každý gram výbavy navyše znamená väčšie zaťaženie už aj tak veľkého turistického batohu S ohľadom na takéto použitie vyvíjajú poprední výrobcovia ultraľahké stany pre jednu osobu, ktoré využívajú najnovšie dostupné technológie. Mimoriadne tenké a ľahké silikónové materiály z tropických oblastí pomáhajú znížiť celkovú hmotnosť až o niekoľko desiatok gramov. Podobný vplyv na hmotnosť stanu pre jednu osobu majú aj rámové rúrky, ktoré sú vyrobené z tenkého hliníka. Kombinácia týchto prvotriednych komponentov znamená, že ultraľahký stan pre 1 osobu často nie je väčší ako veľká fľaša na vodu a bude ľahší ako jedna. Treba však vedieť, že ľahkosť vrchných konštrukcií sa niekedy dosahuje na úkor vodotesnosti. Preto je pri výbere stanu do mimoriadne daždivých podmienok vždy dobré skontrolovať úroveň nepremokavosti tropika.

Kúpte si stany pre 1 osobu na každý výlet online na 8a.sk

Ponúkame široký prierez turistických stanov Od jednolôžkových stanov pre začínajúcich nadšencov sólo expedícií za dostupné ceny až po jednolôžkové stany pre profesionálov, ktorí sa vydávajú na najťažšie výzvy a potrebujú to najlepšie dostupné vybavenie. V našej ponuke nájdete modely len tých najlepších značiek, pokiaľ ide o dizajn a výrobu turistického a horolezeckého vybavenia. Tým sa zabezpečí, že každý model je dokonalý do najmenšieho detailu. Či už potrebujete stan pre 1 osobu na kempovanie alebo na horskú túru, medzi ponúkanými modelmi určite nájdete ten pravý.