top

Bežecké nohavice a legíny

Bežecké nohavice a legíny sú nevyhnutnou súčasťou oblečenia, ktoré sa nosí pri intenzívnom behu na trati. Správny strih sa ľahko prispôsobí vašej individuálnej postave a zvýši efektivitu vášho úsilia.
View as Grid List

139 Produkty

 1. -5%
  Dámske legíny Smartwool Active 7/8 Legging - black

  Zoznam prianí

 2. -24%
  Bežecké nohavice On Running Running Pants - black

  Zoznam prianí

 3. -11%
  Dámske bežecké legíny Inov-8 Trailpant - black

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Dámske legíny Maloja Rauke - moonless alpflower

  Zoznam prianí

 5. -21%
  Tréningové legíny Maloja Bergell - moonless

  Zoznam prianí

 6. -25%
  Dámske legíny SCOTT SCO Full Tights Endurance - black

  Zoznam prianí

 7. -25%
  Legíny na behanie Karpos Lavaredo Tech Tight - black

  Zoznam prianí

 8. -30%
  Dámske legíny Smartwool Active 7/8 Legging - carnival

  Zoznam prianí

 9. -34%
  Legíny na behanie adidas Own The Run Tights - black

  Zoznam prianí

 10. -41%
  Dámske legíny The North Face Ma Tight - tnf black

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

139 Produkty

Vymazať

Bežecké nohavice a legíny zaručujú pohodlie počas športu

Nezáleží na tom, či si tréning organizujete v lete, alebo sa rozhodnete behať v chladnejších teplotách - bežecké nohavice a legíny by vo vašom šatníku nemali chýbať. Keď premýšľate o športovom oblečení, v prvom rade vám napadne, že by ste mali mať pohodlnú obuv a správny model trička. Nezabudnite však, že ich treba doplniť pohodlnými šortkami alebo neobmedzujúcimi nohavicami. Tí, ktorí sa nevenujú činnosti, nemusia nutne pracovať. Nepodporujú tak dobre nositeľa a zaručujú správnu rovnováhu tela. Ak ste tomu doteraz nevenovali pozornosť, budete príjemne prekvapení, ako veľmi sa takáto zdanlivo malá zmena zlepší. Strih priliehajúci k telu prináša všetky výhody - lepšie odvádzanie vlhkosti, žiadne nepohodlie a väčšiu voľnosť pohybu. Dodatočné pridanie technickej tkaniny do strihu je zárukou spokojnosti.

Bežecké nohavice alebo legíny?

Pred začatím bežeckého tréningu by ste sa mali postarať o správne doplnky a oblečenie. Predovšetkým si musíte vybrať pohodlnú obuv, funkčné tričko a vhodné nohavice. Rozhodnutie o tom, aké by mali byť, je individuálne. Pri výbere by sme sa mali riadiť výhodami materiálu a pohodlnosťou strihu, ale aj vlastnými preferenciami. Bežecké nohavice a legíny vyrába mnoho uznávaných spoločností, pričom každá ponúka trochu iný variant. Spoločnosti ponúkajú modely, ktoré sú vybavené technológiami ako Omni-WickTM alebo FlashDryTM na účinnejšie odvádzanie vlhkosti, ktorá sa počas cvičenia hromadí na povrchu tela. Vďaka tomu si bežec môže užívať suchú a príjemnú klímu na povrchu pokožky pri zdolávaní každého ďalšieho kilometra trate. K efektivite celého procesu prispeje aj to, či je strih vypasovanejší alebo ležérnejší.

Výhody bežeckých nohavíc a legín ocenia muži aj ženy

Bežecké nohavice a legíny sa okrem toho, že sa šijú z rôznych technických materiálov a v rôznych strihoch, navrhujú aj s ohľadom na špecifické požiadavky konkrétneho publika. To sa premieta do úrovne ich funkčnosti. Je samozrejmé, že dámske bežecké legíny zohľadňujú skutočnosť, že ženy očakávajú, že ich oblečenie bude mať trochu iné vlastnosti. Vzhľadom na rozdiely v preferenciách a na rozdiely v tvare tela sú návrhy optimalizované pre jednotlivé pohlavia. Pánske bežecké legíny sa od tých dámskych líšia napríklad dĺžkou, farbou, dizajnom alebo stupňom prispôsobenia. Technické vlastnosti tkanín sa zvyčajne nemenia.

Prečo je lepšie vybrať si bežecké nohavice a legíny namiesto bežeckých nohavíc?

Medzi športovými a bežnými modelmi existujú významné rozdiely. Bežecké nohavice a legíny sú zvyčajne tesnejšie a vyrobené z mierne elastických materiálov, aby boli čo najpohodlnejšie. Okrem toho je charakteristickým znakom, ktorý ich odlišuje, počet vreciek a ďalších tvarových riešení. Bežecké modely nemajú veľa vreciek, najmä tie s hlbokou konštrukciou a voľným strihom. Úlohou bežeckých nohavíc je čo najviac uľahčiť pohyb a predmety pohybujúce sa vo vreckách tomu určite neprospievajú. V takýchto modeloch nenájdete ani ďalšie rozmanité strihy, ozdobné prvky, nášivky, zipsy, pracky alebo cvočky. Nastavenie sa zvyčajne vykonáva pomocou elastických pásov alebo popruhov.