top

Chrániče na topánky cyklistické

Cyklistické chrániče obuvi dokonale chrániace pred vetrom, dažďom a chladom sú skvelým doplnkom pre každého cyklistického nadšenca. Sortiment zahŕňa chrániče na MTB obuv vyrobené z robustných materiálov, chrániče na zimnú cyklistickú obuv pripravené na mráz, ako aj mnoho ďalších modelov.
View as Grid List

2 Produkty

 1. -15%
  Cyklistické návleky POC Thermal Bootie - zink orange
  Cyklistické návleky POC Thermal Bootie - zink orange
  vrátane DPH 73,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 59,99 € (+23%)
  Cena odporúčaná výrobcom 86,99 € (-15%)

  Zoznam prianí

 2. -33%
  Cyklistické návleky POC Thermal Bootie - zink orange
  Cyklistické návleky POC Thermal Bootie - zink orange
  vrátane DPH 46,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 42,74 € (+10%)
  Cena odporúčaná výrobcom 70,99 € (-33%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

2 Produkty

Vymazať

Chrániče obuvi na bicykel proti vetru, dažďu a chladu

Každý, kto jazdí na bicykli bez ohľadu na počasie, dobre vie, aké užitočné môžu byť chrániče obuvi na bicykel. Pri jazde v daždi, blate alebo nárazovom vetre sú topánky vždy vystavené najhorším podmienkam. Aj keď používate blatníky, časť vody a nečistôt sa pri rýchlejšej jazde dostane na vašu obuv, nehovoriac o situácii, keď jazdíte na cestnom alebo horskom bicykli bez blatníkov. V takejto situácii sú chrániče MTB topánok odolné voči dažďu ideálne na ochranu vašej obuvi pred rýchlym premoknutím. Modely s membránou ponúkajú vysokú vodotesnosť a zároveň priedušnosť potrebnú počas cvičenia. Cyklistické chrániče obuvi môžu tiež poskytnúť vynikajúcu ochranu proti vetru. Prúdenie vzduchu počas jazdy je jedným z hlavných faktorov, ktoré ochladzujú naše nohy. Dodatočná vonkajšia vrstva zabezpečí lepšiu tepelnú izoláciu. Pre najnižšie teploty pripravujú poprední výrobcovia vo svojich ponukách zimné chrániče cyklistickej obuvi, ktoré sú navyše zateplené. Účinne chránia pred chladom a umožňujú vám užiť si jazdu aj pri teplotách pod bodom mrazu. Chrániče sú vyrobené z rôznych materiálov. Tie najľahšie sú často vyrobené z ľahkých tkanín, ktoré poskytujú len základnú ochranu proti vetru. Modely do dažďa by mali byť vybavené membránou a podlepenými švami alebo silne impregnovaným materiálom. V zimných cyklistických chráničoch sa často používajú neoprénové panely, ktoré chránia pred nepriaznivým počasím a zároveň poskytujú vynikajúcu izoláciu proti chladu.

Na čo si dať pozor pri výbere chráničov na cyklistické topánky?

Ak potrebujeme chrániče na MTB obuv, mali by sme venovať osobitnú pozornosť materiálom, z ktorých sú vyrobené. Budú potrebné ďalšie výstuhy, aby sa nám aj pri zosadnutí z bicykla na náročnom stúpaní a jeho zdolaní pešo neroztrhli po prvých pár krokoch. Úplne iné vlastnosti budú dôležité, ak potrebujeme chrániče pre cestnú obuv. V tomto prípade môže byť celková konštrukcia mäkšia, čo má za následok predovšetkým nižšiu hmotnosť. Dôležité je, aby dobre sedeli v topánkach, aby pri jazde kládli čo najmenší aerodynamický odpor. Dokonca aj hrubé zimné chrániče cyklistickej obuvi, ale pripravené na cestnú cyklistiku, môžu byť tesné pre topánky. Kvôli pevnému uchyteniu k topánkam sa oplatí venovať pozornosť spôsobu ich pripevnenia k topánkam. V ideálnom prípade by mali byť vybavené zipsom alebo suchým zipsom, aby sa dali rýchlo obúvať a vyzúvať. Nie je nič horšie, ako sa trápiť pri sťahovaní špinavých a mokrých podložiek po dni strávenom v sedle.

Väčšina chráničov je kompatibilná so zacvakávacími topánkami. Stojí však za to skontrolovať, či model, ktorý sme si vybrali, dokonale zodpovedá veľkosti našich topánok. Otvor vyrezaný zo spodnej časti umožňuje bezproblémové pripnutie obuvi do pedálov. Keďže chrániče na cyklistickú obuv sa najčastejšie používajú v zlých poveternostných podmienkach, ako aj v zime a v prechodných obdobiach, keď sa oveľa skôr stmieva, je dobré, ak je daný model vybavený reflexnými prvkami. Ide o veľmi praktické riešenie, ktoré je dobre viditeľné vo svetlách automobilov. Šliapaním do pedálov neustále pohybujeme odrazovými sklami, čo priťahuje pozornosť vodičov a tí si nás na ceste všimnú oveľa skôr.