top

Bundy skialpinistické

Výsadkové bundy sú pokročilé konštrukcie navrhnuté tak, aby vás podporovali počas zoskokov padákom. Extrémne podmienky tak nebudú tak nepríjemné a vy budete so svojím výberom plne spokojní.
View as Grid List

374 Produkty

 1. -16%
  Skialp bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - grayling brown

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Bunda dámska Patagonia SnowDrifter Jacket - obsidian plum

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - belay blue

  Zoznam prianí

 4. -16%
  Zateplená bunda Vaude Sesvenna Jacket IV - woodland

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

374 Produkty

Vymazať

Lyžiarske horolezecké bundy - pre náročných

Lyžovanie mimo zjazdoviek, ako je napríklad zoskok padákom, si vyžaduje použitie moderných technických riešení. Je to potrebné, pretože táto extrémna forma športu prebieha v náročných podmienkach, kde ste odkázaní sami na seba. Z tohto dôvodu sú lyžiarske bundy nepostrádateľné, keď sa chcete naplno venovať svojej zimnej vášni. Výrobcovia ako Dynafit, Salomon, La Sportiva, Salewa a Arcteryx používajú vo svojich konštrukciách vždy najmodernejšie riešenia. Vďaka tomu sa budete v zimnom prostredí cítiť bezpečnejšie a vyťažíte zo svojho úsilia maximum. Bunda na zoskok padákom sa tiež vyrába z odolných materiálov zo skupiny polyamidu alebo polyesteru. Tieto konštrukcie totiž musia účinne odolávať namáhaniu vznikajúcemu pri dynamickom pohybe. Vďaka technickej podpore si tak budete môcť užívať svoju bundu na zoskok padákom po celé nasledujúce sezóny.

Lyžiarske bundy - membránová podpora

Keď sa vydáte do zimného prostredia, je dôležité chrániť sa pred snehom, ktorý vás obklopuje zo všetkých strán. Preto výrobcovia lyžiarskeho oblečenia, ako sú Salewa, La Sportiva alebo Dynafit, používajú membrány. Tréningové bundy majú riešenia ako Dynashell alebo Power-Tex®, ako aj to najlepšie, ktorým je GORE-TEX®. Každá membrána ponúka vysokú úroveň odolnosti voči vode, ale v prípade membrány GORE-TEX® dosahuje najvyšší výkon. To znamená, že budete účinne chránení pred vonkajšou vlhkosťou a vlhkosťou súvisiacou so snehom. Záchranné bundy s membránou sa ukážu ako skutočne pokročilá podpora, ktorá zvyšuje úroveň vašej bezpečnosti. Vyhýbanie sa vlhkosti zahŕňa aj ochranu pred chladom, ktorý, ako vieme, dokáže prekaziť všetky plány. Membrána GORE-TEX® je tiež podporená vodotesnosťou. Najobľúbenejšia je technológia DWR, ktorá spomaľuje zmáčanie tkaniny. To znamená, že kvapky vody voľne stekajú po tkanine bundy bez toho, aby do nej prenikli.

Lyžiarske bundy - ochrana pred studeným vetrom

Skákanie padákom zahŕňa aj kontakt s vetrom a vánkom, ktorý vzniká počas zostupu. Preto výrobcovia lyžiarskeho oblečenia používajú softshellové riešenia, aby vás ochránili pred jeho chladivými účinkami. Tréningové bundy Skittraining sú preto vybavené modernými materiálmi, z ktorých najlepší je výrobok GORE-TEX® INFINIUM™ s technológiou WINDSTOPPER®. Má koeficient priepustnosti vetra 0 CFM, čo znamená, že získate účinnú ochranu pred vetrom. Výsadkové bundy s inými riešeniami poskytujú podporu od 6 do 40 CFM. Pre porovnanie, priepustnosť vetra klasického rúna je 200 CFM. Ako vidíte, výberom bundy pre parašutistov na 8a.sk získate modernú technickú podporu. To vám pomôže vyhnúť sa chladivým účinkom vetra a poskytne vám potrebnú bezpečnosť.

Lyžiarske bundy - priedušný komfort

Syntetické materiály, ktoré nájdete v skialpinistických modeloch, optimálne odvádzajú vlhkosť. Tá, ako vieme, prirodzene vzniká počas lyžiarskej námahy pri náročnom výstupe. Je to dôležité, pretože bundy pre parašutistov ponúkajúce toto riešenie poskytujú vysoký stupeň ochrany proti prehriatiu. Je potrebné spomenúť, že to umožňuje používať systém vrstveného oblečenia na zoskok padákom. Tým sa zabezpečí, že sa vlhkosť z tela účinne odvádza do vonkajšieho plášťa, odkiaľ sa môže odparovať. Bunda na zoskok padákom má často aj špeciálne vetracie otvory v podpazuší. Tie zabezpečujú dodatočnú cirkuláciu vzduchu okolo pokožky, čo podporuje ochranu pred prehriatím.

Lyžiarske bundy - izolácia

Technológiu mapovania tela nájdete u najlepších výrobcov lyžiarskeho oblečenia. Stretnete sa s ním pod rôznymi názvami, ale toto riešenie je vždy zodpovedné za tú istú vec. Bunda pre parašutistov, ktorá je založená na tejto konštrukcii, poskytuje vynikajúcu tepelnú izoláciu okolo tela. Ide totiž o veľmi presné rozloženie materiálov a izolácie podľa tepelných požiadaviek tela. Tam, kde ste vystavení chladu, je viac izolácie a tam, kde sa telo zahrieva, je jej menej. Bunda na zoskok padákom s týmto riešením zabezpečí vyvážené tepelné hospodárenie tela, čo pozitívne ovplyvní vašu aktivitu. Syntetická izolácia zároveň poskytuje vynikajúcu izoláciu, takže sa vyhnete nebezpečnému podchladeniu.