top

Podložky a matrace

Turistické karimatky a matrace sú nevyhnutnou súčasťou výbavy na horskú expedíciu, ako aj na kempovanie. Sortiment zahŕňa ultraľahký turistický matrac aj hrubú kempingovú podložku na pohodlné spanie v rodinnom stane.
View as Grid List

241 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Samonafukovacia karimatka Outwell Dreamboat Single 7.5 cm

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Samonafukovacia karimatka Rab Exosphere 3.5 - orion blue

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Nafukovací matrac Rab Stratosphere 5.5 - graphene

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Nafukovací matrac Rab Stratosphere 4 - graphene

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Matrac Outwell Superior Double w. Built-In Pump

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Nafukovací matrac Outwell Dreamspell Double - elegant green

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Nafukovací matrac Outwell Excellent Double - dark leaf/grey

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Matrac Outwell Classic King - black/grey

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Nafukovací matrac Outwell Excellent King - dark leaf/grey

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Karimatka Therm a Rest Z-Lite - oak/anthracite

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Nafukovací matrac Therm a Rest NeoAir UberLite - orion

  Zoznam prianí

 12. -24%
  Nafukovací matrac Sea To Summit Comfort Light ASC M

  Zoznam prianí

 13. Sedadlo Sea To Summit S.I. Seat

  Zoznam prianí

View as Grid List

241 Produkty

na stránku
Vymazať

Čo si vybrať - turistický matrac, karimatku alebo podložku pod matrac?

Či už sa chystáte na horskú expedíciu alebo s rodinou pod stany, kľúčom k dobrému odpočinku je správna príprava miesta na spanie. Turistické matrace a karimatky na spanie poskytnú dostatočnú izoláciu od studenej zeme a zaručia vysokú úroveň komfortu spánku. Vzhľadom na množstvo riešení je však dobré oboznámiť sa so všetkými dostupnými možnosťami a vybrať si podložku alebo model matraca, ktorý je vhodný pre činnosť, ktorú vykonávate. Zo všetkých turistických karimatiek a matracov sú tradičné matrace zďaleka najľahšie. Sú vyrobené z jednej alebo viacerých vrstiev peny a môžu byť dodatočne izolované vrstvou hliníkovej fólie. Vyznačujú sa maximálnou spoľahlivosťou, preto sa často vyberajú na horské expedície a cesty do odľahlých kútov sveta. Ich komfort spánku je však na pomerne nízkej úrovni, preto je ich popularita pri trekingu alebo kempovaní o niečo menšia.

Veľmi obľúbené medzi turistami a nadšencami trekingu sú samonafukovacie turistické karimatky Dokonale kombinujú vysoký komfort spánku s možnosťou rýchlej prípravy miesta na spanie. Pokiaľ ide o výkon, existuje široká škála modelov. Od ľahkých trekingových modelov až po veľmi veľké a hrubé kempingové podložky pre dve osoby, ktoré sú ideálne pre rodinné stany. Kombinácia špeciálnej samorozpínajúcej sa peny a možnosti mierneho nafúknutia celku znamená, že optimálne kombinujú vysoký komfort spánku s izoláciou od zeme. Po vyfúknutí a zrolovaní majú turistické karimatky kompaktné rozmery, takže sa ľahko zmestia do väčšiny turistických batohov. Podobné rozdelenie je aj v prípade turistických karimatiek Najľahšie konštrukcie sa dajú ľahko zbaliť do veľkosti pripomínajúcej malú fľašu na nápoje. Naopak, najpohodlnejšie verzie matracov pripomínajú postele. Vyznačujú sa veľkou výškou a často majú zabudované čerpadlá na rýchle nafúknutie vzduchu.

Aký turistický matrac na kempovanie a aký na trekking?

Dlhší pobyt v kempe a dlhá túra po horskej trase kladú na spací matrac úplne iné nároky. Ak kempujete na jednom mieste niekoľko dní, bude pre vás najdôležitejšie pohodlie. Dobrou voľbou v takomto prípade je hrubý, nafukovací turistický matrac, ktorý poskytne takmer posteľový komfort. Extra hrúbka vyžaduje na nafúknutie nožnú alebo elektrickú pumpu. Ak máte veľký kempingový stan, môžete ho ľahko umiestniť do spálne a každú noc si užívať pohodlný spánok. Úplne iné konštrukcie sú ultraľahké turistické matrace určené na treking a všade tam, kde sa počíta každý gram vybavenia. Tieto modely sú vyrobené z veľmi tenkého materiálu a vyznačujú sa strednou hrúbkou. Extrémne tenké materiály, z ktorých sú vyrobené, umožňujú zrolovať ich do veľkosti termohrnčeka. Dajú sa ľahko nafúknuť bez dodatočnej pumpy, takže príprava priestoru na spanie zaberie len niekoľko okamihov. Takéto modely sú optimálnym riešením pre výlety s batohom alebo na bicykli, počas ktorých je potrebné čo najviac znížiť hmotnosť aj objem vybavenia.

Aká turistická podložka na turistiku a aká na kempovanie?

Podobne ako matrace, aj podložky na spanie sa môžu výrazne líšiť svojím dizajnom. Rozdiel bude predovšetkým v ich hrúbke. Spolu s hrúbkou sa, žiaľ, zvyšuje aj hmotnosť a rozmery pri balení. Preto sa na kempovanie a dlhšie táborenie na jednom mieste najčastejšie vyberajú najväčšie turistické karimatky. Ak sa vydávate na túru s batohom a každý deň staviate stan na inom mieste, najlepšou voľbou budú ľahké trekingové karimatky, pri ktorých sa istý komfort obetoval úspore hmotnosti, Znamená to, že tenšie karimatky na spanie sú nepohodlné? Samozrejme, že nie, avšak vrstva, ktorá tlmí tlak tela, je o niečo tenšia. Ak radi spíte na trochu tuhšom lôžku, tenká turistická podložka bude často lepšou voľbou ako veľmi hrubá kempingová podložka, ktorá sa môže ukázať ako príliš mäkká.

Základné vybavenie na prenocovanie v stane je k dispozícii na 8.sk

V našom sortimente sa snažíme poskytovať čo najširšiu ponuku, ktorá uspokojí ako začiatočníkov v ich dobrodružstve s turistikou, tak aj skutočných profesionálov, ktorí hľadajú najnovšie a najmodernejšie modely dostupné na trhu. Náš sortiment turistických karimatiek, ultraľahkých turistických matracov a spoľahlivých spacích podložiek je ideálny na prenocovanie v divočine, umožňuje vám rozložiť spacie vaky a využiť noc na odpočinok a regeneráciu.