top

Ponožky kompresné

Kompresné ponožky sú skvelou voľbou pre športovcov a všetkých aktívnych ľudí. Ponúkame kompresné ponožky na behanie a mnohé ďalšie aktivity, ktoré vám pomôžu dosiahnuť ešte lepší výkon!
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Ako fungujú kompresné ponožky?

Kompresné oblečenie vrátane ponožiek sa vo svete športu a outdooru stalo populárnejším až v poslednom desaťročí. Toto riešenie však ocenia všetci, ktorí pravidelne podstupujú športový tréning alebo sa venujú náročnejším horským a outdoorovým aktivitám. Kompresné ponožky sú navrhnuté tak, aby poskytovali telu maximálnu stimuláciu počas intenzívneho cvičenia. Optimálne nastavená kompresia na svaly pomáha maximalizovať ich výkon a výrazne znižuje riziko zranenia. Toto sú výsledky mnohých vedeckých štúdií, ktorým boli podrobené kompresné odevy vrátane ponožiek. Vďaka správnej stimulácii môžeme behať, chodiť alebo jazdiť na bicykli ešte rýchlejšie ako s tradičnými ponožkami.

Komu sú kompresné ponožky určené?

Kompresné ponožky môžu používať takmer všetci športovci. Nezáleží na tom, či s nejakou aktivitou len začínate, alebo ste profesionál a zúčastňujete sa súťaží. Pozitívne účinky kompresného oblečenia pocíti každý aktívny človek, ktorý sa s týmto typom oblečenia doteraz nestretol. Kompresné ponožky pre menej skúsených bežcov znižujú riziko zranenia a majú pozitívny vplyv na radosť z každého zdolaného kilometra. Sú tiež vynikajúcou podporou na prvé dlhšie vzdialenosti. Skúsení športovci, ktorí sa zúčastňujú súťaží, ocenia úlohu kompresných ponožiek počas maximálneho úsilia. Keď bojujete o drahocenné sekundy na cieľovej čiare, každá dodatočná podpora tela má cenu zlata. To je aj funkcia kompresných ponožiek pre profesionálov.

Aký druh kompresných ponožiek si kúpiť?

Predné značky oblečenia s ponukou kompresných ponožiek ponúkajú množstvo návrhov pre ľudí, ktorí sa venujú rôznym športom. Prečo by mal byť výber kompresných ponožiek prispôsobený danej aktivite? Pretože pri každej činnosti pracujú rôzne svalové skupiny. Práca nôh je iná pri behu a úplne iná pri bicyklovaní. Preto musia byť ponožky určené na stimuláciu príslušných svalov ideálne prispôsobené pohybu, ktorý budeme vykonávať. Medzi mnohými dostupnými kolekciami určite vynikajú kompresné ponožky pripravené pre bežcov, cyklistov alebo triatlonových nadšencov, ktorí potrebujú to najlepšie dostupné oblečenie. Okrem toho značky špecializujúce sa na kompresné ponožky ponúkajú modely s rôznymi úrovňami kompresie, ktoré možno vybrať podľa individuálnych vlastností používateľa alebo typu tréningu. To nám umožňuje nakupovať odevy, ktoré sú dokonale prispôsobené našim potrebám. Okrem toho sú k dispozícii aj rôzne hrúbky kompresných ponožiek. Tie najtenšie zabezpečia vetranie v lete, zatiaľ čo tie hrubšie ochránia pred chladom, keď sa ochladí.

Bežecké kompresné ponožky - ktoré si vybrať?

Na trhu je k dispozícii mnoho typov kompresných ponožiek, takže tí, ktorí si majú vybrať svoj prvý pár, majú ťažkú úlohu. Možno ju však výrazne uľahčiť dodržiavaním niekoľkých pravidiel. Po prvé, mali by sme sa rozhodnúť pre značku, ktorá má bohaté skúsenosti s výrobou športového a kompresného oblečenia. Iba takéto výrobky zaručujú primeranú kompresiu, ktorá nie je ani príliš silná, ani príliš slabá. Značkové výrobky zároveň udržiavajú kompresiu na rovnakej úrovni po veľmi dlhú dobu. Vďaka tomu sa nemusíme báť, že po niekoľkých tréningoch stratia naše kompresné ponožky svoju pôvodnú pružnosť. Po druhé, mali by sme si vybrať ponožky určené na činnosť, ktorú vykonávame. Ste fanúšikom horského behu? - vyberte si kompresné ponožky na behanie. Je vašou vášňou cyklistika? - vyberte si cyklistické ponožky s kompresiou. Takto si môžete byť istí, že ponožky prinesú maximálny úžitok z ich používania.

Aké sú ďalšie typy kompresných ponožiek?

Kompresné ponožky sú navrhnuté aj s ohľadom na iné aktivity, nie nevyhnutne športové. Osobitný záujem je o cestovné kompresné ponožky. Môžu pomôcť vyriešiť mnohé problémy spojené s bolesťami nôh počas dlhého sedenia v lietadle alebo počas únavného čakania na nadväzujúci let. Sú to tiež modely, ktoré poskytujú vysokú úroveň pohodlia pri celodennom objavovaní nových miest. Pre všetkých používateľov ponúkajú vybraní výrobcovia kompresné ponožky na zotavenie. Vďaka kompresii na správnych miestach výrazne urýchlia úplnú regeneráciu a rýchly návrat svalov do plného pohodlia.