top

Topánky trekingové vysoké pánske

Mužské trekingové topánky s vysokou obuvou sú základom horskej turistiky. W 8a.sk nájdete modely pre vysokohorské trasy, ako aj modely pre najdlhšie expedície. Pánska vysoká treková obuv zaručuje stabilitu každého kroku a primeranú oporu členku.
View as Grid List

178 Produkty

 1. -24%
  Trekingové topánky Asolo PW Matic 200 EVO GV - graphite

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Trekingové topánky Asolo Corax GV - black/red

  Zoznam prianí

 3. -24%
  GORE-TEX topánky Asolo Fugitive GTX - light black/grey

  Zoznam prianí

 4. -24%
  GORE-TEX topánky Asolo Finder GV - graphite/greenlime

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Trekingové topánky AKU Conero 30 GTX - vibram yellow

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Trekingové topánky AKU Conero 30 V GTX - blue/orange

  Zoznam prianí

 7. -21%
  Trekingové topánky Dolomite Zermatt GTX - storm grey

  Zoznam prianí

 8. -30%
  Trekingové topánky Zamberlan Rando GTX - black/blue

  Zoznam prianí

 9. -21%
  Trekingové topánky Meindl Vakuum Men GTX - dark brown

  Zoznam prianí

 10. -20%
  Trekingové topánky Meindl Kansas GTX - old loden

  Zoznam prianí

 11. -22%
  Trekingové topánky Meindl Schlern MFS - dark brown

  Zoznam prianí

 12. -18%
  Trekingové topánky Meindl Engadin Men MFS - old loden

  Zoznam prianí

 13. -20%
  Trekingové topánky Meindl Jersey PRO - dark brown

  Zoznam prianí

 14. -18%
  Trekingové topánky Meindl Borneo 2 MFS - brown/nougat

  Zoznam prianí

 15. -20%
  Trekingové topánky Meindl Tonale GTX - black/red

  Zoznam prianí

 16. -28%
  Trekingové topánky Arcteryx Acrux TR GTX - black/black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

178 Produkty

Vymazať

Pánska trekingová obuv s vysokou špičkou - ako vybrať správny model?

Dnes je na trhu k dispozícii mnoho typov pánskej trekingovej obuvi na rôzne aktivity. Aby sme sa rozhodli pre správnu obuv, musíme zvážiť, kde sa bude používať. Robustná a pevná horská obuv sa vyznačuje úplne inou konštrukciou ako ľahká pánska treková obuv, ktorú budeme používať na ľahších trasách. Je to otázka nielen pohodlia, ale aj bezpečnosti pri pohybe v náročnom teréne s ťažkým batohom. Najpokročilejším dizajnom sú určite pánske trekingové topánky do hôr, na vysokohorské chodníky so snehom a ľadom alebo na ľadovcovú turistiku. Takéto pánske vysoké trekingové topánky patria medzi tieto najpokročilejšie konštrukcie a sú podporené radom technických riešení, vďaka ktorým budete v bezpečí pred extrémnymi podmienkami.

Najširšou skupinou sú pánske horské topánky určené na dlhé expedície, keď niekoľko dní putujete po horskom chodníku. Potom je dôležitá aj podpora nepremokavých technológií, ako aj primeraná stabilita v náročnom teréne, ktorá je dôležitá najmä pri nosení ťažšieho batohu. Dôležité je aj účinné odpruženie. Zmierňuje tlak na kĺby a zvyšuje pohodlie pri trekingu. Medzi širokou ponukou obuvi nájdete aj pánsku outdoorovú obuv s turistickým charakterom. Obľúbená pánska treková obuv je ideálna na ľahšie trasy voľnejšieho charakteru, na ktoré nepotrebujete nosiť veľa vybavenia. Vzhľad zvršku a podrážky často pripomína športovú obuv.

Ktoré pánske trekingové topánky tall vybrať do daždivých podmienok?

Akkoľvek kožená obuv dokáže so správnou impregnáciou dlhodobo odolávať vlhkosti, úplnú nepremokavosť zabezpečuje pánska vysoká treková obuv vybavená membránou. Výrobcovia vo svojich modeloch často volia toto riešenie, pričom používajú vlastné membrány alebo najobľúbenejšie riešenie - GORE-TEX® Ide o membránu, ktorá ponúka vynikajúce vlastnosti - vysokú nepremokavosť a priedušnosť v celej štruktúre. To znamená, že Pánske trekové topánky s vysokou obuvou GORE-TEX® vás ochránia pred dažďom alebo snehom na trase bez toho, aby vaša obuv úplne zmokla. Použitie tejto technológie je nepochybne potrebné, keď sa chcete chrániť pred premenlivým horským počasím v prechodných ročných obdobiach. Obuv s membránou vyrobená z kože dobre funguje ako pánska vysoká treková obuv na zimu. Účinne vás ochráni pred snehom a v kombinácii so správnymi zimnými ponožkami poskytne vo väčšine situácií dostatočnú tepelnú ochranu.

Z akých materiálov sa vyrába obuv do hôr?

Zvršok trekingových modelov je vyrobený z kože alebo syntetických tkanín. Prvý materiál zaručuje zvýšenú odolnosť obuvi, ako aj tuhosť celej konštrukcie. Tá sa naopak vyznačuje svojou ľahkosťou a zároveň ponúka zvýšenú priedušnosť a v prípade topánok bez membrány aj priedušnosť. V pánskej horskej obuvi sa často kombinujú rôzne materiály. Letné modely sú často vybavené priedušnými panelmi v kombinácii s koženými alebo gumovými prvkami. Niektoré pánske vysoké trekingové topánky sú vybavené aj vnútorným vystuženým rámom. Toto riešenie nájdete v modeloch značiek Salewa, Salomon a ďalších značiek. Jeho úlohou je zvýšiť stabilitu. Zabezpečuje, že chodidlo je stále na rovnakom mieste, čo sa osvedčuje pri náročných výstupoch a strmých zjazdoch. Zníži sa tak riziko poranenia členka a pádu. Niekedy sa v medzipodrážke nachádzajú riešenia na spevnenie v podobe tvrdeného kusu plastu.

Mužská treková obuv s vysokou špičkou by mala tlmiť každý krok

Horské chodníky sú často posiate kameňmi, koreňmi a v prípade zimných túr aj tvrdým snehom. Takže keď na nej urobíte ďalšie kroky, vystavujete sa nepríjemným nárazom, ktoré preťažujú vaše kĺby a chodidlá a spôsobujú len bolesť. Preto sú pánske vysoké trekové topánky vždy vybavené celým radom technológií tlmenia. Nájdete ich v medzipodrážke a v podrážke a ich úlohou je tlmiť nárazy spôsobené počas túry. Vďaka tomu je možné prejsť o niekoľko kilometrov viac ako pri menej pokročilých riešeniach. Pánske trekingové topánky majú aj špeciálne profilované stielky. Ich dizajn je prispôsobený anatómii chodidla a podporuje tlmenie a vnímané pohodlie. Vynikajúcim príkladom je stielka Ortholite®. Okrem toho má v niektorých verziách antibakteriálne vlastnosti. Spomaľujú tvorbu nepríjemných pachov, takže si v topánke udržíte sviežosť dlhší čas.

Horská obuv musí mať vynikajúcu priľnavosť

Mužská treková obuv s vysokou špičkou musí zaručiť istotu pri každom kroku na rôznorodom povrchu. to je základ trekingu. Preto výrobcovia používajú najmodernejšie riešenia, ako sú Vibram®, Michelin® a vlastné riešenia značiek. Každá z týchto konštrukcií poskytuje vysokú úroveň priľnavosti na rôznych povrchoch. Je to dôležité, pretože v horách, ako vieme, začíname našu túru často na bahnitom teréne a až potom stúpame do vyšších skalnatých úsekov. Všade inde vás pánska treková obuv s vysokou špičkou musí podržať pri každom kroku, aby bol váš pochod primerane bezpečný. Niektoré modely horských vysokých topánok umožňujú nasadiť mačky. To znamená, že sa dajú použiť na túry na snežniciach, ľadovcovú turistiku a horolezectvo.

Panské vysoké trekové topánky v ponuke horského obchodu 8a.sk

V našom online obchode nájdete široký výber vysokej trekingovej obuvi od špičkových outdoorových značiek. Od klasických nemeckých ponúk od Hanwag alebo talianskych Zamberlana až po ultramoderné dizajny Dachstein, ktoré využívajú mnohé riešenia známe zo športovej obuvi. Nech už siahnete po akýchkoľvek topánkach, určite sa stanú základom vášho outdoorového šatníka. Pánske trekové topánky s vysokou špičkou sú ideálnou voľbou na výlety do hôr. Poskytujú stabilitu pri každom kroku, vynikajúcu oporu členku a dobre fungujú za všetkých podmienok. Vysoká kvalita spracovania a správna starostlivosť o vašu novú obuv zaručí, že vám bude slúžiť mnoho turistických sezón.