top

Nohavice na bicykel

Cyklistické nohavice sú jedným z najdôležitejších prvkov šatníka každého nadšenca jednej stopy. Modely pripravené špeciálne pre cyklistiku zaručujú voľnosť pohybu a pohodlie počas mnohých hodín strávených v sedle. V našej ponuke nájdete jedinečné nohavice na MTB, downhill, cestnú alebo jednoducho mestskú cyklistiku!
View as Grid List

24 Produkty

 1. -16%
  Dámske nohavice Mons Royale Virage Pants - copper

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Dámske legíny Maloja Rauke - moonless alpflower

  Zoznam prianí

 3. -21%
  Tréningové legíny Maloja Bergell - moonless

  Zoznam prianí

 4. -29%
  Cyklistické nohavice 100% R-Core - black/black

  Zoznam prianí

 5. -41%
  Cyklistické nohavice 100% R-Core-X LE - sunset

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Cyklistické nohavice dlhé ION Scrub Pants - black

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Cyklistické nohavice ION Shelter Softshell - dark mud

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Dámske nohavice ION Scrub - black
  Dámske nohavice ION Scrub - black
  150,99 € 189,99 €

  Zoznam prianí

 9. -32%
  Cyklistické nohavice dlhé Maloja Momos - deep sunset

  Zoznam prianí

 10. -16%
  Cyklistické nohavice Rocday Roc Long - blue melange

  Zoznam prianí

 11. -16%
  Cyklistické nohavice Rocday Roc Long - black melange

  Zoznam prianí

 12. -30%
  Dámske nohavice Mons Royale Momentum Bike Pants - black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

24 Produkty

Vymazať

Dlhé nohavice na bicykel - navrhnuté s ohľadom na cyklistov

Ak na bicykli najazdíte trochu viac kilometrov, špeciálne prispôsobené oblečenie na bicykel výrazne zvýši váš komfort na jednokolke. Či už cez víkend objavujete nové horské trasy, alebo každý deň dochádzate do práce, dobré nohavice na bicykel sú nevyhnutné. Prečo nie bežné džínsy alebo turistické nohavice? Dôvodov je niekoľko. Po prvé, strih cyklistických nohavíc je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnu voľnosť pohybu pri šliapaní do pedálov. Vhodne tvarované kolená alebo elastické materiály nájdete v každom modeli určenom pre cyklistických nadšencov. Druhou dôležitou otázkou je vhodné ukončenie nôh v spodnej časti. Aby sa nezachytávali do reťaze, ich strih sa zvyčajne zužuje smerom dole. Alternatívne sa používajú suché zipsy alebo šnúrky. Cyklistické nohavice musia zohľadňovať aj polohu, ktorú zaujímame počas jazdy, mierne zvýšená zadná časť nohavíc zabezpečí, že chrbát nebude odhalený, ani keď sa počas rýchlej jazdy výrazne predkloníme.

Zadná časť nohavíc je mierne zvýšená, takže chrbát nebude odhalený, ani keď sa počas rýchlej jazdy výrazne predkloníme.

Aké nohavice si vybrať na cyklistiku?

Kalhoty na jazdu na bicykli sú veľmi rôznorodou skupinou produktov a rovnako ako v prípade horských nohavíc je aj tu k dispozícii široká škála modelov. Široké cyklistické nohavice sú obľúbené u nadšencov endura a zjazdov. Často sú vyrobené z veľmi pevných materiálov, ktoré ich dobre chránia pred poškodením pri páde. Okrem toho je vďaka voľnejšiemu strihu možné pod ne nasadiť chrániče nôh. Menej priliehavý materiál zároveň poskytuje vysokú mieru voľnosti pohybu. Tesné cyklistické nohavice si s obľubou vyberajú nadšenci cestnej cyklistiky, ako aj jazdci MTB.

Ďalšia dilema, ktorej budeme čeliť pri výbere nohavíc na bicykel, je, či si vybrať model s vložkou alebo bez nej. Tí, ktorí trávia v sedle veľa hodín, určite odporúčajú len modely s pohodlnou gélovou vložkou. Ak však hľadáme ľahké nohavice do vetra alebo dažďa, ktoré budeme často nosiť cez krátke šortky, odpoveď už nie je taká jednoznačná. Koniec koncov, jazda s dvojitou vložkou nie je najpohodlnejšia. Najlepším riešením sú samozrejme dlhé cyklistické nohavice s odnímateľnými vnútornými šortkami.

Podobne ako cyklistické šortky, aj dlhé modely môžu byť vybavené šľapkami. Najčastejšie sa vyskytujú v tesných cyklistických modeloch. Cyklistické šortky s ležérnejšími strihmi sa najčastejšie vyskytujú v tradičnej verzii, bez podväzkov.

Aké by mali byť vlastnosti zimných cyklistických nohavíc?

Mnohí cyklisti sa nevzdávajú cestovania na jednokolke ani v zime. V najchladnejšom období roka je kľúčom k úspechu vhodné oblečenie. Výber správnych zimných cyklistických nohavíc vám umožní pohodlne prejsť viac kilometrov aj v silných mrazoch. Na čo si treba dávať pozor pri takýchto nohaviciach. Veľmi dôležitým faktorom je ochrana pred vetrom. To je hlavný faktor, ktorý ochladzuje telo počas jazdy. Preto je dôležité, aby cyklistické nohavice nedýchali. To sa dá dosiahnuť použitím vhodnej tkaninovej väzby alebo použitím membrány. Často je len predný panel nohavíc nezvetraný, takže celok ponúka vysokú priedušnosť aj počas intenzívnej jazdy. Zimné nohavice na cyklistiku by mali byť tiež primerane zateplené. Mnohé zimné modely sú z vnútornej strany podšité fleecom príjemným na dotyk. Ak sa to ukáže ako nedostatočné, stojí za to zvážiť kúpu vhodných legín, ktoré sa nosia pod nohavicami a účinne izolujú nohy. Častou voľbou zimných cyklistických nohavíc sú aj modely s membránou. Ak jazdíme bez ohľadu na počasie, model chrániaci pred dažďom alebo snehom by určite nemal chýbať v našej výbave oblečenia.