top

Termoaktívna spodná bielizeň pánska

Panské termoprádlo je nevyhnutnou vrstvou horského oblečenia - poskytuje účinnú ochranu pred chladom a zároveň odvádza vlhkosť od tela smerom von, čím chráni pred nadmerným potením alebo podchladením. Ponúkame široký sortiment pánskeho termoprádla určeného na turistiku a mnohé športové aktivity.
View as Grid List

597 Produkty

 1. -14%
  Funkčné tričko Montane Dart Zip Neck - eclipse blue

  Zoznam prianí

 2. -19%
  Boxerky Houdini Desoli Boxers - blue illusion

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Boxerky Stance Ramp Camo Boxer Brief - armygreen

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Boxerky Stance Skelly Nelly Wholester - teal

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

597 Produkty

Vymazať

Panské termoprádlo je základom každého oblečenia

Prečo je výber správneho pánskeho termoprádla základom pri zostavovaní outfitu na akúkoľvek aktivitu? Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá. Je to priedušná spodná bielizeň, ktorá prichádza do kontaktu s pokožkou počas celého dňa. Či už si oblečiete teplú mikinu, pred dažďom sa schováte v bunde do dažďa alebo použijete softshellovú bundu počas veterného dňa, pánske termoprádlo vás bude sprevádzať od chvíle, keď opustíte ubytovňu alebo parkovisko, až do návratu z túry alebo výstupu. Práve preto je rozhodujúca pre tepelnú pohodu, ktorú budeme pociťovať počas celého dňa. Maximálne pohodlie zabezpečia len správne materiály a strih.

Kvalitné pánske termoprádlo nedráždi pokožku a účinne sa vysporiada s vlhkosťou, ktorá sa objaví na povrchu pokožky, a rýchlo ju prenesie do ďalšej vrstvy oblečenia.

Za zmienku stojí, že termálna pánska športová bielizeň vyrobená z vysokokvalitných materiálov bude optimálne fungovať s ďalšími vrstvami termálnej bieliznea href="/termo-aktívne-oblečenie">termooblečenie, ako je mikina, bunda do dažďa alebo softshell. Ani tá najlepšia vysoko priedušná membrána vám nezabezpečí pohodlie, ak si pod ňu oblečiete nesprávnu spodnú bielizeň. Napríklad z bavlny, ktorá udrží vlhkosť blízko tela. Oblečenie na outdoorové a horské aktivity je potrebné posudzovať komplexne a jednotlivé prvky, medzi ktoré patrí aj pánska termoprádlo, je potrebné dobre vybrať. Popredné značky pripravili širokú ponuku modelov, ktoré vám pomôžu vybrať si najvhodnejšie termoprádlo. Rôzne rady sa líšia nielen hrúbkou, ale aj strihom, ktorý je vyvinutý s ohľadom na konkrétne aktivity, ako je lezenie, beh alebo lyžovanie. Moderná pánska termoprádlo poskytuje vynikajúce výkonnostné vlastnosti.

Ako pôsobí pánske termoprádlo na telo?

Primárnou funkciou každej termo bielizne je zabezpečiť tepelnú rovnováhu počas fyzickej aktivity. Správne termoprádlo pre mužov umožní efektívnejší tréning alebo zabezpečí lepší čas dosiahnutý na pretekoch. Na druhej strane, turistická spodná bielizeň poskytuje väčšie pohodlie pri prekonávaní väčšieho počtu kilometrov na trase. Dobre zvolený typ prvej vrstvy oblečenia účinne chráni telo pred prehriatím a zároveň zabraňuje jeho ochladeniu. Pánska funkčná spodná bielizeň musí byť tiež priedušná. Len účinný odvod vlhkosti dokáže zabezpečiť správnu klímu v blízkosti pokožky počas fyzickej námahy.

Ľahké a priedušné pánske termoprádlo na leto a intenzívne cvičenie

Letné termotričko je základom pri aktivitách vykonávaných vo vyšších teplotách, najmä pri intenzívnom cvičení. Dokonale doplní pánske šortky pre maximálne pohodlie. Preto je pánske termoprádlo na leto vytvorené zo špecializovaných materiálov, ktoré sú mimoriadne ľahké a priedušné. Vďaka použitiu špeciálne vyvinutých syntetických vlákien sú termoaktívne odevy rýchloschnúce a fantasticky odvádzajú vlhkosť, ktorá sa tvorí na povrchu pokožky. Vďaka použitiu špeciálnych priedušných panelov a optimalizovaným strihom je pánske termoprádlo na behanie, cyklistiku, horolezectvo a turistiku optimálnou voľbou, ktorá sa rozprestiera v niekoľkých rozmanitých kolekciách. Umožní vám zachovať si maximálne pohodlie pri zdolávaní výziev vo vysokých teplotách.

Panské termoprádlo na zimu - z merino vlny a iné

Termálne oblečenie, ako napríklad termotričko, boxerky alebo legíny, je výborným základom pre športové a turistické oblečenie počas zimných aktivít. Vhodne zvolená pánska termoprádlo poskytuje vynikajúcu izolačnú vrstvu a zároveň umožňuje odvádzanie vlhkosti, ktorú telo samo produkuje. To je mimoriadne dôležité pri výbere pánskeho termoprádla na lyžovanie alebo zimné horolezectvo. Použitie vhodne hrubých materiálov zároveň pomáha chrániť telo pred rýchlym poklesom teploty a nebezpečným podchladením. Veľmi obľúbené je pánske termoprádlo z merino vlny, ktoré sa vyznačuje nadpriemernými izolačnými vlastnosťami a zároveň je mimoriadne príjemné na dotyk a rýchlo nepreberá nepríjemné pachy. Je to dokonalé riešenie pre najnáročnejších používateľov. Ako horský obchod poskytujeme len to najkvalitnejšie pánske termoprádlo, ktoré je ideálne na zdolávanie horských výziev, vrátane modelov z vysoko modernej The North Face AMK DotKnit kolekcie.

Ako si vybrať pánske termoprádlo na športové aktivity?

Špecializovaná priedušná spodná bielizeň môže byť navrhnutá s ohľadom na konkrétne outdoorové alebo športové aktivity. Samozrejme, drvivá väčšina modelov je univerzálne pánske termoprádlo, ktoré výborne poslúži pri turistike po horských chodníkoch aj pri športe. Pre túto druhú činnosť však stojí za to zvážiť špeciálne určené modely. Pánske termoprádlo na lyžovanie zaistí maximálne pohodlie na svahu a zároveň udrží v teple najzraniteľnejšie časti tela. Termoprádlo určené pre horských bežcov sa naopak zameriava na rýchly odvod vlhkosti a zachovanie vysokej priedušnosti. Kvalitná bežecká bielizeň má jednoznačne vplyv na dosiahnutý komfort pri behu, a tým aj na dosiahnuté výsledky.

Široká ponuka termoprádla - obchod 8a.sk

Vysokokvalitné značkové pánske termoprádlo neobmedzuje pohyb a je neuveriteľne pohodlné, pričom kopíruje každý pohyb nositeľa. Táto vrstva je mimoriadne dôležitá, pretože je najbližšie k telu, a preto je najviac zodpovedná za pohodlie. V obchode 8a.sk ponúkame tie najlepšie produkty od špičkových outdoorových značiek. Mužská termoaktívna športová bielizeň a termo oblečenie, ako sú termo tričká a mikiny, pánske termo gamaše, boxerky a slipy, sú najvyššej kvality. Medzi početnými modelmi je k dispozícii merino vlna aj syntetická spodná bielizeň.

Často kladené otázky

Ako prať termoprádlo

Pranie termoprádla nie je zložité, existuje len niekoľko základných pravidiel. Najdôležitejšie z nich je dodržiavať všetky odporúčania uvedené na etikete výrobku. Väčšinu pánskej termobielizne možno prať v práčke, ale na šetrné ručné programy a zvyčajne pri teplote 30 stupňov Celzia. Väčšina výrobcov tiež zakazuje odstreďovanie. Je veľmi dôležité, aby ste na pranie bielizne nepoužívali obyčajný prací prášok alebo zmäkčovadlá. Najlepšou voľbou sú špeciálne pracie prostriedky na pranie termoaktívnej bielizne. Na umývanie rúk je vhodné aj sivé mydlo alebo mydlové vločky. Zistite všetky pravidlá prania pánskej termobielizne

Aký je rozdiel medzi termoprádlom a termoprádlom?

Panské termoprádlo je navrhnuté tak, aby poskytovalo optimálne podmienky pre telo počas fyzickej aktivity. To znamená, že by mal udržiavať optimálnu telesnú teplotu a byť vysoko priedušný. V závislosti od intenzity aktivity a vonkajšej teploty musí telo účinne ochladzovať alebo zahrievať. Na druhej strane sú to modely so zlepšenými izolačnými vlastnosťami. Jeho hlavnou úlohou je chrániť pred rýchlym podchladením. Termoprádlo sú zvyčajne hrubšie modely určené na použitie v chladnejších obdobiach roka. V samostatnom článku sa venujeme aké je najlepšie termoprádlo do hôr

Ako si vybrať správnu veľkosť termoprádla

Pre správnu funkčnosť by mala byť pánska a dámska termoprádlo dobre prispôsobené telu. Vďaka tomu, že prilieha tesne k telu, dokáže účinne odvádzať vlhkosť a zároveň zabezpečuje správny tepelný výkon. Preto je najlepšie vybrať si pánsku termoprádlo v rovnakých veľkostiach ako ostatné oblečenie. Výrobcovia totiž prispôsobujú strih odevov tak, aby všetky vrstvy dobre spolupracovali. Najčastejšou chybou je výber väčšej spodnej bielizne, "aby bola voľnejšia". Dodatočný priestor medzi tkaninou a pokožkou výrazne znižuje jej termoaktívne vlastnosti.