top

Cyklistické mikiny

Cyklistické mikiny sú skvelé na chladnejšie dni. Poskytujú veľkú voľnosť pohybu a základný tepelný komfort. Najtenšie mikiny na bicykel vám budú chrániť ruky pred páliacim slnkom aj počas bezoblačných dní na horských trasách.
View as Grid List

157 Produkty

 1. -4%
  Cyklistický dres POC Radiant Jersey - zink orange

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Cyklistická mikina Maloja Salsera - fire red stripe

  Zoznam prianí

 3. -40%
  Cyklistická mikina 100% R-Core-X LE - sunset/sunset

  Zoznam prianí

 4. -30%
  Cyklistická mikina 100% Airmatic - dijon

  Zoznam prianí

 5. -30%
  Cyklistická mikina 100% R-Core - black/racer red

  Zoznam prianí

 6. -16%
  Dámska cyklistická mikina Rocday Patrol - red

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Cyklistická mikina Rocday Evo Race - black/green

  Zoznam prianí

 8. -25%
  Tričko s dlhými rukávmi Rocday Stage - black/grey

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Cyklistická mikina Rocday Patrol - black/grey

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Cyklistická mikina Rocday Patrol - black/yellow

  Zoznam prianí

 11. -15%
  Cyklistická mikina Five Ten Long Sleeve Jersey - black

  Zoznam prianí

 12. -25%
  Enduro mikina Maloja Valendas - midnight multi

  Zoznam prianí

 13. -25%
  Enduro mikina Maloja Haunold - oak multi

  Zoznam prianí

 14. -26%
  Cyklistická mikina Maloja Schober 1/1 - moonless

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

157 Produkty

Vymazať

Bicyklové mikiny - na každý výlet

Každý človek, ktorý často jazdí na bicykli, by mal mať v šatníku ľahkú mikinu. Je to ideálne riešenie, keď je príliš teplo na bundu, ale príliš chladno na tričko. Čo odlišuje cyklistické mikiny od mnohých iných modelov? Väčšina z nich ponúka typický cyklistický strih. Musí poskytovať vysoký stupeň voľnosti pohybu. Mierne predĺžené rukávy sa pri šliapaní do pedálov v naklonenej polohe nevyhrnú. Charakteristický je aj mierne predĺžený chrbát. Poskytuje chrbtu ešte lepšiu ochranu pred chladom. V prípade klasických modelov sa často stáva, že sa sako vyhrnie a odhalí obličky. Štýl, v ktorom sú cyklistické mikiny navrhnuté, je vždy prispôsobený typu našej aktivity. Cyklistickú mikinu voľného strihu si najčastejšie vyberajú milovníci terénnej cyklistiky. Zaručuje výnimočnú voľnosť a účinné vetranie. Na druhej strane, tesnejšie priliehajúce modely sú určené pre cyklistov, ktorí si vyberajú cestné bicykle. Zvyčajne sú veľmi tesne priliehajúce k siluete, takže pri rýchlej jazde vytvárajú oveľa menší odpor vzduchu.

Zateplené a ľahké cyklistické mikiny na leto

V niektorých modeloch cyklistických mikín výrobcovia používajú dodatočné zateplenie. Často je umiestnená len na prednej strane mikiny, takže poskytuje ešte lepšiu ochranu pred vetrom. Zadná časť je vyrobená z tenších materiálov, aby sa zaručilo čo najefektívnejšie vetranie. Je to preto, že zimná cyklistická bunda nás musí chrániť pred nízkymi teplotami, ktoré sú navyše umocnené prúdením vzduchu počas jazdy, a zároveň musí odvádzať prebytočné teplo. V mrazivom počasí bude mikina iba prechodnou vrstvou, ktorú si oblečiete pod vrchnú bundu. Pri miernych teplotách často stačí na zabezpečenie optimálneho tepelného komfortu teplá cyklistická mikina so zateplením.

Aj keď sa mikina s dlhými rukávmi spája skôr s chladnejším počasím, mnohí nadšenci dvoch kolies si tento typ oblečenia vyberajú aj v lete. Najtenšie mikiny na bicykel zo syntetického materiálu, ktorý rýchlo odvádza vlhkosť, môžu poskytnúť skvelú ochranu pred intenzívnym slnkom. Ak strávime celý deň na horských cestách, kde nie sú žiadne stromy poskytujúce tieň, cyklistická mikina nás môže účinne ochrániť pred nadmerným vystavením sa slnku. Modely z ľahkých materiálov sa hodia aj na chladné letné rána a večery.

Značkové mikiny na bicykel si môžete kúpiť v obchode 8a.sk

Poskytujeme široký výber modelov špičkových značiek. Prevažujú medzi nimi mikiny na horskú cyklistiku pre milovníkov zdolávania single trackov aj pre tých, ktorí sa vydávajú na klasické výlety na horskom bicykli. Cyklistická mikina voľného strihu poskytuje maximálnu voľnosť pohybu a pohodlie na každom výlete. V našej ponuke nájdete aj modely určené pre milovníkov mierne priliehavejších mikín na MTB a dokonca aj na cestnú cyklistiku. Či už máte radšej modely s nenápadnými logami alebo s veľkou grafikou, určite na vás niekde čaká dokonalá cyklistická mikina!