top

Okuliare cyklistické

Cyklistické okuliare sú nevyhnutným doplnkom pri rýchlej jazde v teréne, na ceste alebo aj v meste. Tento rad cyklistických okuliarov poskytuje vynikajúcu ochranu pred škodlivým UV žiarením, vetrom a hmyzom.
View as Grid List

90 Produkty

Page
na stránku
View as Grid List

90 Produkty

Vymazať

Bicyklové okuliare - ktoré si vybrať?

Brýle sú nevyhnutným doplnkom výbavy každého cyklistu. Bez ohľadu na to, či jazdíme po ceste alebo po horských chodníkoch, musíme si chrániť oči pred náporom vzduchu, hmyzom, vetvičkami alebo ostrým slnkom. Iba kvalitné cyklistické okuliare zaručujú kombináciu kvalitných šošoviek, dokonale navrhnutých rámov a pohodlia pri nosení. Keď si spomedzi nich vyberáte model pre seba, stojí za to venovať pozornosť niekoľkým vlastnostiam.

Bicyklové okuliare by mali byť pomerne veľké, aby účinne chránili pred náporom vzduchu a hmyzom počas rýchlej jazdy. Pri jazde na ceste sa osvedčia cyklistické okuliare s oblým tvarom, ktoré ponúkajú vynikajúci výkon aj pri veľmi vysokých rýchlostiach. Pri okuliaroch na MTB alebo turistické bicykle je tvar o niečo menej dôležitý. Dôležitejšia bude odolnosť rámov, ktoré v teréne alebo na dlhých cestách musia prežiť oveľa viac neočakávaných udalostí. Pri výbere cyklistických okuliarov sa musíme rozhodnúť, v akých podmienkach ich budeme používať. Zvyčajne sú k dispozícii 3 rôzne typy okuliarov - slnečné, priehľadné a žlté alebo oranžové. Tie prvé sú nevyhnutnosťou pre slnečné dni. Tie sa výborne hodia na jazdu v noci alebo za súmraku bez ďalšieho zakrývania obrazu. Žlté alebo oranžové šošovky zlepšia videnie v hmlistom alebo sivom počasí. K dispozícii sú aj dve ďalšie možnosti slnečných okuliarov, a to fotochromatické a polarizačné okuliare na bicykel.

Fotochromatické cyklistické okuliare

Fotochromatické okuliare sú medzi športovcami vrátane cyklistov čoraz obľúbenejšie. Ide o modely so šošovkami z moderných materiálov, ktoré reagujú na zmeny intenzity svetla. Čím je svetlo jasnejšie, tým viac okuliare stmavnú. Týmto spôsobom sa prispôsobujú podmienkam na trase. Fotochromatické cyklistické okuliare lepšie ochránia pred ostrým slnečným svetlom v prírode, a keď cesta povedie dlhšie v tienistom lese, samy sa rozjasnia. Ide o mimoriadne pohodlné riešenie, vďaka ktorému nie je potrebné meniť šošovky v okuliaroch.

Polarizačné cyklistické okuliare

Polarizačné okuliare sú optimálne pri veľmi jasnom slnečnom svetle, keď sa kontúry okolia rozmazávajú. Vďaka špeciálnej konštrukcii šošoviek okuliare účinne zaostrujú obraz. Zároveň minimalizujú odlesky a znižujú riziko náhleho oslnenia. Polarizačné cyklistické okuliare sú najvhodnejšie na slnečné dni. Umožňujú vám ešte lepšie sa sústrediť na cestu alebo chodník a minimalizujú rušivé oslnenie. Kvalitné polarizačné cyklistické okuliare sa dobre uplatnia aj pri mnohých iných činnostiach vrátane vodných športov a turistiky.

Široký výber cyklistických okuliarov v internetovom obchode 8a.sk

V našom obchode nájdete len značkové cyklistické a MTB okuliare, ktoré účinne chránia pred škodlivým UV žiarením a dokonale chránia vaše oči pred náporom vzduchu. Ponuka modelov do každého počasia. Univerzálne cyklistické okuliare na slnko, noc a do nepriaznivého počasia. Veľmi obľúbené sú cyklistické okuliare s vymeniteľnými sklami, ktoré umožňujú prispôsobiť stupeň zatemnenia počasiu. Najnáročnejší cyklisti si radi vyberú fotochromatické cyklistické okuliare, ktoré sa prispôsobia osvetleniu bez nášho zásahu. Pozrite si cyklistické okuliare, ktoré sa skvele nosia s prilbou!