top

Lezenie a horolezectvo

Horolezectvo a skalolezectvo sú disciplíny, ktoré si vyžadujú rozsiahle znalosti a značné skúsenosti. Pre ich cvičenie je tiež nevyhnutná špičková lezecká výbava, na ktorú sa môžete spoľahnúť za každých podmienok.
View as Grid List

3497 Produkty

 1. -24%
  Horolezecký batoh Montane Fast Alpine 40 - flag red

  Zoznam prianí

 2. -14%
  Ferratové topanky Dachstein Super Ferrata GTX - black

  Zoznam prianí

 3. -14%
  Dámske topánky Dachstein Super Ferrata GTX - dust

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Lezecké topánky Tenaya Ra
  Lezecké topánky Tenaya Ra
  107,99 € 119,99 €

  Zoznam prianí

 5. -9%
  Lezecké topánky Tenaya Iati
  Lezecké topánky Tenaya Iati
  127,99 € 141,99 €

  Zoznam prianí

 6. -5%
  Lezecké topánky Tenaya Tanta
  Lezecké topánky Tenaya Tanta
  82,99 € 87,99 €

  Zoznam prianí

 7. -9%
  Lezecké topánky Tenaya Oasi
  Lezecké topánky Tenaya Oasi
  124,99 € 137,99 €

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Dámske lezecké topánky Tenaya Ra Woman

  Zoznam prianí

 9. -9%
  Lezecké topánky Tenaya Mastia
  Lezecké topánky Tenaya Mastia
  139,99 € 154,99 €

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Lezecké topánky Tenaya Arai
  Lezecké topánky Tenaya Arai
  94,49 € 104,99 €

  Zoznam prianí

 11. -15%
  Mikina na zips Patagonia R1 Pullover Hoody - obsidian plum

  Zoznam prianí

 12. -15%
  Magnézium Mammut Pure Chalk Collectors Box - dreamtime

  Zoznam prianí

 13. Vak na náradie Petzl Toolbag 3L

  Zoznam prianí

 14. -18%
  Obal Petzl Octo
  Obal Petzl Octo
  25,99 € 31,99 €

  Zoznam prianí

 15. -16%
  Expreska Petzl Spirit Expres 25
  Expreska Petzl Spirit Expres 25
  24,99 € 29,99 €

  Zoznam prianí

 16. -17%
  Tlmič pádu Petzl Tooleash
  Tlmič pádu Petzl Tooleash
  22,99 € 27,99 €

  Zoznam prianí

 17. -12%
  Lezecké tričko Edelrid Rope T-Shirt II - iceaxe

  Zoznam prianí

 18. -12%
  Lezecké tričko Edelrid Onset T-Shirt - ecru

  Zoznam prianí

 19. -16%
  Horský batoh Vaude Asymmetric 42+8 - eclipse

  Zoznam prianí

 20. -14%
  Tričko Vaude Sveit Shirt - black

  Zoznam prianí

 21. -4%
  Lezecké nohavice Nograd Legend - denim blue/blue

  Zoznam prianí

 22. -5%
  Lezecké nohavice Nograd Fonzi Pant - bronze

  Zoznam prianí

 23. -5%
  Lezecké nohavice Nograd Neo Pant - bronze

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

3497 Produkty

Vymazať

Lezenie je činnosť, ktorá si vyžaduje primeranú prípravu

Ak sa chceme pustiť do horolezeckého dobrodružstva, na zaistenie primeranej úrovne bezpečnosti pri tejto činnosti sú potrebné dva prvky. Prvým z nich sú nepochybne primerané znalosti o tom, ako používať lezecké pomôcky, laná a ako liezť bezpečne. Najlepšie je získať tieto vedomosti počas vhodných kurzov vedených vyškolenými inštruktormi. Prvé kroky sa najčastejšie robia na umelých stenách, hoci sa stáva, že prvý kontakt s lezením sa uskutoční v skalách alebo dokonca v horách počas vhodných kurzov. Najdôležitejšie je získať príslušné vedomosti pod vedením skúsených ľudí. Druhým dôležitým prvkom pri lezení je správne vybavenie. Ide o všetky karabíny, laná, pomôcky, prilby, postroje a mnoho ďalších predmetov, vďaka ktorým je lezenie oveľa bezpečnejšie a predvídateľnejšie ako bez nich. Ide o nevyhnutné príslušenstvo, bez ktorého by sa žiadny rozumný nadšenec lezenia nevydal na výstup.

Obchod 8a.sk ponúka základné vybavenie pre horolezectvo, skalolezectvo aj prácu vo výškach. Široký výber produktov online znamená, že si môžeme rýchlo doplniť vybavenie alebo skompletizovať celý set od začiatku, len čo sa lezenie stane naším koníčkom. Táto oblasť si vyžaduje nielen rozsiahle znalosti, ale aj optimálne zvolené vybavenie, ktoré spĺňa normy. Ponúkame najlepšie lezecké vybavenie - obchod 8a.sk si zakladá na špičkových značkách a najvyššej kvalite. Dômyselné karabíny, postroje a prilby zaisťujú maximálnu bezpečnosť počas horských aktivít. Samostatnou kategóriou sú zariadenia na prácu vo výškach, ktoré musia spĺňať osobitné bezpečnostné normy a technické požiadavky. Celotelové postroje, karabíny alebo šnúry umožňujú vykonávať prácu v rôznych prostrediach.

Skalné a horské lezenie - obchod 8a.sk ponúka široký sortiment vybavenia

Poskytujeme komplexný sortiment vybavenia pre horolezcov bez ohľadu na ich aktivitu alebo skúsenosti. Ponúkame široký výber vybavenia od špičkových lezeckých značiek. Dostupné produkty vám umožnia zostaviť správnu výbavu tak pre začiatočníkov, ktorí robia prvé kroky na paneli alebo v skalách, ako aj pre skúsených horolezcov, ktorí excelujú na najťažších horských cestách. Či už leziete len na panel, dávate prednosť letným výletom do skál alebo zdolávate najvyššie hory sveta, v našej ponuke nájdete všetko potrebné vybavenie na lezenie za akýchkoľvek podmienok.

Rozmanité lezecké vybavenie zahŕňa rôzne modely. Milovníci športového lezenia v skalách ocenia ľahké postroje, dynamické laná a perfektne pripravené expresky. Pomôžu vám zdolať najťažšie cesty alebo poskytnú maximálne pohodlie počas rekreačného lezenia. Začiatočníci ocenia širokú ponuku lezeckej obuvi a ľahko použiteľných istiacich pomôcok, ktoré budú vhodné na začiatok ich lezeckého dobrodružstva. Ponúkame aj vybavenie pre horolezectvo a zimné lezenie. Horolezecké prilby, skrutkovače, cepíny a laná vám umožnia byť riadne vybavení na každé ročné obdobie vrátane chladnej zimy. Nech už má vaše lezenie akúkoľvek podobu, obchod 8a.sk vám vždy poskytne špičkovú výbavu, ako aj oblečenie na skaly aj horolezectvo, vrátane lezenia v najvyšších horách, napríklad zo série The North Face AMK

Špecializované vybavenie na prácu vo výške

Špecializovanému vybaveniu na prácu vo výškach sme venovali samostatnú sekciu. Zahrnuli sme väčšinu vybavenia potrebného pri rôznorodej horolezeckej práci, od základného vybavenia každého výškového pracovníka, ako je pracovný postroj alebo prilba na prácu vo výškach, až po tie najmenšie položky. Priemyselné lezenie si často vyžaduje trochu iné vybavenie ako horolezectvo alebo skalolezectvo, preto je veľká časť sortimentu určená špeciálne pre vybavenie na prácu vo výškach. Mnohé zariadenia sú prispôsobené aj na špecifické druhy práce - napríklad na prácu v lesoch, závesné práce alebo prácu v oblasti ohrozenej pádom. S cieľom poskytnúť komplexný výber vybavenia, ktoré zaručí vysokú úroveň bezpečnosti, ponúkame výpady v postoji, karabíny, zostupové a upínacie zariadenia, ako aj potrebné sebazáchranné zariadenia.

liezanie po via ferratách

Akkoľvek pohyb po trasách via ferrata nie je presne lezením, má mnoho charakteristických znakov lezenia a vybavenie používané na túto činnosť sa v mnohých bodoch prekrýva s lezeckým vybavením. V našom obchode poskytujeme špičkové vybavenie pre všetkých milovníkov hôr bez ohľadu na to, akej aktivite sa venujú. Pre milovníkov via ferrat ponúkame kompletné sady pozostávajúce z výpadu, postroja a prilby, ako aj vhodnú obuv alebo oblečenie.