top

Bežecké lyžovanie

Beh na lyžiach je zimný šport pre každého! Môžete pretekať na bežkách, chodiť po zasnežených chodníkoch alebo si len tak vyjsť na popoludňajšiu prechádzku. Ponúkame vám všetko vybavenie na bežecké lyžovanie, ktoré potrebujete na začiatok svojho bežeckého dobrodružstva. U nás nájdete lyže, topánky, palice, mazivá a mnoho ďalšieho príslušenstva, ktoré sa vám bude hodiť počas vašich výletov na bežkách.
View as Grid List

10 Produkty

 1. -5%
  Palice na bežkovanie Gabel Mezzalama - yellow

  Zoznam prianí

 2. -4%
  Lyže Peltonen G-Grip Moveo NIS
  Lyže Peltonen G-Grip Moveo NIS
  207,99 € 217,99 €

  Zoznam prianí

 3. -9%
  Lyže Peltonen Delta Step Jr - blue

  Zoznam prianí

 4. -4%
  Lyže Peltonen N-grip Moveo NIS
  Lyže Peltonen N-grip Moveo NIS
  207,99 € 217,99 €

  Zoznam prianí

 5. -7%
  Lyžiarske mazivo Swix N3NC 80 ml

  Zoznam prianí

 6. -6%
  Lyžiarske mazivo Swix N4C spray 150 ml

  Zoznam prianí

 7. -9%
  Súprava Peltonen Delta Step - red

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Topánky na bežky Alpina T10 - black/green

  Zoznam prianí

 9. -6%
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS - black/red

  Zoznam prianí

 10. -5%
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS JR - black/red

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

10 Produkty

Vymazať

Beh na lyžiach

V minulosti bola turistika na lyžiach často jediným spôsobom, ako sa dostať do zasnežených miest. V súčasnosti je oveľa jednoduchšie dostať sa do takýchto odrezaných dedín a bežecké lyžovanie sa stalo športovou a rekreačnou aktivitou. Je to skvelá alternatíva k pešej turistike, najmä keď cesty a chodníky pokrýva hrubá vrstva snehu. V súčasnosti je v outdoorových a horských obchodoch k dispozícii mimoriadne široká ponuka vybavenia na bežecké lyžovanie pre ľudí všetkých úrovní. V našej ponuke nemôže chýbať ani vybavenie na bežecké lyžovanie. Patria sem modely pre začiatočníkov, ktoré sú ideálne na prvé kroky v tomto športe. Pohodlné topánky a všestranné bežecké lyže sú ideálne aj na rekreačné lyžovanie.

Vybavenie na bežecké lyžovanie

Najlepšie lyžiarske značky ponúkajú kompletný sortiment vybavenia. Najpokročilejšie modely sú vyvinuté pre špičkových pretekárov. Ide o konštrukcie, v ktorých sa veľmi často používajú uhlíkové vlákna a najnovšie konštrukčné riešenia. Takéto profesionálne vybavenie na bežecké lyžovanie je ultraľahké a pripravené na najvyššie zaťaženie. Na druhej strane sú turistické a rekreačné bežecké lyže, ktoré sú určené skôr na pohodlné používanie a všestrannosť. Je takéto zariadenie horšie? Určite nie a na amatérske použitie v mnohých situáciách sa ukáže, že je pre naše potreby oveľa vhodnejší. Súťažné vybavenie je najlepšie používať na dokonale upravených bežeckých tratiach. Ak sa však bežeckému lyžovaniu chcete venovať na menej upravených tratiach alebo dokonca v lese na nespevnených cestách, určite sú vhodnejšie turistické lyže alebo bežecké topánky. Širšia konštrukcia nám poskytne väčšiu stabilitu a celá vec sa bude vyznačovať väčšou odolnosťou, ktorá je potrebná, ak narazíme na náhodné kamene alebo korene.

Príslušenstvo na bežecké lyžovanie na 8a.sk

Ponúkame širokú škálu produktov pre nadšencov bežeckého lyžovania. V našej ponuke nájdete nielen základné vybavenie na bežky, ako sú lyže, topánky a palice, ale aj množstvo menšieho vybavenia. Patria sem napríklad ľahké bundy, mikiny a nohavice, teplé ponožky, čiapky alebo okuliare na bežecké lyžovanie. Beh na lyžiach je jednou z tých zimných aktivít, ktoré môže robiť takmer každý. Potrebujete len základné vybavenie (pre začiatočníkov zvyčajne lyže klasického štýlu) a môžete vyraziť na svoje prvé trate!