top

Vybavenie na istenie na ľadovci

Ľadovcové istiace vybavenie je základným vybavením horolezcov, vysokohorských turistov a skialpinistov. Tu si môžete kúpiť postroje, laná a správne vybavenie na záchranu ľudí z ľadovcových trhlín.
View as Grid List

28 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Skialpinistický sedák Blue Ice Choucas Light - blue

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Skialpinistický sedák Blue Ice Choucas - white/white

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Horolezecký sedák Blue Ice Choucas Pro Harness - blue

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Dynamické lano Beal Rando 8mm 30m - blue

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Turistické lano Beal Rando 8mm 20m - orange

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Dynamické lano Beal Rando 8mm 20m - blue

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Dynamické lano Beal Rando 8 mm 20m Golden Dry - pink

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Skialpinistický sedák Petzl Altitude

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Vak na lano Beal Rope Out 4L
  Vak na lano Beal Rope Out 4L
  29,74 € 34,99 €

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Skialpinistický sedák Climbing Technology Tami - blue

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Skrutka do ľadu Climbing Technology Ice Screw 19cm

  Zoznam prianí

 12. -15%
  Dynamické lano Beal Rando 8 mm 30m - green

  Zoznam prianí

 13. -15%
  Turistické lano Beal Rando 8 mm 30m - orange

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Turistické lano Beal Rando 8 mm 20m - green

  Zoznam prianí

 15. -25%
  Blokant Petzl Tibloc - orange

  Zoznam prianí

 16. -10%
  Kladka na lano Climbing Technology RollnLock

  Zoznam prianí

 17. -28%
  Obal na mačky Climbing Technology Crampon Bag

  Zoznam prianí

View as Grid List

28 Produkty

na stránku
Vymazať

Výbava na ľadovec - základné vybavenie

Pri aktivitách vo vysokých horách sa skôr či neskôr určite stretnete s ľadovcom. Či už sa venujete vysokohorskej turistike, horolezectvu alebo skialpinizmu, mali by ste mať vedomosti o tom, ako ju prejsť čo najbezpečnejšie. Prechod zónou s ľadovcovými trhlinami si vyžaduje primeranú prípravu, a to tak z hľadiska vybavenia na istenie na ľadovci, ako aj schopnosti použiť ho v núdzových situáciách. Z potrebného vybavenia sú samozrejme najdôležitejšie tie, ktoré chránia pred pádom do hlbokej ľadovcovej trhliny. Ľahký postroj a ľadovcové lano, ktorým sa môžeme naviazať na ostatných účastníkov expedície, budú preto nevyhnutné. V prípade skĺznutia do trhliny bude rozhodujúce vybavenie, ktoré vám umožní rýchlo vytvoriť systém záchrany z trhliny.

Samozrejme, žiadne istiace vybavenie na ľadovci nezabezpečí bezpečnosť bez možnosti použiť ho v núdzovej situácii. Navigácia na ľadovci si bezpodmienečne vyžaduje náležitý výcvik a skúsenosti každého člena expedície. Nácvikom brzdenia partnerov v prípade pádu do trhlín aj vyťahovania osôb z trhlín budeme schopní v prípade nebezpečenstva konať inštinktívne. To ešte viac zvýši našu bezpečnosť a zabezpečí vhodné správanie v núdzových situáciách.

Zabezpečenie na ľadovci počas jeho prechodu pešo a na lyžiach

Túry na ľadovec je možné absolvovať v minimálnom počte dvoch osôb v dvojici. Dôvodom je nutnosť vzájomného pripútania sa lanom, aby sa zastavil pád jedného z účastníkov do trhliny. Je tiež veľmi dôležité dodržiavať primerané vzdialenosti medzi účastníkmi expedície a udržiavať lano čo najviac napnuté, čo pomôže minimalizovať trhnutie v prípade pádu jednej osoby do trhliny. Ponúkame širokú škálu ľahkých postrojov a ľadovcových lán, ktoré sú na takéto prechody ideálne. Ide o základné istiace vybavenie na ľadovci. Na druhej strane, pri zjazdovom lyžovaní sa často nedá spojiť s lanom. Pri pohybe v takomto družstve je nevyhnutné byť primerane pripravený na okamžité odovzdanie lana v prípade skĺznutia do trhliny. Ľahko prístupné lano s karabínou umožní zranenej osobe rýchle pripnutie.

Pri pohybe v oblasti s ľadovcovými trhlinami, či už pešo alebo na lyžiach, musíme mať pri sebe aj súpravu na záchranu z trhlín. Správne vybavenie umožní efektívne vytiahnutie zranenej osoby na povrch. Mnohé z nich umožňujú aj zjazd po lane v náročnejšom teréne, napríklad v úzkych žľaboch, čo je skvelé pre mnohé skialpinistické expedície.

Značkové ľadovcové istiace vybavenie si môžete kúpiť online na 8a.sk

Poskytujeme širokú škálu vybavenia na istenie aj záchranu v trhlinách, ktoré bude výborné pre najskúsenejších milovníkov hôr aj pre tých, ktorí s ľadovou turistikou ešte len začínajú. Špičkové značky ako Climbing Technology a Petzl zaručujú vysokú kvalitu spracovania a premyslený dizajn, ktorý umožňuje intuitívne ovládanie zariadení v núdzových situáciách. Ľadovcová výstroj v obchode 8a.sk zahŕňa základné laná a postroje na ochranu pred pádmi, ako aj nástroje na záchranu osôb z ľadovcových trhlín. Pozrite si ľahké riešenia pre horolezcov a skialpinistov, ktoré sú k dispozícii v našej ponuke.