top

Bežecké batohy

Bežecké batohy sú jednou zo základných súčastí vybavenia na beh na dlhé vzdialenosti v horách. Sortiment obchodu 8a.sk zabezpečí, aby si každý nadšenec behu našiel svoj model. Bežecký batoh je ideálnym vybavením na dlhšie tréningy aj súťaže.
View as Grid List

75 Produkty

 1. -4%
  Bežecká vesta Salomon Pulse 2 with flask - black

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Batoh dámsky Black Diamond Distance 22 - dark patina

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Bežecká vesta Inov-8 Ultrapack Pro 2in1 - black/green

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Bežecká vesta Inov-8 Ultrapac Pro 8 - black/green

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Bežecký batoh Osprey Kitsuma 3 - sawdust tan

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Bežecký batoh Osprey Katari 3 - green creek

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Bežecká vesta La Sportiva Racer Vest - black/yellow

  Zoznam prianí

 8. -25%
  Bežecký ruksak Deuter Ascender 7 - indigo

  Zoznam prianí

 9. -25%
  Bežecký ruksak Deuter Ascender 7 - black

  Zoznam prianí

 10. -22%
  Bežecká vesta Grivel Mountain Runner EVO 20 - yellow

  Zoznam prianí

 11. -24%
  Bežecká vesta Salomon Active Skin 8 Set - blk/blk

  Zoznam prianí

 12. -24%
  Bežecká vesta Salomon Active Skin 8 Set - black/black

  Zoznam prianí

 13. -22%
  Bežecká vesta Silva Strive Light 5 - black

  Zoznam prianí

 14. -5%
  Bežecká vesta Ultimate Direction Trail Vest - ud blue

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

75 Produkty

Vymazať

Batohy na behanie - vlastnosti

Batohy pre bežcov sú modely, ktoré sa vyznačujú nielen odlišnou konštrukciou, ale aj použitými materiálmi. Ich prioritou je minimálna hmotnosť, pohodlie pri používaní a maximálne stlačenie batožiny, aby sa počas dynamického behu nepohybovala. Konštrukcie, ktoré dodržiavajú tieto zásady, sú úplne odlišné od tradičných turistických batohov a ponúkajú bežcom vynikajúce výkonnostné vlastnosti. Bežecké batohy, aby sa zaručila voľnosť, majú najčastejšie podobu bežeckých batohov bez bedrového pásu, čo umožňuje uvoľnený a dynamický beh v náročnom teréne. Tvarom priliehajúci dizajn vám umožní nosiť všetku najdôležitejšiu výbavu. Pružné materiály bežeckého batohu zabezpečujú, že sa predmety vo vnútri neposúvajú.

Konštrukcia a materiály používané pri výrobe bežeckých batohov

Batohy na behanie sú vyrobené z najľahších dostupných materiálov, takže nepridávajú na hmotnosti. Základom ich konštrukcie sú zvyčajne ultraľahké nylonové tkaniny a pevná sieťovina. Je tiež mimoriadne dôležité zachovať maximálnu priedušnosť, aby bolo telo počas behu dostatočne odvetrané. Preto je tu množstvo panelov na zvýšenie prúdenia vzduchu. Okrem toho sú bežecké batohy dokonale prispôsobené telu, čo zaručuje maximálnu stabilitu prenášaného nákladu. To je dôvod, prečo by ste nemali hľadať výstuhy alebo výstuhy známe z trekingových alebo turistických batohov. Bežecké batohy sú skôr navrhnuté ako ďalšia vrstva oblečenia, ktorá je vybavená mnohými vreckami a veľkou priehradkou na chrbte. Keďže bežecký batoh sa viac podobá veste, dokonale sa prispôsobí hrudníku. Špeciálne systémy sťahovacích šnúrok alebo elastických popruhov zaisťujú, že celok zostane na svojom mieste aj počas najdynamickejšieho behu. Väčšina bežeckých batohov má tiež všité elastické panely, vďaka ktorým sa celok prispôsobí bežcovi za chodu.

Akými vreckami a priehradkami sú vybavené bežecké batohy?

Aby batoh pri behu dobre fungoval, je nevyhnutné usporiadať batožinu tak, aby pri dynamickom behu na trati neprekážala. Z tohto dôvodu sú všetky vrecká a priehradky vyrobené z veľmi pružných materiálov alebo sú vybavené špeciálnymi šnúrkami. Ich úlohou je priblížiť náklad čo najbližšie k telu a zabrániť jeho samovoľnému pohybu vo vnútri bežeckého batohu. Vďaka tomu sa celý bežecký batoh a batožina v ňom pohybujú spolu s bežcom v rovnomernom rytme. Batohy pre bežcov majú na ramenných popruhoch zvyčajne vrecká na mäkké náplaste a energetické gély. Vďaka tomu sú núdzové kalórie a voda vždy na dosah. O niečo väčšie vrecká na zips môžete použiť na uloženie telefónu. Všetky úložné priestory sú umiestnené tak, aby bol prístup k ich obsahu čo najjednoduchší.

Väčšie bežecké batohy majú často veľkú priehradku, do ktorej sa ľahko zmestia rôzne vedrá Je to dobré riešenie pre najdlhšie trasy, kde nie je možné často dopĺňať vodu. Okrem toho poskytne priestor na náhradné oblečenie, čelovku a ďalšie vybavenie potrebné na najdlhšie tréningy a súťaže. Na prednom paneli nezriedka nájdete intuitívne nástavce na bežecké palice a sťahovacie pásky, ktoré možno použiť na rýchle pripevnenie napríklad bundy do dažďa. Veľmi obľúbené sú aj súpravy - bežecký batoh s fľašou, takže hneď po zakúpení môžeme vyraziť na trasu bez toho, aby sme museli dopĺňať jednotlivé prvky.

Batohy na behanie ultramaratónov a dlhých tréningových behov - len na 8a.sk

Poskytujeme mimoriadne široký výber bežeckých batohov pre všetkých nadšencov rýchleho pohybu v prírode. Ponúkame výrobky popredných značiek, ktoré sa v mnohých prípadoch stali legendárnymi. Bežecký batoh Salomon, Dynafit alebo Silva je dobre známy všetkým horským bežcom. Najlepší výrobcovia na svete sú zárukou najvyššej kvality spracovania. Modely, ktoré ponúkame, sú ideálne na horský beh aj každodenný tréning. Potrebujete ultraľahkú bežeckú vestu na rýchle preteky? Alebo je možno vaším ideálom veľký bežecký batoh, do ktorého si môžete zbaliť všetky potrebné veci na ultramaratón alebo nočný výlet do hôr? V našom obchode nájdete celý prierez kapacít bežeckých batohov. Najmodernejšia konštrukcia zaručuje, že batožina bude dokonale kopírovať každý váš pohyb. Kvalitný bežecký batoh je ideálnou voľbou bez ohľadu na vaše plány.