top

Skialpinistické postroje

Vysokohorské postroje na zoskoky padákom plnia tie najťažšie úlohy v extrémnych podmienkach. To vám poskytuje väčšiu bezpečnosť pri zoskokoch padákom a pri úlohách vysokohorského typu.
View as Grid List

4 Produkty

 1. -15%
  Skialpinistický sedák Blue Ice Choucas Light - blue

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Skialpinistický sedák Blue Ice Choucas - white/white

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Sedací úväzok Mammut Eiger Speed Harness - white

  Zoznam prianí

 4. -19%
  Skialpinistický sedák Climbing Technology Tami - blue

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

4 Produkty

Vymazať

Skákacie postroje

Prirodzenosť zoskoku padákom znamená, že postroj nájde uplatnenie len na malých úsekoch trasy. To znamená, že zvyšok expedície strávi v batohu. Preto je mimoriadne dôležité, aby bol čo najľahší a vážil čo najmenej. Ďalším veľmi dôležitým kritériom je, aby sa dali nasadiť bez toho, aby ste si museli vyzliecť mačky alebo lyže. V našej ponuke nájdete najvyvinutejšie skittrainingové postroje špičkových značiek, ktoré sa dokonale osvedčia v horách.

Súpravy a vysokohorské postroje - vlastnosti

Modely určené na použitie vo vysokých nadmorských výškach a na lyžiach musia spĺňať rovnaké prísne normy, aké platia pre horolezecké postroje. Existuje však niekoľko dôležitých bodov, v ktorých sa ich konštrukcia výrazne líši od priemerného lezeckého postroja. Po prvé, celá konštrukcia je podriadená dosiahnutiu čo najnižšej hmotnosti. Použité moderné materiály a inovatívne riešenia umožňujú znížiť hmotnosť o ďalšie gramy. Samozrejme, postroje na zoskoky si zároveň zachovávajú potrebnú pevnosť. Celková konštrukcia možno nie je taká pohodlná ako klasický horolezecký postroj s hrubým polstrovaním, ale čas strávený v postroji na zoskok padákom je zvyčajne oveľa kratší. Špecifická konštrukcia vysokohorského postroja sa prejavuje aj v minimalistických rozmeroch pri balení. Vďaka tomu sa ľahko zmestí aj do najmenšieho parašutistického batohu alebo dokonca do vrecka bundy. Vďaka priloženému krytu sa nepomieša ani nezachytáva o iné zariadenia.

Súpravy a vysokohorské postroje - vysoká funkčnosť

Modely určené na použitie na lyžiach sú skonštruované tak, aby sa dali nasadiť a vyzliecť bez toho, aby ste museli odopnúť lyže. Ide o mimoriadne dôležitú funkciu, najmä na strmých svahoch, kde často nie je možné nájsť stabilný výťah, ktorý by túto operáciu umožnil. Okrem toho sú modely často vybavené funkčnými držiakmi na ľadové skrutky, ktoré sú nevyhnutné pri zimnom lezení. Ide o značné pohodlie, ktoré zaručuje, že všetky potrebné špeky sú vždy po ruke. V obchode 8a.sk ponúkame minimalistické výškové postroje len od popredných značiek, ako sú Black Diamond, Petzl alebo Climbing Technology.