top

Ocun

Ocun je spoločnosť s komplexným sortimentom pre každého nadšenca lezenia. V našom obchode nájdete všetko, čo potrebujete na lezenie - lezeckú obuv, postroje, lezecké vybavenie a oblečenie Ocun.
View as Grid List

469 Produkty

 1. -10%
  Tlmič pádu Ocun Sbea Lynyard 40 cm - blue marine

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 1 Pinches - blue

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 3 Modulars - red

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 3 Modulars - yellow/yellow

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 1 Pinches - red

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 1 Pinches - yellow/yellow

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 2 Slopers - blue

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 3 Modulars - blue

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 5 Jugs - red

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 4 Edges - blue

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 4 Edges - red

  Zoznam prianí

 12. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 4 Edges - yellow

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 2 Slopers - red

  Zoznam prianí

 14. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 2 Slopers - yellow/yellow

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 5 Jugs - blue

  Zoznam prianí

 16. -10%
  Lezecké chyty Ocun Footholds Set 1 Bolt-on - red

  Zoznam prianí

 17. -10%
  Lezecké chyty Ocun Hold Set 1 Pinches - black

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 3 Modulars - black

  Zoznam prianí

 19. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 5 Jugs - black

  Zoznam prianí

 20. -10%
  Lezecké chyty Ocun Footholds Set 1 Bolt-on - black

  Zoznam prianí

 21. -9%
  Lezecké chyty Ocun Footholds Set 1 Bolt-on - blue

  Zoznam prianí

 22. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 2 Slopers - black

  Zoznam prianí

 23. -10%
  Lezecké chyty Ocun Holds Set 4 Edges - black

  Zoznam prianí

 24. -10%
  Lezecké chyty Ocun Footholds Set 1 Bolt-on - yellow

  Zoznam prianí

 25. -9%
  Lezecké rukavice Ocun Crack Gloves Lite - red

  Zoznam prianí

 26. -10%
  Ferratový tlmič pádu Ocun Captur Pro Swivel - blue

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

469 Produkty

Vymazať

Značka Ocun - veci určené na lezenie

Každá činnosť značky Ocun je spojená s tým, čo ľudia, ktorí ju tvoria, milujú najviac - lezenie, skaly a širší vonkajší svet. Lezenie je vášeň, ktorá si vyžaduje správnu prípravu, tréning a vybavenie. Tento posledný prvok je základom značky Ocun Navrhovaním a predajom horolezeckých produktov, ako sú postroje, laná, istiace pomôcky a lezecká obuv, značka umožňuje horolezcom dosiahnuť ešte vyššie a ďalej. Zároveň vynakladá maximálne úsilie na to, aby sa nádeje do nej vkladané naplnili v plnej miere. Základom bezpečnosti v skalách a horách je špičková výbava, na ktorú sa môžete vždy spoľahnúť. Špecialisti českého výrobcu neustále pracujú na tom, aby spĺňal najvyššie štandardy a aby jeho používanie bolo čo najjednoduchšie. Neustále inovácie a dolaďovanie najjemnejších prvkov každého kusu vybavenia sa prejavujú vo vysokej miere dôvery, ktorú značke prejavili začiatočníci aj pokročilí lezci.

História značky Ocun je neustála snaha o dokonalosť

Všetko sa začalo v roku 1980, keď Pavel Hendrych, zakladateľ značky, začal liezť. Horolezecké vybavenie dostupné na trhu nebolo ani zďaleka dokonalé, a tak si čoskoro začal dostupné vybavenie upravovať sám podľa vlastných predstáv. V roku 1988 bol vytvorený prvý postroj. Výroba prebiehala doma, na jednoduchom šijacom stroji, a popruhy sa farbili vo veľkom hrnci v kuchyni. Ďalším krokom boli prvé lezecké topánky. Počas pobytu na Sibíri v oblasti Skalných pilierov začal Pavel spolupracovať s miestnymi horolezcami. Výsledkom boli prvé lezecké topánky Feather vyrobené pod značkou Rock Pillars. Nasledujúce roky priniesli rad inovácií, ktoré priniesli ďalšie revolučné zmeny v lezeckej obuvi. V roku 1998 vznikla značka Ocun Spočiatku sa zaoberala výlučne výrobou horolezeckých postrojov, ako aj niektorých prvých padákov. To predznamenalo rastúcu popularitu boulderingu. Počas všetkých rokov existencie značky sa uskutočnili ďalšie inovácie, ktoré viedli k výrobe ešte dokonalejšieho lezeckého vybavenia.

Vývoj lezeckej obuvi Ocun

Lezecká obuv Ocun, ktorá sa pôvodne vyrábala pod značkou Rock Pillars, prešla mnohými inováciami. Mnohé z nich stoja za zmienku, pretože zanechali stopu na celom trhu s lezeckou obuvou a často sa stali majákom pre ostatných výrobcov, ktorí ich nasledovali. Jednou z nich bola podrážka zabalená až nad pätou, čo bola reakcia na potreby lezcov používajúcich čoraz populárnejšiu techniku hákovania na päte. V roku 1994 sa objavuje nový dizajn zvršku, ktorý odstraňuje šev na päte. Tým sa skončili problémy mnohých horolezcov s nepohodlnou obuvou pri lezení. V roku 2009 sa do konštrukcie špičkových modelov Ocun zavádza systém 3 Force System Špeciálny gumový panel obopína celú prednú časť topánky a zabraňuje krúteniu, keď celá váha tela spočíva na vnútornom okraji topánky. Okrem toho celý systém zabezpečuje ešte lepší prenos sily zo špičky na skalu, čo umožňuje používať aj tie najmenšie kroky. V roku 2017 spoločnosť Ocun vynašla nový typ gumy - CAT rubber Poskytuje výnimočnú priľnavosť a vyrába sa v dvoch verziách - CAT 1.5 a CAT 1.1.

Ocun - inovácie v oblasti horolezeckého vybavenia

Od svojho vzniku je značka známa svojimi vysokokvalitnými lezeckými postrojmi, ktoré v priebehu rokov neustále zdokonaľuje. V roku 2001 bol vyvinutý postroj s posuvným pásom (systém MWS). To umožňuje presné vycentrovanie konektora bez ohľadu na to, čo máte na sebe. Vďaka tomu sú postroje ideálne na zimu aj na leto. V roku 2018 spoločnosť Ocun uvádza na trh revolučný model postroja, v ktorom sú bedrový pás a stehenné pútka vyrobené z peny WeBee s trojrozmerným dizajnom. Výsledkom je vysoký komfort, nízka hmotnosť a vynikajúce odvetrávanie postroja.

Široká ponuka značiek Ocun

Dnes sa značka špecializuje na dizajn a výrobu lezeckého vybavenia, oblečenia a obuvi. S pridaním ďalších skupín produktov poskytuje značka horolezcom kompletné vybavenie pre skalné a panelové aktivity. Či už s lezením len začínate, alebo hľadáte lezecké vybavenie pre pokročilých, český výrobca vám poskytne všetko potrebné vybavenie.

Ocun - lezecká obuv pre začiatočníkov aj skúsených lezcov

Sortiment značky zahŕňa najjednoduchšie modely pre začínajúcich lezcov, ako aj vysoko asymetrické modely pre profesionálov. Sú vhodné na háčkovanie päty alebo na využívanie najmenších schodov a trhlín. Použitie vysokokvalitnej gumy s vynikajúcimi parametrami priľnavosti a pokročilými konštrukčnými riešeniami sa premieta do vynikajúceho výkonu na stene. Veľký počet modelov je k dispozícii ako viazaná lezecká obuv, tak aj so suchým zipsom, pričom rozhodnutie o spôsobe obúvania je na používateľovi. Čoraz viac ľudí si vyberá lezeckú obuv Ocun Recenzie na ne sú veľmi dobré medzi začínajúcimi lezcami aj skúsenými jazdcami.

Lezecké postroje a ďalší výstroj znamenajú pohodlie a bezpečnosť na stene.

Významnou súčasťou ponuky českého výrobcu je horolezecká výstroj. Každý nadšenec lezenia medzi nimi nájde takmer všetky potrebné pomôcky a karabíny. Ultralight belay cups sú ideálne na skalné lezenie, HMS karabíny zaručujú vysokú úroveň bezpečnosti a športové lezecké expresky vám umožnia zdolávať aj náročnejšie cesty. Pohodlný lezecký postroj je tiež nevyhnutný pri každom výstupe. Séria inovatívnych postrojov Webee úplne zmenila prístup k tomuto zariadeniu.

Ocun lezecké oblečenie vyrobené špeciálne pre horolezcov.

Tričká a mikiny, Ocun lezecké nohavice a dokonca aj ľahké páperové bundy. Oblečenie vyrobené špeciálne pre lezcov znamená výnimočné prispôsobenie a voľnosť pohybu na stene. Fenomenálny štýl robí z týchto odevov obľúbenú voľbu na letné výlety do hôr aj na každodenné nosenie. Značka Ocun je spoločnosť, ktorá maximálne využíva svoj potenciál a úspešne kombinuje doteraz získané skúsenosti a inovatívne nápady svojich dizajnérov.