top

Turistické stany

Turistické stany sú kategóriou, ktorá zahŕňa veľké množstvo modelov, ktoré sa líšia nielen vzhľadom, konštrukciou a použitými materiálmi, ale predovšetkým účelom. Nájdete tu malý expedičný stan do hôr aj veľký turistický stan na každý výlet!
View as Grid List

239 Produkty

 1. -30%
  Adaptér Outwell Dual Beading Connect Set 7-7+5 mm

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Bivakovací vak Helikon-Tex Supertarp Small - black

  Zoznam prianí

 3. -5%
  Cyklistický stan Nemo Dragonfly Osmo Bikepack 1p

  Zoznam prianí

 4. -30%
  Gumový krúžok Outwell (10 ks)

  Zoznam prianí

 5. -26%
  Impregnácia Grangers Tent and Gear Repel 500ml

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Impregnácia Nikwax Cotton Proof 300ml

  Zoznam prianí

 7. -21%
  Impregnácia stanu Grangers Fabsil 1000ml

  Zoznam prianí

 8. -4%
  Impregnácia stanu Nikwax Tent&Gear SolarProof

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Impregnácia stanu Nikwax Tent&Gear Solarwash 500ml

  Zoznam prianí

 10. -30%
  Kladivo Easy Camp Rubber/Steel Mallet

  Zoznam prianí

 11. -20%
  Kladivo Outwell Blow Hammer
  Kladivo Outwell Blow Hammer
  7,99 € 9,99 €

  Zoznam prianí

 12. -30%
  Kladivo Outwell Camping Mallet 12

  Zoznam prianí

 13. -30%
  Kladivo Outwell Camping Mallet 16

  Zoznam prianí

 14. -31%
  Kladivo Outwell Steel Camping Hammer

  Zoznam prianí

 15. -30%
  Kladivo Outwell Wood Camping Mallet 12

  Zoznam prianí

 16. -20%
  Kladivo Outwell Wood Camping Mallet 16

  Zoznam prianí

 17. -8%
  Kolík na stan Lesovik Spig Sand/Snow - blue/blue

  Zoznam prianí

 18. -24%
  Kolík na stan Nemo Javelin
  Kolík na stan Nemo Javelin
  8,29 € 10,99 €

  Zoznam prianí

 19. -30%
  Kolíky do stanu Easy Camp Sand Peg 6 Pack

  Zoznam prianí

 20. -40%
  Kolíky do stanu Lesovik Spig - blue

  Zoznam prianí

 21. -20%
  Kolíky do stanu Nemo Airpin Ultralight Stakes 4 Pack

  Zoznam prianí

 22. -20%
  Kolíky do stanu Nemo Sweepstake 6 Pack

  Zoznam prianí

 23. -31%
  Kolíky do stanu Outwell Guyline Peg Box

  Zoznam prianí

 24. -30%
  Kolíky do stanu Outwell Guyline Peg Plastic

  Zoznam prianí

 25. -30%
  Kolíky do stanu Outwell Super U-Peg Box

  Zoznam prianí

 26. -30%
  Kolíky do stanu Robens Steel U-Stake 6 Pack

  Zoznam prianí

 27. -30%
  Kolíky do stanu Robens V-Stake 6-pack

  Zoznam prianí

 28. -30%
  Konektor Outwell Magnetic Band Connecter

  Zoznam prianí

 29. -26%
  Kryt Sea To Summit Hammock Tree Protector

  Zoznam prianí

 30. -30%
  Lano Easy Camp Guylines
  Lano Easy Camp Guylines
  9,79 € 13,99 €

  Zoznam prianí

 31. -10%
  Lano Nite Ize GearLine - black
  Lano Nite Ize GearLine - black
  16,99 € 18,99 €

  Zoznam prianí

 32. -8%
  Lano Nite Ize GearLine Organization System 122 cm

  Zoznam prianí

 33. -30%
  Lano Outwell Luminous Guyline 30m

  Zoznam prianí

 34. -30%
  Lano Outwell Luminous Guyline 4 m

  Zoznam prianí

 35. -30%
  Lano Robens Reflective Guyline 2,5 mm

  Zoznam prianí

 36. -30%
  Lano Robens Reflective Guyline 4,5 mm

  Zoznam prianí

 37. -27%
  Lano Sea To Summit Reflective Accessory Cord 5m

  Zoznam prianí

 38. -15%
  Lepidlo GearAid +FD Flexible Durable Adhesive 2x7g

  Zoznam prianí

 39. -30%
  Nafukovací stan Outwell Avondale 6PA
  Nafukovací stan Outwell Avondale 6PA
  1 394,99 € 2 017,99 €

  Zoznam prianí

 40. -30%
  Nafukovací stan Outwell Parkdale 4PA
  Nafukovací stan Outwell Parkdale 4PA
  1 154,99 € 1 669,99 €

  Zoznam prianí

 41. -30%
  Nafukovací stan Outwell Parkdale 6PA
  Nafukovací stan Outwell Parkdale 6PA
  1 269,99 € 1 833,99 €

  Zoznam prianí

 42. -14%
  Núdzový stan Lifesystems Survival Shelter 2

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

239 Produkty

Vymazať

Všadeprítomné turistické a kempingové stany

Ponúkame mimoriadne široký sortiment stanov na turistiku od renomovaných výrobcov outdoorového vybavenia. Pri objavovaní úplne nového terénu potrebujete spoľahlivý prístrešok, kde sa môžete pohodlne vyspať a oddýchnuť si pred ďalším dňom plným dobrodružstiev. Na vytvorenie správnych podmienok na spanie potrebujete turistický stan, ktorý poskytuje optimálny výkon pre dané podmienky. Ak zdolávate najvyššie vrcholy, budete potrebovať robustný expedičný stan, ktorý vydrží aj tie najväčšie víchrice a odolá náporu vrstvy snehu za vrstvou. Na trekking zasa existujú ľahké turistické stany, ktoré vás pri chôdzi nezaťažia. Môžete ich postaviť kdekoľvek v blízkosti trasy. Ostatné modely sú ideálne na rodinné kempovanie. Prvoradý je tu komfort a veľký úžitkový priestor, ktorý sa dá pohodlne využívať počas celého dňa. Všetky tieto vlastnosti nájdete v rozmanitých konštrukciách turistických stanov, ktoré sú k dispozícii v ponuke 8a.sk.

Aký veľký turistický stan si mám vybrať?

Veľkosť stanu sa zvyčajne určuje podľa toho, koľko ľudí sa zúčastní výletu. Turistické stany musia byť dostatočne veľké, aby poskytli pohodlné miesto na spanie a často aj na ukrytie batožiny pred dažďom. Všetci výrobcovia udávajú počet osôb, pre ktoré je stan určený, čo môže slúžiť ako vodítko pri výbere stanu. Najmenšie turistické stany - stany pre 1 osobu sú určené pre individuálnych cestovateľov. Najväčší výber rôznych konštrukcií je medzi stanmi pre 2, 3 a 4 osoby. Ide o najvšestrannejšie modely. Nezabúdame však ani na väčšie skupiny turistov. Medzi nami ponúkanými stanmi nájdete aj produkty, do ktorých sa zmestí 8 alebo dokonca viac osôb. Ak nemusíte stan nosiť ďaleko, môžete si často vybrať o niečo väčšiu verziu, ktorá vám poskytne ďalší využiteľný priestor a väčšiu voľnosť pohybu v stane. Rozdiel medzi stanom pre 2 a 3 osoby bude naozaj výrazný.

Aká je najlepšia konštrukcia turistického stanu?

Základom každého stanu je rám zo skladacích tyčí. Môže mať rôzne podoby v závislosti od typu stanu a jeho účelu. Každé riešenie má svoje výhody a nevýhody, preto je vhodné sa pri rozhodovaní o konkrétnom produkte s ním vopred oboznámiť. Turistické a expedičné stany s rámom iglu patria medzi najbežnejšie konštrukcie. Medzi ich výhody patrí jednoduchosť a vysoká stabilita. Väčšinou sú to jednoducho dva stĺpy prekrížené v strede. Celá konštrukcia je samonosná, takže v prípade núdze je možné stan postaviť aj bez lanových úväzov. Miernou nevýhodou tohto riešenia je mierne zmenšený úžitkový priestor, pretože plocha na spanie je na okrajoch stanu znížená smerom k podlahe. Tento priestor sa zvyčajne používa na batoh. Turistické stany s konštrukciou iglu sa veľmi často používajú na expedície.

Tunelové turistické stany ponúkajú relatívne nízku hmotnosť a o niečo väčší úžitkový priestor. Na ich postavenie je však potrebné použiť laná na stabilizáciu stanu v správnej polohe. Tunelové stany s veľkou predsieňou sú určite zaujímavým riešením. Vďaka tejto kombinácii spálne a predsiene pod jednou strechou je používanie stanu mimoriadne pohodlné. Tunelové stany sa tiež veľmi ľahko stavajú.

Špecializované turistické stany sú často hybridné konštrukcie. Tie sa vyvíjajú v dvoch smeroch. Po prvé, hybridné trekingové stany sú navrhnuté tak, aby boli čo najľahšie a zároveň poskytovali maximálny priestor vo vnútri. Často ide o kombináciu riešení známych z iglú a tunelových stanov alebo o zavedenie úplne nových jednopodlažných riešení. Takýto turistický stan sa dá ľahko zbaliť aj do malého batohu a dá sa bez problémov použiť na turistiku. Pri stanoch pre expedičnú a horskú turistiku sa uplatňuje úplne iný prístup. Na druhej strane ide o konštrukcie, ktoré musia preukázať maximálnu odolnosť voči silnému vetru a snehovej búrke. Tu je najdôležitejšia pevná a robustná konštrukcia, ktorá sa musí osvedčiť v extrémnych podmienkach.

Dokonalé turistické stany na trekking

V sortimente nášho online obchodu 8a.sk nájdete široký výber turistických stanov, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa dali ľahko prenášať. Tieto modely si najviac obľúbili milovníci dlhých túr. Použitie ultraľahkých materiálov a konštrukcií optimalizovaných na dosiahnutie čo najnižšej hmotnosti sa prejavuje vo fantastických výsledkoch. Turistické stany tohto typu by mali mať ultraľahké stúpačky vyrobené z najnovších hliníkových zliatin, ako aj ultratenké tropiko. Stan sa tak dá úspešne zbaliť do batohu a sprevádzať nás po celý čas dlhých túr. Trekingové stany sú zvyčajne charakteristické miernou plochou, čo môže byť veľkou výhodou, najmä ak máte obmedzený priestor na postavenie stanu.

Stany najlepšie na kempovanie a rodinné výlety k jazeru

Samostatnou kategóriou stanov sú modely s predĺženou výškou, ktoré sú optimálne na dlhší pobyt na jednom mieste - kempovanie alebo bivakovanie. Rodinné turistické stany sa snažia, aby bol váš pobyt čo najpohodlnejší. Ich väčšia výška vám umožní voľný pohyb po stane bez toho, aby ste sa museli neustále zohýbať. Veľké predsiene vám umožnia pohodlne sa najesť, aj keď nie je dobré počasie. Tento typ turistického stanu má okná, vďaka ktorým do stanu preniká viac svetla a stan je pohodlný po celý deň. Na druhej strane priestranné spálne umožňujú použitie väčších a pohodlnejších matracov, ktoré zabezpečia pohodlný spánok po náročnom dni. Rodinné stany sa najčastejšie využívajú počas dlhších dovoleniek a prázdnin a dokonale nahrádzajú každodenné pohodlie. Možnosť zorganizovať si v predsieni kútik na oddych počas daždivých alebo slnečných dní vám umožní cítiť sa takmer ako doma.

Takisto veľmi obľúbené sú u väčších skupín tradičné skautské stany. Ide o mimoriadne veľké a pevné turistické stany z bavlneného plátna, ktoré sú ideálne na dlhšie kempovanie. Okrem veľkých turistických stanov ponúkame aj širokú škálu predsiení pre karavany. Tie poskytujú veľmi veľkú využiteľnú plochu, ktorá je dobre chránená pred vetrom a dažďom. Ide o nevyhnutné príslušenstvo pre každého, kto sa vydáva s karavanom na dlhšiu cestu a zároveň si chce zabezpečiť maximálne pohodlie pri kempovaní.

Vyvinuté turistické stany pre maximálne pohodlie

Naše stany uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. Každá z nich by však mala mať iné vlastnosti. Expedičný stan by mal byť schopný zvládnuť extrémne výzvy v horských podmienkach, zatiaľ čo kempingový stan by mal poskytovať maximálne pohodlie počas kempovania. Všetky turistické stany, ktoré ponúkame, majú jednu spoločnú vlastnosť. To je pozornosť venovaná detailom a optimálne navrhnutá konštrukcia - kombinácia, ktorá sa premietne do maximálneho pôžitku z cesty. Náš obchod pripravil špeciálne vybranú ponuku, ktorá sa dokonale hodí na krátke výlety aj dlhé, náročné expedície.

Často kladené otázky:

Aký stan si vybrať do hôr?

Pri turistike po horských chodníkoch sú ideálne pevnejšie trekkingové stany, ktoré sú pripravené na náročnejšie podmienky. Ak sa chystáte do vyšších hôr, budú pre vás nevyhnutné expedičné modely, ktoré sa musia osvedčiť vo vysokohorských podmienkach. Tam sú vystavené silnému sneženiu a víchrici. Tieto špecifické konštrukcie poskytujú úkryt pri výstupoch na vysoké vrcholy, ako aj v zimných podmienkach. Vyznačujú sa čo najjednoduchšou a najodolnejšou konštrukciou. V závislosti od verzie existujú horské stany pre jednu aj dve osoby, ako aj väčšie modely. Stany Robens, Salewa a ďalšie špičkové značky poskytujú široký výber modelov do hôr.

Ako zostaviť samorozkladací stan?

Kempingové a plážové stany často obsahujú samonosné stany, ktoré možno postaviť v okamihu. Jednoducho ich vyberiete z obalu a utiahnutím rámu sa samy rozložia. Ako ich potom zložíte? Každý turistický stan tohto typu môže mať trochu odlišný spôsob skladania. Zvyčajne sa zakladá na šikovnom uchopení na správnom mieste rámu a šikovnom otočení vzpery. Ak si tento manéver nacvičíte pred cestou, nemali by ste mať problém rýchlo zložiť turistický stan. Vždy je však dobré mať so sebou návod na použitie, v ktorom je všetko jednoducho vysvetlené. Bez nej môže byť zloženie samoskladacieho stanu skutočnou výzvou.

Čo si vziať so sebou, keď idete stanovať?

Pri vyrážaní do stanu je potrebné mať na pamäti mnoho ďalších prvkov výbavy. Užitočné bude predovšetkým príslušenstvo, ktoré vám umožní postaviť turistický stan, ale aj také, ktoré bude užitočné počas mnohých rokov používania. Kolíky, kolíky, impregnácia stanu, náhradná podlážka, kempingové svetlá. Na prípravu pohodlného spacieho priestoru budú potrebné samonafukovacie karimatky a spacie vaky. Pri viacdňových výletoch je potrebná aj plne vybavená turistická kuchyňa, aby sa jedlo dalo pohodlne pripraviť. Hoci je zoznam vybavenia naozaj dlhý, tu nájdete kompletné tipy, čo si so sebou vziať na turistiku pod stan