top

Lavinové vyhľadávače a vysielače

Lavínové detektory a majáky sú mimoriadne moderné zariadenia, ktoré zvyšujú šance na úspešnú záchranu. Mali by byť súčasťou výbavy každého nadšenca skialpinizmu spolu s ďalšími prvkami lavínového systému ABC.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Lavínové detektory a vysielače - ako to funguje

Aj keď sú lavínové detektory a vysielače čoraz populárnejším vybavením, mnohí ľudia si nie sú plne vedomí toho, ako fungujú. Detektor je zariadenie, ktoré dokáže vysielať a prijímať signály vysielané na príslušnej frekvencii prostredníctvom špeciálnych antén. Keď sa vydáte na túru, je nevyhnutné zapnúť lavínový detektor. Ak je používateľ zasypaný lavínou, zariadenie bude vysielať signál po celý čas. Ostatní majitelia detektorov, ktorí sa vyhli strhnutiu lavínou, môžu svoje zariadenia prepnúť do režimu príjmu. To umožňuje lavínovým detektorom a vysielačom lokalizovať miesto, kde sa môže nachádzať zasypaná osoba. Aby boli lavínové detektory účinné, mali by nimi byť vybavení všetci turisti. To dobre vedia skúsení skialpinisti, ktorí sa bez nich do hôr nevydávajú. Je potrebné aj náležité školenie, aby bolo používanie detektora reflexívne - pretože každá sekunda je mimoriadne cenná.

Detektory a majáky dokážu určiť polohu osoby, ktorá bola zasypaná snehom. Lavínový detektor umožňuje presné a rýchle vyhľadávanie zasypaných osôb a šetrí čas, ktorého plynutie výrazne znižuje šancu na záchranu. Moderné lavínové detektory sú spoľahlivé zariadenia, od ktorých často závisí život.

Detektory a lavínové vysielače

Všetky lavínové detektory a vysielače ponúkané v našom obchode sú testované zariadenia s veľmi vysokou úrovňou spoľahlivosti. Ponúkame široký výber modelov, ktoré sa líšia vzhľadom, ponúkanými funkciami a spôsobom ovládania. Renomovaní výrobcovia lavínového vybavenia, ako je Ortovox, zaručujú najvyššiu kvalitu. Ponúkame aj lavínové súpravy, ktoré obsahujú lavínový systém ABC, t. j. lavínový detektor, lopatu a sondu. Je to vynikajúce riešenie pre ľudí, ktorí začínajú svoje dobrodružstvo s parašutizmom a chcú si pomerne rýchlo zaobstarať všetko potrebné vybavenie.