top

Columbia

Columbia Sportswear je americký výrobca outdoorovej obuvi a oblečenia. Značka Columbia, ktorú si ctia turisti a cestovatelia na celom svete, je symbolom moderných riešení a maximálneho pohodlia na cestách.
View as Grid List

765 Produkty

na stránku
View as Grid List

765 Produkty

Vymazať

Columbia Sportswear - kompletný sortiment pre všetkých outdoorových nadšencov

Columbia je jednou z najväčších outdoorových značiek na svete. Jej počiatky siahajú do roku 1938, keď vznikla ako Columbia Hat Company - továreň na klobúky. Skromné začiatky určite nepredpovedali, v čo sa značka premení po viac ako 80 rokoch podnikania. Systematickým rozširovaním svojho sortimentu a získavaním nových skúseností sa americký výrobca stal uznávaným v mnohých krajinách sveta. Fenomén značky Columbia je určite do veľkej miery založený na technologických inováciách, ktoré sa uplatňujú pri výrobe oblečenia aj obuvi. Veľký vplyv na to mala klíma v Portlande v štáte Oregon, kde bola táto kultová spoločnosť založená a kde dodnes sídli. Veľmi vysoké množstvo zrážok počas celého roka - dážď v lete a sneh v zime - poskytlo ideálne podmienky na testovanie a zlepšovanie oblečenia aj turistickej obuvi.

Značka Columbia dnes ponúka komplexný sortiment vybavenia pre takmer každého outdoorového nadšenca. Väčšina sortimentu je optimálne prispôsobená na turistiku a rekreačné výlety v lete aj v zime. Dobre vetrané tričká a šortky sú ideálne na dovolenkové výlety. Teplé bundy a nohavice zabezpečia tepelný komfort pri lyžovaní v zimných mrazoch. Značka má aj špecializované kolekcie. Oblečenie z radu Columbia Titanium je určené pre horských nadšencov, ktorí objavujú tie najnáročnejšie horské chodníky. Na druhej strane, kolekcia Columbia Montrail je špeciálne navrhnutá pre všetkých nadšencov bežeckého lyžovania. Prepracovaná bežecká obuv a oblečenie sú ideálne na tréning aj na preteky.

Oblečenie Columbia - páperové bundy, bundy do dažďa, softshellové bundy, mikiny a tričká pre aktívnych používateľov

V rámci odevov tohto amerického výrobcu možno pozorovať jasné rozdelenie na dve kolekcie - letnú a zimnú. Všetci nadšenci do prírody si tak môžu vychutnať turistické oblečenie dokonale prispôsobené počasiu a podmienkam na trase. Značka Columbia kladie veľký dôraz na neustále zlepšovanie. Preto sú jej odevy často vybavené inovatívnymi technológiami, ktorých cieľom je zvýšiť pohodlie pri pobyte v divočine. Významným prvkom letnej kolekcie je Technológia Columbia Omni-Freeze Zero®, ktorá zaručuje príjemný pocit chladu aj v tom najhorúcejšom počasí. Ľahké dresy s ním vám umožnia trénovať v pohodlí aj počas najvyšších teplôt. Krátke šortky v rôznych strihoch vám umožnia pohodlne zdolávať trasy. Veľmi ľahké technické materiály ponúkajú vysokú priedušnosť. To znamená, že aj v horúcom počasí sa udržiava optimálna telesná teplota. Sortiment by samozrejme nemohol byť kompletný bez vynikajúcich bejzbalových čiapok Columbia, ktoré sú dokonalým doplnkom na túru aj pri každodenných aktivitách.

Zimná kolekcia americkej značky je veľmi obľúbená. Zahŕňa lyžiarske oblečenie, ako aj oblečenie, ktoré sa osvedčí na zasneženej trase alebo pri útoku na drsnú zimu v meste. Vďaka širokému výberu búnd, nohavíc, mikín, ako aj termoprádla si zimnú kolekciu Columbia obľúbi každý, kto je aktívny v zimných mesiacoch. Americký výrobca má pre vás aj návrh, keď si neviete vybrať bežecké rukavice alebo keď hľadáte ľahkú čiapku. Zimný sortiment je často vybavený Technológiou Columbia Omni-Heat Reflective® Špeciálna podšívka odráža časť tepla, čím pomáha udržiavať príjemnú telesnú teplotu aj v silných mrazoch.

Obuv Columbia do letných horúčav a zimných mrazov

Americký výrobca nie je len o oblečení. Významnú časť zbierky tvorí obuv. Panské a dámske topánky Columbia sú vhodné do každého počasia. Významnú časť kolekcie tvorí letná turistická obuv. Vzdušné poltopánky so skvelým odpružením majú veľmi nízku hmotnosť. Táto kombinácia vlastností znamená, že ich na nohách takmer neucítite a každý krok bude dynamický, či už si vyberiete obuv určenú pre bežcov alebo turistov. Značka Columbia ponúka aj obuv do vody. V nich môžete pohodlne preskúmať brehy jazier alebo horských potokov. Sú tiež skvelou voľbou pre kajakárske expedície alebo dovolenky na jachte. Pre tých, ktorí hľadajú maximálne vetranie, sú tu ľahké a pohodlné sandále.

Zimné topánky pripravené na najväčší mráz sú zasa vybrané na najnižšie teploty. Rozsiahla ponuka zimnej obuvi Columbia vám umožní vybrať si tie správne topánky do rozmrazených teplôt aj do sírneho chladu. Pohodlné modely sú ideálne na turistiku v nenáročnom teréne. Ak sú cesty pokryté hrubšou vrstvou snehu, na pohodlný pohyb v teréne sú potrebné vysoké zimné topánky s hrubou vrstvou izolácie. Mimoriadne obľúbené snehové topánky Columbia sú obľúbenou voľbou po lyžovaní. Poskytnú oddych nohám, ktoré celý deň trávia v tuhej lyžiarskej obuvi.

Montrail, špecializovaná kolekcia bežeckého oblečenia a obuvi

V sortimente tejto americkej značky nájdu výnimočné produkty všetci milovníci horského a terénneho behu. Špeciálne modely z kolekcie Columbia Montrail sú určené na tréning a súťaže na horských chodníkoch a ľahších cestách. Bežecké oblečenie amerického výrobcu sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a kompaktnými rozmermi v zbalenom stave. Vysoko priedušné tričká a šortky sú ideálne na letné horúčavy. Vetruodolné bundy a legíny chránia pred rýchlym ochladením pri nižších teplotách. Veľký výber bežeckej obuvi vás pripraví na náročné povrchy. Špeciálne typy peny Columbia poskytujú nadpriemerné tlmenie, vďaka čomu sa dlhšie vzdialenosti prekonávajú ešte ľahšie. Celé to samozrejme zostáva ľahké a ponúka vysokú dynamiku chodu.

Komplexná ponuka amerických značiek pre všetkých outdoorových nadšencov

Medzi oblečením a obuvou amerického výrobcu by mal takmer každý outdoorový nadšenec nájsť modely, ktoré optimálne vyhovujú jeho potrebám. Či už sa venujete športu alebo turistike. Či už sa vydáte na cestu v letných horúčavách, alebo v zimných mrazoch. Značka Columbia pre vás pripravila tú správnu ponuku. Okrem obuvi a oblečenia sú čoraz obľúbenejšie aj batohy a tašky Columbia Moderné modely sú dokonale vybavené na výlety aj dlhé cesty. Iba tu nájdete komplexnú ponuku všetkých modelov od amerického výrobcu. Obchod 8a.sk vám umožní rýchlo si vybrať najvhodnejšie horské oblečenie.