top

Horolezecké úväzky

Lezecké postroje pre každý typ lezenia, ktoré nájdete v obchode 8a.sk! Skontrolujte, ktorý lezecký postroj bude najlepší - športový, nastaviteľný, dámsky alebo detský. Ponuka špičkových lezeckých značiek.
View as Grid List

111 Produkty

 1. -16%
  Horolezecký sedák Blue Ice Halo - shadow

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Horolezecký sedák Blue Ice Addax Harness - blue

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Horolezecký sedák Blue Ice Cuesta Harness - chocolate

  Zoznam prianí

 4. -16%
  Horolezecký sedák Blue Ice Choucas Pro Harness - blue

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Horolezecký sedák Petzl Sitta - orange/white

  Zoznam prianí

 6. -29%
  Horolezecký sedák Petzl Hirundos - orange

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Sedací úväzok Mammut Eiger Speed Harness - white

  Zoznam prianí

 8. -12%
  Horolezecký sedák Mammut Ophir 3 Slide - dark gentian

  Zoznam prianí

 9. -17%
  Súprava Mammut Ophir 4 Slide Climbing Package - neutral

  Zoznam prianí

 10. -21%
  Lezecký postroj dámsky Edelrid Autana - jade

  Zoznam prianí

 11. -23%
  Sedací úväzok Edelrid Irupu II - oasis

  Zoznam prianí

 12. -21%
  Horolezecký sedák Edelrid Sendero - lapis

  Zoznam prianí

 13. -16%
  Horolezecký sedák Petzl Hirundos - black

  Zoznam prianí

 14. -10%
  Horolezecký sedák Ocun WeBee - black/blue

  Zoznam prianí

 15. -9%
  Lezecký postroj dámsky Ocun WeBee Lady - black/red

  Zoznam prianí

 16. -8%
  Sedací úväzok Ocun Webee Chest - black/grey dark

  Zoznam prianí

 17. -36%
  Horolezecký sedák Ocun Neon 3 - pink

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Lezecký postroj dámsky Ocun Neon 3 - pink

  Zoznam prianí

 19. -24%
  Horolezecký sedák Salewa Xplorer Harness - carbon

  Zoznam prianí

 20. -10%
  Lezecký postroj pre deti Ocun Twist Kid - pink

  Zoznam prianí

 21. -21%
  Horolezecký sedák Edelrid Jay III - wasabi

  Zoznam prianí

 22. -10%
  Horolezecký sedák Ocun Flint 3 - midnight blue

  Zoznam prianí

 23. -10%
  Horolezecký sedák Ocun Doppler - pink

  Zoznam prianí

 24. -9%
  Lezecký postroj pre deti Ocun Mojo - red/grey

  Zoznam prianí

 25. -10%
  Horolezecký sedák Ocun Flit - wine merlot

  Zoznam prianí

 26. -23%
  Horolezecký sedák Edelrid Moe - marine

  Zoznam prianí

 27. -15%
  Jaskyniarsky postroj Petzl Aven
  Jaskyniarsky postroj Petzl Aven
  117,99 € 139,99 €

  Zoznam prianí

 28. -11%
  Lezecký postroj pre deti Petzl Macchu - blue

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

111 Produkty

Vymazať

Lezecké postroje - nájdite svoj model

Lezecké postroje sú základom bezpečného prechodu, pohodlia a komfortu pri každej ceste do skál alebo na lezeckú stenu. Sú tiež jedným z prvých zariadení, ktoré si ľudia začínajúci s lezením kupujú. Hoci každý lezecký postroj musí spĺňať určité bezpečnostné normy, jednotlivé modely sa môžu líšiť v niekoľkých dôležitých prvkoch. Tie majú zásadný vplyv na pohodlie postroja, ako aj na to, v akých podmienkach bude najlepšie fungovať. Poprední výrobcovia horolezeckého vybavenia ponúkajú širokú škálu postrojov na športové lezenie, horolezectvo, skialpinizmus alebo pre deti. Každý model sa vyberá nielen podľa účelu použitia, ale aj podľa konkrétnej osoby. Väčšina postrojov sa totiž ponúka vo viacerých veľkostiach, aby sa dali optimálne prispôsobiť konkrétnej postave.

Ako sa vyrábajú horolezecké postroje

Všetky lezecké postroje majú niektoré spoločné prvky, ktoré sa však môžu líšiť spracovaním a použitými materiálmi. Po prvé, každý lezecký postroj má bedrový pás. Musí byť optimálne prispôsobený nositeľovi, preto je dôležité správne nastavenie veľkosti opasku. Bedrový pás je samozrejme vo väčšine prípadov nastaviteľný. Rozsah tohto nastavenia závisí od typu postroja. Dôležitou súčasťou postroja, ktorá zodpovedá za bezpečnosť, je konektor. Často je dodatočne vystužený, aby bol chránený pred rýchlym opotrebovaním alebo ľahkým poškodením. Stehenné pútka sú z veľkej časti zodpovedné za pohodlie pri dlhom visení v postroji. Ak sú o niečo širšie a polstrované hrubšou penou, ani dlhší pobyt v pútku nemusí znamenať nepohodlie. Väčšina lezeckých postrojov sa dodáva aj s lezeckou pomôckou alebo držiakom na výstroj. Vďaka nim si môžete pohodlne rozložiť potrebné vybavenie tak, aby ste mali najpotrebnejšie veci vždy po ruke.

Typy horolezeckých postrojov vs. lezecké postroje

Výber správneho sedacieho úväzu je úzko spätý s typom lezenia, ktoré chceme vykonávať. Pred kúpou prvého modelu je vhodné zvážiť, ktorý z nich najlepšie spĺňa naše požiadavky. Ľahké horolezecké postroje sa používajú na športové lezenie, jednovýstupové cesty alebo lezenie po paneloch. V tejto kategórii kraľujú športové postroje, ktoré sú vybavené len tým najnutnejším. Sú vybavené základnými lezeckými pomôckami a úpravami potrebnými pre kratšie cesty. Často sa upúšťa od úpravy obvodu stehenných pútok s cieľom znížiť ich hmotnosť. Ak sa chystáte liezť skôr kratšie jednoodborové cesty, bude to najlepšia voľba. Športový horolezecký postroj urobí skvelú prácu aj pri častom tréningu na paneloch. Modely tohto typu sú veľmi obľúbené aj na letné výlety do skál, pretože poskytujú vysoký komfort v horúcom počasí.

Dalšou kategóriou sú lezecké postroje určené na použitie v horách. Sú najvšestrannejšou voľbou a využijete ich na jednodĺžkových cestách aj na viacdňových lezeckých cestách v horách. Zvyčajne sú určené na celoročné používanie. Preto sú tu nastaviteľné stehenné popruhy alebo dve pracky v páse, ktoré vám umožnia vycentrovať konektor v letných horúčavách aj v zime, keď máte na sebe niekoľko vrstiev oblečenia. Na viacstupňových trasách sú naopak cenené postroje so širokými popruhmi, ktoré dobre rozložia záťaž pri dlhšom visení v postroji. Užitočný je aj väčší počet reťazových chráničov, ktoré umožňujú pohodlne rozložiť vybavenie potrebné na dlhšej trase.

Najnovším prírastkom do širokej ponuky horolezeckých postrojov sú ultraľahké modely určené na použitie pri skialpinizme. Sú vyrobené z moderných materiálov, ktoré si zachovávajú vysokú pevnosť a zároveň sú veľmi ľahké. Okrem toho sa takýto lezecký postroj dá zložiť do veľmi malých rozmerov, takže sa zmestí aj do vrecka bundy alebo do kúta v batohu. Vďaka týmto vlastnostiam je pútko ideálne na príležitostné použitie v najťažších častiach výstupu. Po zvyšok času pri zjazdovom lyžovaní ho môžete ľahko odložiť, aby vám neprekážal počas aktivity.

Lezecké postroje pre deti

Samostatnú kategóriu tvoria modely pre deti. Mnohé deti prejavujú záujem o lezenie už od útleho veku. Na to, aby ste sa mohli bezpečne zabaviť na horolezeckom paneli, je potrebné nielen správne školenie rodičov alebo opatrovateľov, ale aj správne lezecké vybavenie. Pre najmladších používateľov sú nevyhnutné úplné detské lezecké postroje, ktoré poskytujú dobrú ochranu batoliat v prípade pádu. Špeciálne upínacie systémy uľahčujú deťom nasadenie postroja. Možnosť prispôsobiť sa postave a výške dieťaťa zaručuje maximálnu bezpečnosť. Mnohé modely majú aj špeciálne pracky, ktoré zabraňujú tomu, aby dieťa postroj ľahko rozoplo. Všetky modely sú samozrejme vhodne upravené, aby upútali pozornosť dieťaťa. Detské lezecké postroje sa vyznačujú pestrými farbami a veselou grafikou na popruhoch a ďalších prvkoch detských postrojov, vďaka ktorým sa vaše dieťa určite bude nabudúce ešte viac tešiť na stenu. Pre trochu staršie deti ponúkame juniorské postroje podľa vzoru dospelých. Tieto modely majú väčšinu prvkov známych z bežných postrojov. Líšia sa najmä veľkosťou.

Detailné lezecké postroje si môžete kúpiť v obchode 8a.sk

I keď sa výrobou horolezeckého vybavenia zaoberá pomerne veľký počet spoločností, len tie najznámejšie dokážu poskytnúť prvotriedne výrobky. Okrem bezpečnostných noriem je totiž dôležité aj jednoduché používanie. Rýchloupínacie pracky použité v najlepších modeloch zaručujú okamžité prispôsobenie a uľahčujú nasadenie. Špeciálne tvarované a vytvarované body na háky umožňujú ľahký prístup k lezeckým expresom a ďalšiemu vybaveniu. Dizajn popruhov je tiež mimoriadne dôležitý. Špeciálne polstrovanie a širšie popruhy umožňujú ešte lepšie rozloženie síl a znižujú výsledný tlak.