top

Rab

Rab je britská značka špecializujúca sa na výrobu vysokokvalitného horského oblečenia a vybavenia. Je známa svojimi výrobkami z páperia - bundami a spacími vakmi. Horský obchod 8a.sk ponúka široký sortiment značky Rab.
View as Grid List

236 Produkty

 1. -19%
  Mikina s kapucňou Rab Nexus Hoody - black

  Zoznam prianí

 2. -28%
  Trekingové nohavice Rab Torque Pants Long - deep ink

  Zoznam prianí

 3. -26%
  Turistický batoh Rab Aeon 27L - ink

  Zoznam prianí

 4. -35%
  Mikina dámska Rab Force LS Tee - beluga

  Zoznam prianí

 5. -34%
  Funkčné tričko Rab Force LS Tee - marmalade

  Zoznam prianí

 6. -34%
  Softshellová bunda Rab Torque Jacket  - black

  Zoznam prianí

 7. -30%
  Vetrovka Rab Vital Hoody - purple sage

  Zoznam prianí

 8. -30%
  Nepremokavá bunda Rab Downpour Eco Jacket - denim

  Zoznam prianí

 9. -32%
  Mikina s kapucňou Rab Dihedral Hoody - ink

  Zoznam prianí

 10. -27%
  Taška na lano s plachtou Rab Slacker - oxblood red

  Zoznam prianí

 11. -30%
  Cyklistické šortky Rab Cinder Crank Shorts - anthracite

  Zoznam prianí

 12. -24%
  Tričko Rab Mantle Mountain Tee - red clay

  Zoznam prianí

 13. -29%
  Mikina na zips Rab Nexus Pull-On - black

  Zoznam prianí

 14. -31%
  Funkčné tričko Rab Conduit Pull-On - orion blue

  Zoznam prianí

 15. -29%
  GORE TEX bunda RAB Latok Mountain GTX Jacket - ascent red

  Zoznam prianí

 16. -27%
  Softshellové nohavice Rab Ascendor AS Pants - orion blue

  Zoznam prianí

 17. -27%
  Trekingové nohavice Rab Lochan Pants - army

  Zoznam prianí

 18. -27%
  Trekingové nohavice Rab Lochan Pants - cumin

  Zoznam prianí

 19. -30%
  Flísová mikina Rab Geon Hoody - army

  Zoznam prianí

 20. -31%
  Flísová mikina dámska Rab Geon Hoody - deep ink

  Zoznam prianí

 21. -29%
  Bunda dámska Rab Xenon 2.0 Jacket Wmns - deep heather

  Zoznam prianí

 22. -27%
  Softshellová bunda dámska Rab VR Summit Jacket - atlantis

  Zoznam prianí

 23. -29%
  Páperová bunda Rab Positron Pro Jacket - marmalade

  Zoznam prianí

 24. -29%
  Páperová bunda Rab Electron Pro Jacket - orion blue

  Zoznam prianí

 25. -37%
  Páperová bunda Rab Microlight Jacket - zest

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

236 Produkty

Vymazať

Začiatky značky Rab

História značky sa začala písať v roku 1981 v malom dome v Sheffielde. Rab Carrington tam vyrobil prvý spací vak a dal naň svoje meno. Pravdepodobne si nikdy nepredstavoval, že to bude začiatok spoločnosti, ktorá sa stane stálicou medzi fanúšikmi lezenia a zdolávania horských výziev. Skúsenosti potrebné na výrobu spacích vakov Rab získal o niečo skôr, keď uviazol v Južnej Amerike na ceste do Patagónie. Kvôli nedostatku finančných prostriedkov musel nastúpiť do plateného zamestnania. Zhodou okolností to bola výroba spacích vakov plnených prírodným páperím. Získané skúsenosti mu neskôr umožnili začať vyrábať spacie vaky na vlastné náklady.

Prvé spacie vaky ručne vyrobil sám Rab. Na začiatku, keď boli jeho zákazníkmi len najbližší priatelia a miestna horolezecká komunita, tento vzorec fungoval veľmi dobre. Keď sa však zo Sheffieldu začali šíriť chýry o skvelej kvalite výrobkov, model výroby sa musel zmeniť. To všetko s cieľom uspokojiť rastúce potreby mnohých milovníkov hôr. Počet vyrobených spacích vakov rýchlo narástol do takej miery, že spoločnosť Rab musela presunúť svoju výrobu do neďalekej továrne. Do sortimentu boli pridané aj páperové bundy. Vďaka ich veľmi vysokej popularite a vrelému prijatiu lezeckou komunitou boli ďalšie produkty a rýchly rast spoločnosti len otázkou času.

Značka Rab je neoddeliteľne spojená s horami

Postupné etapy vývoja tohto výrobcu boli vždy spojené s horskými aktivitami - lezením a zdolávaním najvyšších vrcholov. Každý novo navrhnutý výrobok sa musel osvedčiť v náročných podmienkach - na stenách, hrebeňoch a horských chodníkoch. Vďaka takejto nekompromisnej koncepcii si značka Rab získala vysokú popularitu nielen medzi horolezcami, ale aj ostatnými milovníkmi horských aktivít a ľuďmi, ktorí si cenia spoľahlivé výrobky. Postupné fázy vývoja boli neoddeliteľne spojené s produktmi, ktoré sa časom stali takmer kultovými.

V deväťdesiatych rokoch vznikajú okrem iného bundy Andes a nohavice Kinder Smock. Tieto modely prešli skúškou času a vyrábajú sa dodnes, samozrejme, s vylepšeniami. V tomto období boli vyvinuté aj expedičné spacie vaky Rab, pričom vedúcim modelom je spací vak Premier. Začiatkom 21. storočia sa rozšírili moderné materiály, ktoré dobre fungujú vo vybavení a oblečení tejto horskej značky. Jednou z nich je Pertex®, ultraľahká tkanina s vynikajúcim pomerom hmotnosti a pevnosti. Rok 2003 bol v histórii spoločnosti mimoriadne významný. Rab Carrington odišiel do dôchodku a odovzdal vedenie značky spoločnosti Equip Outdoor Technologies Ltd. V nasledujúcich rokoch pod novým vedením sa kolekcia neustále vylepšovala a rozširovala sa ponuka značkového horského oblečenia. Patria sem nové populárne modely, ako napríklad Microlight Alpine a Kinetic Plus, ktoré možno vidieť v najvzdialenejších kútoch sveta.

Vhodné oblečenie značky Rab - horské oblečenie do každého počasia

Od svojich začiatkov až dodnes sa spoločnosť Rab snaží čo najlepšie splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky horolezcov a horolezkýň. Vďaka tomu je značka veľmi dobre vnímaná a uznávaná, najmä na Západe. Vďaka systému vrstveného oblečenia môže byť každý horolezec a nadšenec trekingu dokonale pripravený na veľmi premenlivé horské počasie. Pomáha tomu technické oblečenie navrhnuté s ohľadom na takéto aktivity. To je jadro sortimentu značky. Najobľúbenejšími sú Púchové bundy Ultraľahké páperové svetre aj veľmi hrubé modely umožňujú dokonale prispôsobiť úroveň tepelnej izolácie potrebám používateľa. Do veterných podmienok sú obľúbené mikiny a softshellové bundy. Poskytujú optimálnu ochranu pred vetrom pri zachovaní veľmi vysokej úrovne priedušnosti. Tenké modely s kapucňou sú skvelé na prechodné ročné obdobia. Sortiment oblečenia zahŕňa aj termoprádlo, ktoré tvorí základ systému vrstveného obliekania v horách. Okrem technickej kolekcie zahŕňa aj oblečenie na každodenné nosenie. Pohodlné tričká a šortky vám dobre poslúžia pri plnení vašich povinností počas pracovného dňa.

Púzdrové spacie vaky

Táto značka je známa svojimi špičkovými páperovými spacími vakmi. Práve od návrhu a výroby tohto zariadenia sa začala bohatá história spoločnosti. V súčasnosti sú spacie vaky Rab down cenené pre ich vysokú kvalitu spracovania a vynikajúce páperie, ktoré sa používa na ich plnenie. Špeciálne vybrané páperie poskytuje spacákom nadpriemerné tepelné vlastnosti a veľmi nízku hmotnosť. Ochotne si ich vyberajú nielen horolezci, ale aj turisti a ďalší milovníci hôr, ktorí hľadajú ľahké a osvedčené riešenia. Okrem prírodného páperia sa v spacích vakoch používajú aj najmodernejšie materiály. Ultraľahké a veľmi tenké tkaniny účinne zabraňujú úniku páperia do vonkajšieho prostredia. Ponúkajú tiež vysokú odolnosť.

Buďte vždy pripravení na cestu a vybavení základnými vecami

Dnes sortiment spoločnosti ďaleko presahuje jej skromné začiatky. Dnes tu nájdete takmer kompletné súpravy oblečenia pre horolezcov a milovníkov hôr vrátane termoprádla, nohavíc, mikín a búnd. Moderné materiály poskytujú ochranu pred dažďom, snehom a studeným vetrom. Značka je tiež stále známa svojimi výrobkami z páperia najvyššej kvality. Patria k nim teplé bundy do zimných podmienok a spoľahlivé spacie vaky. Ľudia, ktorí vyrábajú Rab, nezabúdajú na vybavenie a príslušenstvo potrebné do horských podmienok. Preto majú milovníci tejto spoločnosti možnosť vybaviť sa turistickými plachtami alebo núdzovými stanmi, ktoré poskytujú prístrešie v kritických poveternostných podmienkach s minimálnou hmotnosťou. Mimoriadne dôležité sú aj malé doplnky, ako sú spoľahlivé šliapacie podložky, rukavice alebo multifunkčné komíny. Napriek tejto výraznej expanzii zostáva značka Rab verná svojim ideálom. Všetky produkty sú totiž vytvorené horolezcami pre horolezcov. To zaručuje najvyššiu kvalitu a spoľahlivosť v horských podmienkach.