top

Spacie vaky pre deti

Detské spacie vaky sú modely špeciálne vyrobené s ohľadom na najmladších turistov. Detský spací vak so správnou dĺžkou a izoláciou zaručí pohodlný spánok po aktívnom dni.
View as Grid List

21 Produkty

 1. -30%
  Detský spací vak Easy Camp Moon 200 Jr.

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Detský spací vak Deuter Overnite - jade/deep sea

  Zoznam prianí

 3. -21%
  Detský spací vak Deuter Overnite - deep sea/ink

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Detský spací vak Coleman Lotus S

  Zoznam prianí

 5. -25%
  Detský spací vak Deuter Starlight SQ - marine/slateblue

  Zoznam prianí

 6. -22%
  Detský spací vak Deuter Starlight - reef/slateblue

  Zoznam prianí

 7. -22%
  Detský spací vak Deuter Little Star - saffron/slateblue

  Zoznam prianí

 8. -30%
  Detský spací vak Outwell Contour Junior (140 cm)

  Zoznam prianí

 9. -30%
  Spací vak pre dieťa Outwell Champ Kids (130 cm)

  Zoznam prianí

 10. -14%
  Detský spací vak Fjord Nansen Moss 4°C - sapphire

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

21 Produkty

Vymazať

Detské spacie vaky určené pre najmenších

Detské spacie vaky, ktoré poskytujú pohodlný spánok, sú nevyhnutným vybavením počas turistických výletov s menšími deťmi. Aby sme mladým turistom poskytli dostatočný tepelný komfort, ponúkame v našom obchode detské spacie vaky známych značiek Väčšina z nich je založená na rovnakých technológiách a riešeniach ako modely pre dospelých. Vďaka tomu poskytujú fantastické izolačné vlastnosti a maximálny komfort spánku. Okrem toho sa detské spacie vaky vyznačujú zaujímavými farbami. Špeciálne modely pripravené pre chlapcov a dievčatá spôsobia, že sa deťom nebude chcieť ísť spať, najmä po dobrodružnom dni. Internetový turistický obchod 8a.sk ponúka detské spacie vaky v tvare múmie, ako aj obálkové modely, ktoré možno použiť aj ako perinu.

Ako sa hodí model pre naše dieťa?

Keď sme si vybrali detský spací vak, o ktorý máme záujem, je vhodné venovať chvíľu času nastaveniu jeho veľkosti. Detské spacie vaky, rovnako ako modely pre dospelých, by nemali byť ani príliš malé, ani príliš veľké. Príliš krátky spací vak výrazne ovplyvní pohodlie nášho dieťaťa, ktoré môže byť v nepriaznivých podmienkach obzvlášť náchylné na problémy so spánkom. Na druhej strane, príliš dlhé detské spacie vaky majú negatívny vplyv na tepelný komfort počas spánku. Ak je "voľnosť" príliš veľká, spací vak stratí časť svojej izolačnej schopnosti a nebude vaše dieťa tak účinne chrániť pred chladom!

Diferencované detské spacie vaky

Detské spacie vaky sa vyrábajú v dvoch tvaroch - v tradičnom obdĺžnikovom tvare, ktorý sa dá ľahko premeniť na perinu, ako aj v tvare pripomínajúcom múmiu. Tá prvá je ideálnou voľbou pre teplejšie noci a dlhé kempovanie. Večer sa dá rozopnúť a použiť namiesto prikrývky počas chladnejších večerov pred stanom. Tento tvar je oveľa lepší v chladnejších podmienkach, pretože ešte viac chráni hlavu, ktorá je náchylná na rýchle ochladenie. Je to dobrá voľba pre chladnejšie obdobia, najmä počas prechodných ročných období. Tvar múmie skvele prilieha k telu, takže teplo sa oveľa lepšie udržiava pri tele. Medzi rodičmi sú veľmi obľúbené aj detské spacie vaky s nastaviteľnou dĺžkou. Vďaka možnosti rozšírenia sa detský spací vak ľahko prispôsobí rastu rýchlo rastúceho dieťaťa. detské spacie vaky, ktoré ponúkame, sú ideálne na rodinné kempovanie, letné tábory a tábory.

Tepelný komfort v detských spacích vakoch

Modely určené pre deti zvyčajne ponúkajú vysoký tepelný komfort. Avšak detské telá v rôznom veku sa natoľko líšia, že nebol vyvinutý žiadny univerzálny štandard pre meranie teploty detských spacích vakov Preto väčšina značiek neuvádza odporúčané teploty pre používanie konkrétnych modelov spacích vakov a spolieha sa v tejto veci na znalosti a názory rodičov, ktorí najlepšie poznajú svoje dieťa.

Detské spacie vaky môžu rovnako ako modely pre dospelých používať rôzne typy izolácie. Najľahšie a najteplejšie budú modely, ktoré používajú prírodné perie výplň Kačacie alebo husacie páperie vďaka svojej mimoriadnej pružnosti zachytáva značné množstvo tepla, ktoré výborne izoluje od chladu. Detský spací vak môže byť vybavený aj modernými syntetickými výplňami Aj tie dobre ochránia naše ratolesti pred chladom a zároveň sú oveľa odolnejšie voči vlhkosti. Mnohé modely spacích vakov majú špeciálnu hydrofóbnu úpravu. V záujme ochrany životného prostredia a nášho zdravia čoraz viac výrobcov siaha po riešeniach, ktoré neobsahujú PFC vo svojom zložení.

Spacie vaky pre deti v predajni 8a.sk

Ponúkame široký výber detských spacích vakov od renomovaných značiek. Výrobcovia ako Deuter, Outwell, Hannah alebo Coleman zaručujú najvyššiu kvalitu spracovania a vynikajúci výkon. V našej ponuke si každý rodič nájde ten správny model spacieho vaku - na prvé výlety s batohom alebo na dlhšie kempovanie. Vďaka rôznym farbám si môžete vybrať ten správny spací vak pre dievčatá aj chlapcov rôzneho veku. K dispozícii je celý rad veľkostí, vďaka čomu sa celá vec skvele hodí na výšku.

Pokročilý detský spací vak umožní našim deťom pohodlný spánok po aktívnom dni. Široký výber modelov a tvarov zaručí, že si každý rodič nájde niečo pre svoje dieťatko. Mnohé z modelov obdĺžnikového tvaru poskytnú vášmu dieťaťu voľnosť a umožnia mu pohodlný pohyb vo vnútri spacieho vaku. Niektoré výrobky majú špeciálny odnímateľný vankúš, ktorý ešte viac zvýši pohodlie nášho dieťaťa. Ak aj vy hľadáte model pre seba, oplatí sa pozrieť si celý sortiment turistických spacích vakov