top

Pánske trekingové nohavice

Pánske trekingové nohavice sú modely špeciálne vyrobené na dlhé túry po horských chodníkoch aj jednoduchších cestách. Trekové nohavice sú strihané pre voľnosť pohybu a z pevných materiálov.
View as Grid List

170 Produkty

 1. -17%
  Trekingové nohavice Montane Terra Lite Pants - slate

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Trekingové nohavice Montane Terra Pants - black

  Zoznam prianí

 3. -14%
  Trekingové nohavice Montane Tenacity Pants - oak green

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Trekingové nohavice Montane Terra Pants - graphite

  Zoznam prianí

 5. -14%
  Trekingové nohavice Montane Tenacity Pants - black

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Trekingové nohavice Salewa Dolomia Pant - navy blazer

  Zoznam prianí

 7. -16%
  Nohavice Patagonia Alpine Guide Pants - lagom blue

  Zoznam prianí

 8. -28%
  Trekingové nohavice Rab Torque Pants Long - deep ink

  Zoznam prianí

 9. -14%
  Nohavice Fjallraven Nils Trousers - laurel green

  Zoznam prianí

 10. -25%
  Pánske nohavice Ortovox Brenta Pants - petrol blue

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

170 Produkty

Vymazať

Spoľahlivé pánske trekingové nohavice

I keď neexistuje jednotná definícia, ktorá by zahŕňala všetky trekingové nohavice, určite je možné rozlíšiť niekoľko vlastností, ktoré by mali mať dobré modely určené na dlhé treky. Pánske trekingové nohavice by mali byť určite vyrobené z pevných materiálov. To zaručí, že vydržia náročnú túru v náročnom teréne. Musia tiež poskytovať úplnú voľnosť pohybu, aby ho na kamenistých chodníkoch nič neobmedzovalo. Koniec koncov, tu záleží na presnosti a správnosti každého kroku, ktorý urobíte. Väčšina modelov má aj funkčné vrecká na základné veci, ktoré by mali byť vždy po ruke. Priehradky na zips ponúkajú bezpečné miesto na uloženie vašich najcennejších vecí. Pánske trekingové nohavice sú spoľahlivou kombináciou odolnosti, pohodlia a vynikajúcich výkonnostných vlastností.

V našom internetovom obchode máme mimoriadne široký výber produktov v tejto kategórii. Pánske trekingové nohavice od popredných výrobcov, ako sú Salewa, The North Face, Helly Hansen alebo Fjallraven, sú okrem iného zárukou najvyššej kvality spracovania a maximálnej funkčnosti v teréne. Tieto značky sa pri výrobe spoliehajú na mimoriadne špičkové materiály. Sú vysoko priedušné, rýchloschnúce a odolné. Okrem toho sa mnohé z popredných značiek spoliehajú na ekologické riešenia v boji proti účinkom globálneho otepľovania. Pánske trekingové nohavice preto môžu byť vyrobené z recyklovaných materiálov. Čoraz viac značiek sa tiež spolieha na impregnáciu, ktorá neobsahuje škodlivé chemikálie (PFC-Free). Niektoré značky tiež siahajú po prírodných ekologických vláknach, ktoré v kombinácii so syntetickými vláknami poskytujú mnoho vlastností požadovaných fanúšikmi trekingu.

Mužské trekingové nohavice - konštrukcia

Základom akýchkoľvek trekingových nohavíc je určite technický materiál, ktorý dokonale odolá námahe pri používaní nohavíc v horskom teréne. Obzvlášť obľúbeným riešením pri ľahších modeloch je použitie nylonu so štruktúrou ripstop Vďaka tomuto riešeniu sú pánske trekingové nohavice odolnejšie voči oderu a roztrhnutiu. Vlastnosti takýchto modelov oceníte najmä na dlhších trasách, keď je rozhodujúca odolnosť odevu. Pánske trekingové nohavice môžu byť vyrobené aj zo softshellových materiálov. Tie sa vyznačujú odolnosťou a flexibilitou, čo znamená veľmi vysokú mieru voľnosti pohybu. Tento typ tkaniny nás tiež veľmi dobre chráni pred vetrom. Mnohé modely, pri ktorých sa kladie dôraz na odolnosť, sú vybavené dodatočnými výstuhami na kolenách, zadku a v spodnej časti nôh. Týmto spôsobom sú najzraniteľnejšie oblasti ešte lepšie chránené. Pre optimálnu voľnosť pohybu by nohavice mali mať vhodný strih a profilované kolená. To zaručuje voľnosť a istotu pri každom kroku bez ohľadu na náročnosť prekonávaného terénu.

Pánske trekingové nohavice môžu byť vybavené aj mnohými funkčnými doplnkami. Nastaviteľný opasok umožní pohodlné nosenie nohavíc a zníži riziko nepohodlia. Mnohé modely možno vybaviť prídavným opaskom a niektoré majú nastavenie na suchý zips známe z lyžiarskych nohavíc. Nohavice s vreckami sú oveľa praktickejšie. Preto ich výrobcovia dodávajú veľké množstvo. Otvorené aj uzavreté vrecká vám umožnia nosiť najdôležitejšie drobnosti. Pánske trekingové nohavice môžu byť vybavené aj vetracími otvormi, ktoré umožňujú zvýšenú cirkuláciu vzduchu počas najnáročnejších úsekov trás. Nastaviteľný lem nohavíc horských nohavíc vám umožní nosiť vysokú trekingovú obuv

Pozrite si širokú ponuku trekingového oblečenia v obchode 8a.sk

V internetovom obchode 8a.sk nájdete obrovský výber oblečenia a vybavenia, ktoré vám umožní absolvovať aj ten najdlhší a najnáročnejší trek. Vhodne zvolené nohavice budú jedným zo základných kameňov vášho outdoorového šatníka. V prvom rade zabezpečia optimálne pohodlie pri zdolávaní ďalších kilometrov trás. Umožnia vám efektívne sa pohybovať v náročnom teréne a udržiavať optimálnu telesnú teplotu počas vašej aktivity.

Moderné pánske trekingové nohavice sú vyrobené z moderných materiálov s rôznymi vlastnosťami, takže špičkové značky ponúkajú modely do každých podmienok, od horúcich letných dní až po extrémne chladné a veterné zimy. Mnohí výrobcovia sa vracajú k svojim koreňom a ponúkajú trekingové nohavice nielen zo syntetiky, ale aj z ekologických organických materiálov, ako je bavlna. Včelí vosk namiesto impregnácie DWR? Je len na vás, po ktorom z modelov dostupných v našom obchode siahnete. V sortimente 8a.sk nájdete aj dámske trekingové nohavice Každý si tak vyberie tie správne trekingové nohavice pre seba.