top

Pánske vysokohorské topánky

Pánska vysokohorská obuv bola vytvorená ako reakcia na najnáročnejšie prostredie, ktoré môžeme zažiť počas pokročilého horolezectva a zimného lezenia.
View as Grid List

86 Produkty

Page
na stránku
 1. -15%
  Horolezecké topánky Lomer Badia High MTX - chocolate/brick

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Horolezecké topánky Kayland Stellar Nubuck GTX - grey/red

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Horolezecké topánky Lowa Cadin II GTX Mid - lime/flame

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Horolezecké topánky Garmont Tower 2.0 GTX - red/black

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Horolezecké topánky Scarpa Charmoz HD - shark/orange

  Zoznam prianí

 6. -12%
  Horolezecké topánky Scarpa Ribelle HD - tonic/tonic

  Zoznam prianí

 7. -15%
  GORE-TEX topánky Kayland Stellar AD GTX - black/red

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Topánky pre automatické mačky Arcteryx Acrux AR

  Zoznam prianí

 9. -20%
  Pánske topánky Arcteryx Acrux LT GTX - black/helios

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Horolezecké topánky Salewa Ortles Couloir - black/black

  Zoznam prianí

 11. -20%
  Pánske topánky Salewa Crow GTX - wallnut/fluo orange

  Zoznam prianí

 12. -32%
  Pánske topánky Scarpa Ribelle Tech 2.0 HD - black/orange

  Zoznam prianí

 13. -30%
  GORE-TEX topánky Garmont Tower 2.0 Extreme GTX - lime/black

  Zoznam prianí

View as Grid List

86 Produkty

Page
na stránku
Vymazať

Boty Alpine sú najmodernejšou obuvou na trhu

Vysokohorská obuv je dôležitým prvkom, ktorý ovplyvňuje šance na úspech každej horskej expedície na najvyššie vrcholy, zdolávané populárnymi aj najťažšími cestami. Expedičná obuv musí byť odolná, ale aj pohodlná, musí chrániť nohy pred snehom a vodou, ale zároveň umožňovať pokožke dýchať aj v nepriaznivom počasí a pri intenzívnej námahe. Vysokohorská obuv poskytuje nohám najvyššiu úroveň tepelnej ochrany, úplnú stabilizáciu a dostatočnú tuhosť podrážky na používanie poloautomatických alebo automatických skob. Majú mnoho charakteristických vlastností, ktoré sa zriedkavo objavujú v trekingovej alebo turistickej obuvi.

Aký je rozdiel medzi vysokohorskou a trekingovou obuvou?

Prvým rozdielom je tuhšia podrážka, ktorá je menej náchylná na ohýbanie, ale fantasticky funguje s horskými mačkami. Vďaka tomu tieto topánky poskytujú vynikajúcu podporu aj vo veľmi strmom teréne. Okrem toho sú modely pre najvyššie nadmorské výšky dodatočne izolované, aby zvládli teploty, ktoré sa vyskytujú vo vysokých horách. Vysokohorské topánky majú nezriedka odnímateľnú vnútornú topánku, ktorá poskytuje dodatočnú izoláciu a umožňuje rýchle schnutie. V hornej časti sú veľmi často elastické lemy vo forme integrovaných stúpačiek, ktoré zabraňujú prenikaniu snehu dovnútra. Všetky rozdiely možno sledovať v histórii výškových topánok.

Aké vysokohorské topánky si vybrať?

Pri výbere vysokohorskej obuvi je kľúčovou otázkou, kde budeme topánky používať? Ak sa chystáme na najvyššie vrcholy sveta v Himalájach, kde sú extrémne teploty, budeme potrebovať najteplejšiu obuv s vnútornými topánkami a integrovanými stupačkami. Na mierne nižšie vrcholy sa hodí ľahšia vysokohorská obuv. Najľahšia vysokohorská obuv bude vhodná na letné expedície do Álp a iných hôr so strednou nadmorskou výškou. Väčšina výrobcov má pomerne silne diferencované kolekcie, v ktorých sa topánky ukladajú od najvyšších modelov. Tak je to aj v prípade Alpinistických topánok La Sportiva, Scarpa, alebo vysokohorská obuv Zamberlan.

Kde sa uplatní vysokohorská horolezecká obuv?

Mužská horolezecká obuv je špecializovaná obuv určená na lezenie v horách. Ich účelom je lezenie a pohyb vo vyšších častiach hôr. Výborne fungujú s poloautomatickými a automatickými skobami. Väčšina modelov je tiež veľmi dobre izolovaná, takže sú ideálne na zimu. Pánske vysokohorské topánky by sa mali používať vo vysokých Tatrách, Alpách, Himalájach, na Kaukaze a na najvyšších vrcholoch sveta. Vysokohorská obuv rozhodne nie je vhodná na treking po turistických chodníkoch alebo na dlhé túry po rovine.

Široký výber vysokohorskej obuvi špičkových značiek

V obchode 8a.sk nájdete širokú ponuku zimných vysokohorských topánok, ktoré sú stvorené na zdolávanie tých najťažších trás. Obuv špičkových značiek sa používa vo vysokohorskej turistike, ako aj pri zdolávaní nových trás skúsenými himalájistami a horolezcami. Ponúkame najteplejšie modely pre skúsených horolezcov, ako aj o niečo ľahšiu horskú obuv, ktorá je ideálna do hôr alpského typu počas celého roka. Pozývame vás tiež využiť náš výpredaj profesionálnych skialpinistických topánok. Pokiaľ ide o vysokohorské expedície, správne prispôsobené topánky sú rovnako dôležité ako pútka, postroje alebo špecializované oblečenie.