top

Bundy softshell dámske

Dámske softshellové bundy sú univerzálnym doplnkom vášho horského šatníka, ktorý využijete počas prechodných dní a na začiatku zimy. Vyhnete sa tak chladivému účinku vetra, čo oceníte na horskom chodníku, počas tréningu v parku alebo pri jazde na bicykli. Pohodlný dámsky softshell je skvelou voľbou do veterných podmienok.
View as Grid List

146 Produkty

 1. -4%
  Bunda dámska Patagonia R2 TechFace Jkt - night plum

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Bunda dámska adidas TERREX Multi Softshell Jacket - preyel

  Zoznam prianí

 3. -27%
  Softshellová bunda Vaude Moab Jacket IV - wave

  Zoznam prianí

 4. -23%
  Dámsky kabát Arcteryx Solano Coat - expanse

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

146 Produkty

Vymazať

Dámske softshellové bundy na rôzne horské úlohy

Dámske softshellové bundy sa delia na dva typy konštrukcií - tie, ktoré sú strihom podobné mikinám a bundám. Nech už si vyberiete akýkoľvek model, vedzte, že získate potrebnú podporu, bez ktorej nie je možné efektívne plniť vaše horské plány v prechodnom období. Dámske softshellové bundy sa dajú nosiť na rôzne aktivity od klasického trekingu cez rekreačnú turistiku, horský beh až po horolezectvo. Vďaka tomu si každá aktívna žena nájde v obchode 8a.sk perfektný dámsky softshell. Pozrite si tiež pánske softshellové bundy

Zastavte vietor! Noste dámsku softshellovú bundu!

V modeloch ponúkaných v našom obchode nájdete konštrukcie využívajúce rôzne softshellové riešenia. Niektoré dámske softshellové bundy majú vlastné značkové riešenia a niektoré sú podporené výrobkom GORE-TEX® INFINIUM™ s technológiou WINDSTOPPER®. Bez ohľadu na to, čo používate, stretnete sa s hodnotením priepustnosti vetra CFM. Napríklad tradičný fleece prepúšťa vietor len do 200 CFM, takže vôbec nechráni pred vetrom. Softshellové bundy s patentovanými značkovými riešeniami majú priepustnosť vetra od 6 do 40 CFM. Výrobok GORE-TEX® INFINIUM™ s technológiou WINDSTOPPER® má tento faktor 0 CFM. Dámsky softshell z takéhoto materiálu vôbec neprepúšťa vietor Nech už si vyberiete ktorékoľvek z riešení ponúkaných v obchode 8a.sk, získate účinnú ochranu pred chladivými účinkami vetra. Iná hodnota CFM bude mať význam pri víkendovej túre, iná pri behu a iná pri lezení na skale. Výber softshellovej bundy sa vždy uskutočňuje s ohľadom na vykonávanú činnosť, aby bola zvolená maximálna podpora.

Dámske softshellové bundy ponúkajú skvelú priedušnosť

Membrány v softshellových konštrukciách nie sú nepremokavé, ale poskytujú schopnosť čiastočne zachovať priedušnosť pokožky. To znamená, že prebytočná vlhkosť, ktorá vzniká počas cvičenia, sa účinne odparí. Zníži sa tak riziko prehriatia a uľahčí sa udržanie príjemnej suchej klímy okolo pokožky počas dlhšieho obdobia. Vďaka tomu sa dámske softshellové bundy osvedčili ako dokonalé riešenie pre horské aktivity Umožňujú totiž udržiavať vyvážené tepelné hospodárenie vášho tela. To vám poskytne ochranu proti prehriatiu aj podchladeniu. Umožní vám tiež využiť medzivrstvu horského oblečenia, pretože softshellové bundy z nej zachytávajú vlhkosť.

V dámskych softshellových bundách zažijete maximálnu voľnosť pohybu

Vďaka univerzálnemu horskému účelu týchto konštrukcií musia zabezpečiť, aby ste si zachovali maximálnu voľnosť. Ako vieme, bez nej nie je možné efektívne šplhať, behať ani pochodovať desiatky kilometrov. Dámske softshellové bundy majú vždy pohodlný strih, ktorý nekladie odpor pri horizontálnom ani vertikálnom pohybe. To je zvyčajne podporené pridaním elastanu a dvoj- alebo štvorsmernou strečovou tkaninou. Vďaka tomu vám dámsky softshell umožní efektívne pracovať s trekingovými alebo bežeckými palicami a ľahšie dosiahnuť ďalšie skalné chyty.

Dámske softshellové bundy s nepremokavou úpravou

Aj keď dámske softshellové bundy nie sú nepremokavé, často sú podporené impregnačnou úpravou. Zvyčajne sa jedná o DWR, ktorého vodoodpudivé vlastnosti sa osvedčia počas letmých dažďov. To znamená, že dámske softshellové bundy s týmto riešením sa vyznačujú pomalším nasiaknutím. To znamená, že môžete pokračovať v aktivitách aj počas slabšieho dažďa.

Často kladené otázky

Dámske softshellové bundy s impregnáciou alebo bez nej?

Aj keď hlavnou funkciou dámskych softshellových búnd nie je ochrana pred dažďom, mnohé z nich boli dokončené s impregnáciou vonkajšej tkaniny. Vďaka tomu tkanina nasiakne oveľa pomalšie, čo sa osvedčuje v premenlivých horských podmienkach. Keď sa stretneme s prchavými zrážkami, môžeme hľadať útočisko v príjemnejších podmienkach. Hoci nepremokavosť nechráni pred dlhotrvajúcim dažďom, zabezpečuje, že dámske softshellové bundy pri dočasnom daždi tak rýchlo nepremoknú. Dámske softshellové bundy s nepremokavou úpravou sú najlepšou voľbou na chladnejšiu časť roka, keď môže byť počasie mimoriadne vrtošivé. Pri ľahkých modeloch na leto nie je impregnácia taká dôležitá.

Ako si vybrať dámsky softshell?

Pri výbere dámskej softshellovej bundy sa musíme rozhodnúť podľa niekoľkých vlastností. Po prvé, či má mať softshell membránu alebo nie. Membrána zvyčajne poskytuje úplnú ochranu proti vetru, takže cez materiál nepreniknú žiadne poryvy. Dámske softshellové bundy bez membrány naopak ponúkajú vyššiu priedušnosť. Po druhé, musíme zvoliť hrúbku softshellu. Najtenšie budú dobre fungovať pri vyšších teplotách. Hrubé softshellové bundy s mäkkou podšívkou sú skvelou voľbou do chladného zimného počasia. Po tretie, musíme vedieť, na akú činnosť budeme softshell používať. Väčšina modelov sa hodí na treking, ale špecializované modely budú lepšie na lezenie alebo skialpinizmus.

Aký softshell pre ženy vybrať do hôr?

Horský softshell by sa mal vyznačovať predovšetkým maximálnou funkčnosťou. Stojí za to venovať pozornosť strihu. Mala by byť optimálne prispôsobená siluete, aby neprekážala pri pohybe v náročnom teréne. Dámsky softshell by mal zároveň poskytovať maximálnu voľnosť pohybu. K tomu často prispieva použitie strečových materiálov. Stojí za to venovať pozornosť umiestneniu vreciek. Ak sú umiestnené o niečo vyššie, dajú sa bez problémov používať aj s bedrovým pásom batohu. Kapucne a vysoké goliere sú tiež dôležitými vlastnosťami softshellových bundy v horách. Tie umožňujú dokonalejšiu ochranu pred chladným vetrom.