top

Okuliare lyžiarske

Lyžiarske okuliare sú nepostrádateľnou súčasťou výbavy každého zjazdového lyžiara, skialpinistu a nadšenca snowboardingu. V skutočnosti je ťažké predstaviť si akúkoľvek lyžiarsku aktivitu bez nich, najmä v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Náš sortiment zahŕňa okuliare od špičkových výrobcov, ktoré ponúkajú vynikajúcu kvalitu videnia za všetkých podmienok.
View as Grid List

72 Produkty

 1. -14%
  Lyžiarske okuliare POC Opsin - aventurine yellow/black

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Lyžiarske okuliare 100% Okan Hiper - camo/mirror copper

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Lyžiarske okuliare 100% Norg Hiper - snow/mirror lavender

  Zoznam prianí

 4. -16%
  Lyžiarske okuliare 100% Okan Hiper - black/mirror red

  Zoznam prianí

 5. -11%
  Lyžiarske okuliare 100% Norg Hiper - badlands/mirror red

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Lyžiarske okuliare 100% Norg Hiper - white/mirror violet

  Zoznam prianí

 7. -25%
  Lyžiarske okuliare GOG Nebula - red/polychromatic red

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Obal Majesty Lens Pouch - black

  Zoznam prianí

 9. -25%
  Lyžiarske okuliare POC POCito Iris - fluorescent pink

  Zoznam prianí

 10. -25%
  Lyžiarske okuliare POC POCito Iris - fluorescent blue

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Obal Majesty Goggle Cover
  Obal Majesty Goggle Cover
  6,29 € 6,99 €

  Zoznam prianí

 12. -20%
  Lyžiarske okuliare Oakley Flight Tracker M - posiedon

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

72 Produkty

Vymazať

Dokonalá ochrana očí na svahu - lyžiarske okuliare

Pri rýchlom lyžovaní je mimoriadne dôležité chrániť si oči. Prudký prílev studeného vzduchu, padajúci sneh, ľadová triešť alebo slnko odrážajúce sa od prašanu sú faktory, ktoré môžu výrazne zhoršiť našu schopnosť vidieť. V prípade vysokých rýchlostí dosiahnutých na lyžiach a náhlej zmeny počasia nemusia horské okuliare stačiť na zabezpečenie plného videnia. Vtedy prichádzajú na rad pánske a dámske lyžiarske okuliare. Tieto modely poskytujú vynikajúcu ochranu očí pred škodlivým UV žiarením aj mechanickými poraneniami. Široká škála modelov od špičkových značiek poskytuje tú správnu verziu pre každé podmienky. Tvar rámov, optimálne prispôsobený skitouringovým prilbám, umožňuje ich úplné prispôsobenie. Vďaka tomu tvoria s prilbou jeden celok, čo zabraňuje vzniku príliš veľkého voľného priestoru. Oplatí sa vybrať si značkové okuliare, ktoré poskytujú dokonalé spracovanie, a to tak z hľadiska rámov, ako aj optiky použitých skiel. Mnoho ľudí si kladie otázku, prečo je lepšie používať lyžiarske okuliare ako okuliare? Dobre padnúce okuliare poskytujú oveľa lepšiu ochranu očí. Sú účinnejšie pri blokovaní studeného vetra alebo zrážok z bieleho prachu, ktoré nedokážu zabezpečiť ani tie najlepšie okuliare. Okrem toho sú lepšie prispôsobené prilbám, čo zvyšuje našu bezpečnosť v prípade pádu.

Ako si vybrať lyžiarske okuliare?

Výber lyžiarskych alebo snowboardových okuliarov je pomerne jednoduchá záležitosť, ak poznáte niekoľko základných zásad.

Tvar okuliarov si môžete prispôsobiť

Lyžiarske okuliare by ste mali vždy vyberať tak, aby vyhovovali tvaru vašej tváre a prilbe, ktorú máte. Po prvé, je dôležité, aby dobre sedeli na tvári. Tým je zabezpečená úplná ochrana pred vetrom a snehom. Správna veľkosť okuliarov tiež zabezpečí, že budú pohodlne sedieť na hlave. Nie je nič horšie ako lyžiarske okuliare, ktoré sú príliš tesné na nose alebo príliš široké. Preto sú medzi dámami veľmi obľúbené dámske modely, ktoré sú optimálne prispôsobené ženskej tvári. Po druhé, tvar rámov musí byť dokonale prispôsobený lyžiarskej prilbe Príliš veľký priestor medzi okuliarmi a prilbou znamená zvýšené riziko upchatia dutín.

Vyberte typ šošoviek v okuliaroch

Výber správnych okuliarov je základom. Závisí to najmä od poveternostných podmienok, v ktorých budeme lyžiarske okuliare používať. Pri jasnom slnku je kľúčová ochrana pred UV žiarením a oslnením. V tomto prípade sú najlepšou voľbou silne tónované modely so zrkadlovou vrstvou Tieto okuliare majú filter UV400, ktorý účinne chráni vaše oči pred škodlivými lúčmi. Čím horšia je viditeľnosť, tým svetlejšie by mali byť šošovky. Pri snehových búrkach a hmle sa volia verzie so žltými alebo oranžovými šošovkami Vďaka špeciálnym technológiám zvyšujú kontrast. Vďaka tomu je pri zostupe ľahšie vidieť všetky detaily terénu. Okrem farby šošoviek sa môže líšiť aj ich tvar. Väčšina modelov má šošovky s valcovým prierezom. Špeciálnou možnosťou sú sférické okuliare. Poskytujú mimoriadne široké zorné pole a zároveň znižujú refrakciu. Vďaka tomu je obraz, ktorý sa dostáva k našim očiam, ešte kvalitnejší. Okrem toho vyzerajú fantasticky, čo môže byť pre mnohých ľudí rozhodujúce. Niektoré okuliare ponúkajú možnosť výmeny skiel. Najčastejšie sú súčasťou balenia dva objektívy. Tónovaná verzia pre jasné slnečné svetlo a vysoko priehľadná verzia na použitie pri zamračenom počasí.

Pozrite si ďalšie vlastnosti lyžiarskych a snowboardových okuliarov

Ak sme už zistili tvar okuliarov a správne zvolené šošovky, môžeme sa pozrieť na ďalšie funkcie konkrétneho modelu. Je veľmi dôležité, aby umožňoval rýchle vetranie. Vetracie otvory v spodnej a hornej časti rámov sú takmer štandardom. Vybrané verzie môžu mať rozťahovací remienok, aby sa prilba ľahšie nasadzovala. Dôležitá je aj jeho povrchová úprava. Tenká silikónová potlač na vnútornej strane zabráni skĺznutiu okuliarov z prilby.

Široký výber lyžiarskych okuliarov v obchode 8a.sk

Na zimné športy ponúkame široký sortiment okuliarov, či už na lyžovanie alebo snowboarding. Rôzne modely okuliarov sú navrhnuté s ohľadom na meniace sa horské počasie. Pri slnečnom počasí sú najobľúbenejšou voľbou zrkadlové lyžiarske okuliare Špeciálna povrchová úprava vonkajšej vrstvy okuliarov zabezpečuje dodatočný odraz časti slnečných lúčov. Okrem toho zaručuje aj skvelý vzhľad. Náš obchod poskytuje aj lyžiarske okuliare pre menej priaznivé počasie. Jasnejšie šošovky sú ideálne na použitie v zrážkach a hmle, takže ešte lepšie rozoznáte všetky detaily okolia. Mimoriadne univerzálnou voľbou sú lyžiarske okuliare s vymeniteľnými šošovkami Vďaka dvom typom objektívov môžete rýchlo meniť objektívy, aby ste boli dokonale pripravení na podmienky, ktoré vás v horách čakajú. Je to optimálna voľba, keď potrebujeme minimalizovať množstvo vybavenia, ktoré si berieme so sebou. Kúpte si najlepšie pánske a dámske lyžiarske okuliare do rôznych poveternostných podmienok na 8a.sk.

Ako čistiť lyžiarske okuliare?

Čistenie okuliarov je veľmi jednoduché Väčšina modelov má priloženú handričku na utieranie šošoviek. Ak nie je k dispozícii, túto funkciu často plní vrecko dodávané s okuliarmi. Pri menších nečistotách stačí šošovky jemne utrieť. To isté platí, ak sa okuliare zahmlia. Je dobré pamätať na to, aby ste na tento účel nepoužívali handričku z náhodných materiálov, pretože by mohla poškriabať šošovky. Je tiež dobré vedieť, že mnohé šošovky sú zvnútra postriekané prípravkami proti zahmlievaniu. Utieraním handričkou túto vrstvu odstránite. Našťastie sú k dispozícii vhodné spreje na jej rýchlu obnovu.