top

Mestské batohy

Mestské batohy by mali spájať pohodlie a funkčnosť. Vďaka anatomickému strihu, odolným materiálom, zipsom s dlhou životnosťou a priehradke na notebook vám mestský batoh zabezpečí pohodlie počas celého dňa.
View as Grid List

195 Produkty

 1. -11%
  Mestský ruksak Doughnut Roaming Street Cruise - army

  Zoznam prianí

 2. -11%
  Batoh na notebook Doughnut Roaming Street Cruise - black

  Zoznam prianí

 3. -11%
  Mestský ruksak Doughnut Colorado Jungle - maroon/khaki

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Batoh na notebook Doughnut Macaroon Jungle II - chestnut

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Mestský ruksak Doughnut Macaroon - almond/nautical

  Zoznam prianí

 6. -11%
  Batoh na notebook Doughnut Colorado Jungle - olive/army

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Batoh na notebook Doughnut Macaroon - slate green/yellow

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Mestský ruksak Doughnut Macaroon - charcoal

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Mestský ruksak The North Face Borealis - berry/red

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Batoh na notebook The North Face Surge - grey/tnf black

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Mestský ruksak Oakley Enduro 20L 3.0 - carafe

  Zoznam prianí

 12. -16%
  Mestský ruksak Gregory Rhune 22 - coyote brown

  Zoznam prianí

 13. -13%
  Mestský ruksak Fjallraven Kanken No. 2 Laptop 15 - black

  Zoznam prianí

 14. -21%
  Mestský ruksak XD Design Bizz Backpack - black

  Zoznam prianí

 15. -21%
  Mestský ruksak XD Design Bizz Backpack - navy

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

195 Produkty

Vymazať

Mestské batohy - nevyhnutné, keď sa chystáte do mesta

Prepravujete sa často po meste na bicykli alebo verejnou dopravou? Máte so sebou vždy veľa vecí, ktoré budete potrebovať do práce, na univerzitu alebo do školy? Najväčšie pohodlie vám poskytnú batohy do mesta Samozrejme, môžete použiť tašku cez rameno, ak nesiete len niekoľko malých predmetov. Pri trochu väčšej batožine sa však dobre navrhnutý mestský batoh stane nepostrádateľným. Potrebu takýchto modelov si uvedomujú takmer všetky outdoorové značky vyrábajúce batohy na turistiku, cyklistiku alebo horolezectvo.

Prakticky každý výrobca turistického vybavenia má vo svojom sortimente aspoň niekoľko modelov určených na použitie v meste. Niekedy sú to dokonca celé kolekcie určené na každodenné používanie v mestskom teréne. Je to preto, že mestské batohy sa konštrukčne výrazne líšia od klasických outdoorových modelov na turistiku. Hoci sa v nich výrazne využívajú materiály a konštrukčné riešenia používané v turistických batohoch, jednotlivé komponenty boli vyrobené tak, aby čo najlepšie fungovali v meste.

Batoh do mesta - modely optimalizované na každodenné používanie

Vzdor tomu, že mestské batohy vyrábajú odborníci na turistické vybavenie, ich konštrukcia sa výrazne líši od horských a trekingových modelov. V prvom rade mestský batoh nemusí mať takú veľkú kapacitu. Najbežnejšie sú modely s objemom do 30 litrov. To je zvyčajne dostatočná kapacita na celý aktívny deň. Bez ohľadu na to, či ho trávite v práci alebo na univerzite. K dispozícii sú aj väčšie mestské batohy s objemom až 40 litrov. Samozrejme, je možné vybaviť sa aj malým mestským batohom s objemom 20 litrov alebo ešte menším, do ktorého sa zmestia najnutnejšie veci. Jedinečnou kategóriou sú rolovacie mestské batohy, ktoré sa dajú prázdne zložiť do malej veľkosti a uložiť napríklad do vrecka. To je skvelé na neočakávané nákupy alebo keď potrebujete mať pri sebe o niečo viac, ako ste plánovali. Podľa toho, aké veci potrebujete mať počas dňa po ruke, si určite nájdete ten správny batoh do mesta.

Moderné prímestské batohy využívajú bohaté skúsenosti, ktoré výrobcovia získali pri výrobe turistických modelov. Výsledkom je, že väčšina výrobkov má v súčasnosti oveľa lepšie nosné systémy ako pred niekoľkými či desiatimi rokmi. V mnohých modeloch sa objavujú predovšetkým profilované ramenné popruhy. Tie sú navyše vystlané mäkkou penou. Mestský batoh, ktorý je nimi vybavený, môžete nosiť celý deň bez toho, aby ste sa cítili nepohodlne. Podobne sú pripravené aj panely, ktoré sa dotýkajú chrbta. Najčastejšie sú vhodne tvarované, aby umožňovali lepšiu cirkuláciu vzduchu. Použitá mäkká pena a výstuhy dokonale oddeľujú chrbát od batožiny. To je dôležité najmä pri prenášaní ťažkých alebo objemných predmetov. Najmodernejšie mestské batohy sa osvedčia aj na krátkych výletoch a umožnia vám vziať si so sebou bundu, jedlo a niekoľko základných vecí. Ak nechodíte na dlhé trasy, dobrý denný batoh môže byť univerzálnym riešením. Koniec koncov, môžete ho použiť na iné činnosti.

Mestské batohy ponúkajú veľmi ľahký prístup ku všetkým drobnostiam

Modely používané v mestských oblastiach sa vyznačujú aj iným usporiadaním vreciek, Väčší počet odkladacích priestorov umožňuje pohodlnejšie rozloženie vecí a rýchlejší prístup k jednotlivým miestam. Mestský batoh bude často vybavený funkčnými organizérmi, ktoré udržia všetky drobné predmety usporiadané. Vďaka oddelenému miestu na perá, kľúče, peňaženku a iné drobné predmety ich nebudete musieť hľadať po celom batohu a ľahšie udržíte poriadok v priehradke. Hlavná priehradka batohu je väčšinou prístupná pomocou širokého zipsu. Vďaka tomu nebude problém vkladať a vyberať ani väčšie predmety, ako sú napríklad zakladače s dokumentmi. Samostatná priehradka na notebook je takmer štandardom, na ktorý sme si zvykli pri mestských batohoch špičkových značiek. Veľmi obľúbené sú aj priehradky a vrecká na tablet alebo smartfón. Vďaka tomu bude celý obsah batohu pohodlne rozložený vo vnútri a nepomieša sa ani pri šprinte za rozbehnutým autobusom.

Väčšina prímestských batohov má kompaktnú vonkajšiu konštrukciu, bez mnohých ďalších nohavíc alebo vonkajších vreciek. To má uľahčiť pohyb na preplnených miestach a vo verejnej doprave. Vďaka minimalizácii výčnelkov sa s batohom rozhodne rýchlejšie pohybujete v dave ľudí. Je tiež menšie riziko, že sa prídavné popruhy alebo vrecká zachytia o vyčnievajúce zábradlia, kľučky alebo iné prekážky, s ktorými sa denne stretávate pri pohybe po meste a v budovách. Ak ich prímestské batohy už majú, prídavné vrecká sa najčastejšie nachádzajú po stranách a sú skvelým miestom na fľašu s vodou alebo malú desiatu, ktoré potrebujeme mať po ruke. Obľúbené sú aj vrecká na zips prístupné zvonku, do ktorých sa zmestí napríklad peňaženka alebo smartfón.

Ideálny mestský batoh pre každého milovníka hôr

Takmer všetky špičkové horské značky majú vo svojom sortimente batohy, ktoré sú určené do mesta. Medzi týmito dizajnmi vyniknú najmä tie, ktoré obsahujú prvky horských alebo horolezeckých batohov. Vďaka tomu môžeme denne používať osvedčené a zároveň skvelo vyzerajúce vybavenie. Mestské batohy Black Diamond, Marmot, The North Face alebo Patagonia sú zamerané na maximálne pohodlie a vzhľad pripomínajúci typické lezecké modely. Nielen štylisticky však pripomínajú špecializovanejšie výrobky. Často s nimi majú spoločné aj mimoriadne odolné materiály, ktoré sú nevyhnutné v skalách, kde sú batohy vystavené častým odreninám. Rovnaké tkaniny sa budú dobre hodiť aj v meste, kde často cestujeme mestskou dopravou alebo denne odkladáme batoh na zem. Mestský batoh inšpirovaný horolezectvom alebo horami je skvelou voľbou pre milovníkov špičkového vybavenia.

Dámsky mestský batoh alebo pánsky mestský batoh?

Medzi mestskými batohmi môžeme naraziť na modely určené špeciálne pre ženy. Dámske batohy sa často vyznačujú celým radom funkcií. Na prvý pohľad si určite všimnete rôzne farebné kombinácie určené pre dámy alebo mierne zmenený štýl či strih batohov. Mnohé dámske modely však majú oveľa viac funkcií, ktoré mestský batoh prispôsobujú požiadavkám nežnejšieho pohlavia a umožňujú mu poskytovať ešte väčšie pohodlie počas každodenných aktivít na univerzite alebo v práci. Ide o modely navrhnuté od základu pre dámy.

Mužské mestské batohy sú zvyčajne unisex modely, ktoré sa hodia pre mužov aj ženy. Sú to mimoriadne všestranné modely, ktoré pojmú všetky vaše každodenné potreby. Väčšina pánskych aj dámskych mestských batohov je vybavená samostatnými priehradkami na notebook alebo tablet. Okrem toho sú často vybavené organizérom na drobnosti a celým radom vreciek. Takže čím vyniká dámsky mestský batoh?

Najväčší rozdiel je v systéme prenášania. Táto je prispôsobená ženskej postave a má špeciálne tvarované ramienka. Vďaka tomu poskytujú väčšie pohodlie, aj keď je celý batoh naplnený až po okraj. Okrem toho je dĺžka panelu, ktorý sa stretáva so zadnou časťou, často špeciálne skrátená, aby sa prispôsobila nižšej výške dám. Dámsky mestský batoh dokonale spája pohodlie a skvelý dizajn. Medzi dámami sú veľmi obľúbené malé modely, ktoré dokonale nahradia kabelku. Je ideálnym riešením pre aktívne ženy, ktoré hľadajú maximálne pohodlie pri rýchlom pohybe po meste. Či už si vyberiete pánsky alebo dámsky mestský batoh, určite vám poskytne dostatok priestoru na všetky vaše potreby.

Batohy pre každého - široký výber na 8a.sk

Dobrý mestský batoh pojme potrebné vybavenie do práce, ale hodí sa aj na univerzitu. Môžete v ňom nosiť knihy, dokumenty, tablet a mnoho ďalších vecí bez obáv z ich poškodenia. Ak na batoh pridáme kryt proti dažďu, stane sa takmer nepriepustným pre poveternostné vplyvy. Značkové batohy do mesta sú mimoriadne univerzálne modely, ktoré sú najčastejšie používanými batohmi. Poslúžia nám pri dochádzaní do práce, do školy alebo pri večernom cvičení. Mnohé modely sú užitočné aj na krátkych turistických výletoch, pretože poskytujú potrebný priestor na termosku, teplejšie veci a niekoľko drobností. Horský obchod 8a.sk ponúka široký výber modelov, v ktorom nájdete dámske aj pánske batohy, ktoré sa budú páčiť dospelým aj tínedžerom. Ponúkame ikonické batohy Fjallraven Kanken, ktoré sú ideálne do mesta, ako aj široký výber modelov určených pre konkrétne na nosenie notebooku

Často kladené otázky

Aký mestský batoh si vybrať?

Pri hľadaní mestského batohu musíme najprv určiť, na čo ho budeme používať a aké funkcie musí mať. Ak batoh používate na dochádzanie do práce alebo na univerzitu, bude pre vás nevyhnutná priehradka na laptop a integrovaný organizér na perá a iné drobnosti. Ak si so sebou beriete oblečenie na večerné cvičenie, je potrebné vytvoriť samostatnú priehradku, aby sa nepomiešalo s ostatnými vecami. Pre tých, ktorí často siahajú po fľaši s vodou alebo vreckovkách, budú externé vrecká nevyhnutné. Pozornosť sa oplatí venovať aj kapacite. Objem malých mestských batohov sa pohybuje okolo desiatich litrov. Najobľúbenejšie mestské batohy sú modely s objemom 20-30 litrov.

Bude mestský batoh fungovať v horách?

Mestské batohy, ako už názov napovedá, sú určené na každodenné používanie v mestskom prostredí. Sú optimálnou voľbou na dochádzanie do práce a do školy, na nákupy a iné povinnosti. Preto sa ich dizajn výrazne líši od batohov do hôr. Jednoduchší systém prenášania, menej vreciek na vonkajšej strane a veľmi pravidelný tvar uľahčujú orientáciu v preplnených mestských uličkách. Mestské batohy však určite nie sú vhodné na dlhé túry v horách, horolezectvo alebo iné špecializované aktivity. Väčšinu mestských batohov však možno úspešne použiť na krátke túry v ľahšom teréne.

Aké sú charakteristické vlastnosti mestských batohov?

Mestské batohy majú mnoho funkcií, ktoré sa premietajú do pohodlia v meste. Väčšina z nich má čo najjednoduchší tvar, bez zbytočných vonkajších vreciek alebo popruhov. Vďaka tomu sa nezachytia o nič v hromadnej doprave ani pri pohybe v dave ľudí. Vybrané modely majú oddelené priestory pre notebook alebo iné elektronické zariadenia Tie sú často chránené penou, aby sa zabránilo nárazom. Mestský batoh môže byť vybavený aj funkčnými organizérmi na kancelárske potreby. Jednoduchý nosný systém bez zložitého bedrového pásu znamená, že batoh možno nasadiť a vyzliecť v okamihu. Mestské batohy ponúkajú aj skvelý a originálny dizajn.