top

Ultraľahké vybavenie

Ultraľahké vybavenie je najľahšie turistické a športové vybavenie. Či už ide o ultraľahký stan, ultraľahký batoh alebo ultraľahký spací vak, je ideálny na horolezectvo alebo náročný treking.
View as Grid List

576 Produkty

 1. Batoh Montane Azote 32 - acer red

  Zoznam prianí

 2. -4%
  Stan pre 2 osoby Samaya 2.0 - blue/blue
  Stan pre 2 osoby Samaya 2.0 - blue/blue
  1 139,99 € 1 195,99 €

  Zoznam prianí

 3. -11%
  Lyžiarsky batoh Ortovox Ravine 28 - black raven

  Zoznam prianí

 4. -11%
  Ruksak na lyže Ortovox Ravine 28 - hot orange

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Nepremokavý vak Hyberg DryBag Medium DCF 8L - gray

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Vak Hyberg DryBag Large DCF 12L - gray

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Batoh dámsky Black Diamond Distance 22 - dark patina

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Nôž Opinel Colorama no.08 - khaki

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Nôž Opinel Colorama no.08 - brown dark

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Multitool Gerber Armbar Slim Drive - orange

  Zoznam prianí

 11. -16%
  Horolezecký sedák Blue Ice Halo - shadow

  Zoznam prianí

 12. -26%
  Lezecký batoh Blue Ice Dragonfly Pack 26L - winetasting

  Zoznam prianí

 13. -28%
  Horolezecký batoh Blue Ice Dragonfly 18 - red clay

  Zoznam prianí

 14. -16%
  Lezecký batoh Blue Ice Reach Pack 12L - white lightning

  Zoznam prianí

 15. -26%
  Horolezecký batoh Blue Ice Dragonfly Pack 26L - red clay

  Zoznam prianí

 16. -30%
  Lezecký batoh Blue Ice Dragonfly 18 - winetasting

  Zoznam prianí

 17. -27%
  Lezecký batoh Blue Ice Reach Pack 8 L - white lightning

  Zoznam prianí

 18. -26%
  Horolezecký batoh Blue Ice Dragonfly Pack 26L - tapestry

  Zoznam prianí

 19. -28%
  Horolezecký batoh Blue Ice Dragonfly 18 - tapestry

  Zoznam prianí

 20. -16%
  Turistický cepín Blue Ice Akila Hammer - patrol red

  Zoznam prianí

 21. -16%
  Turistický cepín Blue Ice Falk Ice Axe - dark grey

  Zoznam prianí

 22. -16%
  Turistický cepín Blue Ice Blackbird Ice Axe - black

  Zoznam prianí

 23. -20%
  Skialpinistický cepín Blue Ice Hummingbird Ice Axe - grey

  Zoznam prianí

 24. -16%
  Turistický cepín Blue Ice Akila Adze - patrol red

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

576 Produkty

Vymazať

Čo je ultraľahké turistické vybavenie?

Ultraľahké turistické vybavenie je vybavenie určené pre skúsených turistov, cyklistov a horolezcov, ktoré sa vyznačuje veľmi nízkou hmotnosťou. Konštrukcia a použité materiály sú zvolené tak, aby sa čo najviac minimalizovala hmotnosť pri zachovaní potrebnej funkčnosti a odolnosti. Najobľúbenejšími položkami sú ultraľahké stany, ultraľahké spacie vaky a ultraľahké batohy, ako aj najľahšie turistické plavidlá. Tento typ ultraľahkého turistického vybavenia sa vyznačuje veľmi nízkou hmotnosťou pri zachovaní potrebnej funkčnosti. Materiály používané na výrobu ultraľahkého vybavenia sú starostlivo vyberané tak, aby poskytovali optimálnu rovnováhu medzi pevnosťou a ľahkosťou. Mnohí výrobcovia používajú pokročilé technológie, ako je laminovanie, silikonizácia alebo použitie kompozitných vlákien, aby dosiahli čo najnižšiu hmotnosť pri zachovaní potrebnej odolnosti.

Ultraľahký stan

Ultraľahké stany sú navrhnuté s ohľadom na minimálnu hmotnosť a rozmery. Sú vyrobené z ľahkých tkanín, ako je napríklad silikónovaný nylon, ktorý poskytuje nepremokavosť a odolnosť pri minimálnej hmotnosti. Ultraľahké stany pre 1 a 2 osoby, majú jednoduchú konštrukciu a obmedzený počet stúpačiek. Často sú tiež vybavené špeciálnymi tropikovými upevňovacími systémami, ktoré znižujú počet potrebných lán alebo háčikov. Každý ultraľahký stan sa vyznačuje aj kompaktnými rozmermi pri balení, vďaka čomu je ideálny na najnáročnejšie expedície.

Ultraľahký spací vak

Ultraľahké spacie vaky sú tiež navrhnuté tak, aby mali minimálnu hmotnosť a zároveň poskytovali dostatočnú izoláciu a tepelný komfort. Najčastejšie sú plnené kvalitným husím perím. Ponúka fenomenálnu izoláciu pri minimálnej hmotnosti a vynikajúcich kompresných vlastnostiach. Po zbalení zaberá ultraľahký spací vak len o málo viac miesta ako priemerná fľaša na vodu. Tkaniny používané na výrobu ultraľahkých spacích vakov sú tenké, ale odolné, aby sa znížila ich hmotnosť a zabrali čo najmenej miesta v batohu.

Ultraľahké batohy do hôr aj mimo nich

Ultraľahké batohy sú navrhnuté na základe minimalizácie hmotnosti bez toho, aby bola obetovaná ich kapacita alebo funkčnosť. Sú vyrobené z ľahkých, ale odolných materiálov, ako sú nylon s nízkou hmotnosťou, ripstopové tkaniny odolné proti roztrhnutiu a iné syntetické vlákna, ktoré poskytujú pevnosť a minimálnu hmotnosť. Ultraľahké batohy majú zvyčajne obmedzený počet vreciek a doplnkové funkcie, ako sú úložné priehradky alebo nohavice, aby sa znížila zbytočná hmotnosť. Pri správnom balení výbavy však ultraľahké batohy zostávajú vysoko funkčné a ich používanie môže byť veľmi pohodlné. K ďalšiemu ultraľahkému turistickému vybaveniu patria predmety, ako sú turistické variče alebo riad a príbor, ktoré sú vyrobené z ľahkých materiálov, napríklad z titánu.

Ultraľahké turistické vybavenie - výhody a nevýhody

Používanie ultraľahkého turistického vybavenia má mnoho výhod. Predovšetkým nízka hmotnosť vybavenia umožňuje turistom efektívnejší pohyb v teréne, najmä ak sa musíme baliť na niekoľko dní. Okrem toho ultraľahká výbava zaberá v batohu menej miesta, čo poskytuje väčšiu flexibilitu a umožňuje zbaliť sa do menšieho batohu. Napokon, ultraľahká turistická výbava je ideálna pre ľudí, ktorí oceňujú minimalizmus. Je však dôležité si uvedomiť, že ultraľahký stan, ultraľahký spací vak alebo ultraľahký batoh môžu vyžadovať jemnejšie zaobchádzanie a starostlivosť. Okrem toho niektoré prvky tradičného vybavenia môžu byť v jeho ultraľahkom variante zredukované alebo odstránené, čo môže mať vplyv na komfort používania. Pred nákupom ultraľahkého vybavenia je vždy dobré dôkladne si preštudovať jeho špecifikácie a prispôsobiť náš výber potrebám a podmienkam, v ktorých ho budeme používať.