top

Dámske trekingové nohavice

Dámske trekingové nohavice sú kategóriou, v ktorej si každá nadšenkyňa horskej turistiky nájde niečo pre seba. Pokročilé technológie, pohodlný strih a maximálna podpora pri zdolávaní kilometrov.
View as Grid List

139 Produkty

 1. -14%
  Dámske nohavice Salewa Puez Orval 2 DST Pant - syrah

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Dámske nohavice Salewa Lagorai DST Pant - syrah

  Zoznam prianí

 3. -14%
  Dámske legíny Fjallraven Abisko Tights - terracotta brown

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

139 Produkty

Vymazať

Dámske trekingové nohavice - odolnosť a priedušnosť

Vzhľadom na účel týchto konštrukcií sa musia vyznačovať vysokou odolnosťou. Preto sa dámske trekingové nohavice často vyrábajú z materiálov zo skupiny polyamidov. Niekedy je to aj polyester so špeciálnou metódou tkania rip stop. Nech už si vyberiete akýkoľvek model, môžete sa spoľahnúť, že vydrží nápor horskej turistiky. To znamená, že sa ľahšie vyhnete náhodným roztrhnutiam a roztrhnutiu látky, ku ktorým dochádza pri menej vyspelých konštrukciách. Vďaka tomu vám trekingové nohavice budú verne slúžiť počas nasledujúcich sezón a môžete si byť istí, že sa nepoškodia, keď to budete najmenej očakávať. Skutočnosť, že výrobcovia používajú syntetické materiály, ponúka okrem ich odolnosti aj ďalšiu výhodu. Polyester aj polyamidy si zachovávajú časť prirodzenej priedušnosti kože. To znamená, že prebytočná vlhkosť vznikajúca počas cvičenia sa účinne odvádza preč. Tým sa znižuje prehrievanie a vy si môžete dlhšie užívať príjemnú suchú klímu.

Dámske trekingové nohavice - ochrana pred horským počasím

Keď sa vydáte na cestu, nikdy si nemôžete byť istí stabilitou horského počasia. To platí v každom ročnom období, preto je rozumné využiť technickú podporu, ktorú ponúkajú výrobcovia. Preto majú dámske trekingové nohavice často membránu. Najobľúbenejší je ten od GORE-TEX®, ale stretnete sa aj s riešeniami od vlastných značiek. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z nich, môžete sa spoľahnúť na vysokú úroveň nepremokavosti, ktorá vás ochráni pred dažďom a snehom. Vyhnete sa tak úplnému premočeniu, ktoré by mohlo ohroziť tepelný komfort vašej horskej túry. Okrem toho membrána GORE-TEX® a ďalšie podporujú priedušnosť a znižujú tak riziko rýchleho prehriatia. Ak trekingové nohavice nevyužívajú túto pokročilú technológiu, majú iné doplnkové riešenia. Najčastejšie ide o impregnáciu DWR. Jeho hydrofóbne vlastnosti spôsobia, že kvapky vody voľne stekajú po tkanine nohavíc bez toho, aby do nej prenikli. Takéto konštrukcie sa vyznačujú pomalším nasiaknutím a budú dobre fungovať aj v dňoch, keď prší miernejšie.

Slobodný pohyb a pohodlie sú kľúčovými vlastnosťami dámskych trekingových nohavíc

Nezáleží na tom, akými technológiami sú vaše nohavice vybavené, ak sa nespoliehajú na správny strih. Bez nej sa kvalita turistiky znižuje, takže len strácate na svojej efektivite. Preto majú dievčenské trekingové nohavice vždy dizajn, ktorý nijako neobmedzuje vašu voľnosť pohybu. To znamená, že môžete šliapať po všetkých najnáročnejších cestách. To sa premieta aj do vnímaného pohodlia, pretože nie je nič horšie, ako keď nám látka blokuje nohy. Trekingové nohavice majú často pridané elastické vlákna a špeciálnu konštrukciu tkaniny. Vďaka svojej elasticite sa konštrukcia na tele neprehýba. Všetky tieto funkcie vám umožnia efektívnejšie prekonávať ďalšie kilometre a ľahšie dosiahnuť cieľ vašej túry.

Vysoko funkčné dámske trekingové nohavice

Prechádzky po horách s batohom vás pripravia o prístup k niektorým prvkom vybavenia. Preto majú trekingové nohavice funkčné vrecká. Klasicky dve na boku, dve na chrbte a niekedy tie väčšie - prepravné vrecká na stehnách. Zmestí sa do nich kompas, telefón, vreckovky, vreckový nôž a všetko, čo by ste mohli počas treku potrebovať. Na dlhších trasách je veľmi užitočný aj otvor na nohaviciach. Dámske trekingové nohavice s touto funkciou vám umožnia vyzliecť si horské topánky bez toho, aby ste si museli vyzliecť nohavice. Takto môžete nechať topánky vyschnúť, kým budete odpočívať a dopriať svojim nohám oddych.