top

Pánske ponožky

Pánske ponožky pre milovníkov všetkých horských aktivít na jednom mieste. Ponúkame termoponožky do hôr, na trekking, cyklistiku, lyžovanie. Široká ponuka modelov pre všetky ročné obdobia.
View as Grid List

350 Produkty

na stránku
 1. -36%
  Merino ponožky Ortovox All Mountain Long Socks - wabisabi

  Zoznam prianí

 2. -36%
  Merino ponožky Ortovox Alpine Mid Socks - black raven

  Zoznam prianí

 3. -36%
  Trekové ponožky Ortovox Alpine Mid Socks - deep ocean

  Zoznam prianí

View as Grid List

350 Produkty

na stránku
Vymazať

Mužské horské ponožky pre pohodlie a odolnosť

Pohodlné trekingové a športové ponožky sú nevyhnutné pri akejkoľvek aktivite v horách. Pánske ponožky zohrávajú v horskom šatníku mimoriadne dôležitú a často podceňovanú úlohu. Výber optimálnych ponožiek je mimoriadne dôležitý, či už ide o turistiku, beh, vysokohorské expedície alebo lyžovanie. Termoaktívne ponožky špeciálne navrhnuté na tieto aktivity poskytujú nohám nielen komfort a pohodlie, ale predovšetkým sucho, t. j. vynikajúci odvod potu od pokožky. Pánske trekingové a turistické ponožky v obchode 8a.sk sú špičkovou kvalitou na trail.

Pánske ponožky dokonale prispôsobené vašej aktivite

Mužské ponožky do hôr sa často vyrábajú v bezšvovej konštrukcii, ktorá znižuje riziko odierania. Špeciálne švy umiestnené na kľúčových miestach primerane stabilizujú chodidlo. Každý, kto sa niekedy stretol s odreninami, otlakmi a bolestivými pľuzgiermi, vie, že dobre zvolená ponožka môže výrazne zlepšiť pohodlie, bez ohľadu na to, či ide o vysoký vlnený model na zimu, alebo ľahké nohy na letné horúčavy. Ponúkame modely určené na konkrétne horské aktivity. Mimoriadne všestranné sú pánske termálne trekingové ponožky, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou, nevyhnutnou na dlhé trasy. Okrem toho sa vyznačujú veľmi dobrými tlmiacimi vlastnosťami. Optimálne zvolené panely zabraňujú ľahkému odieraniu. Samostatnou kategóriou sú pánske bežecké ponožky. Často ide o kompresné modely, ktoré sú určené na ďalšie posilnenie svalov pri maximálnej námahe. Všetky bežecké ponožky do hôr sa vyznačujú vysokou priedušnosťou. Sú ideálnou voľbou pri zdolávaní trás vybavených ľahkou trailovou obuvou. Ich rýchloschnúce vlastnosti pomáhajú udržiavať optimálnu klímu v blízkosti chodidla. Do zimných podmienok sa vyberajú teplé lyžiarske ponožky. Vysoký strih sa dobre kombinuje s lyžiarskymi a lyžiarskymi topánkami a účinne chráni holeň pred nadmerným tlakom.

Merino ponožky z prírodných vlákien a syntetické športové modely

Výrobcovia outdoorového oblečenia vynakladajú veľké úsilie na to, aby boli pánske termoaktívne ponožky vyrobené z vlákien, ktoré tesne priliehajú k chodidlu a plnia svoje mnohé funkcie bez toho, aby ho stláčali alebo odierali. Z prírodných vlákien treba vyzdvihnúť merino vlnu, ktorá je mimoriadne mäkká a má fenomenálne izolačné vlastnosti. Pánske ponožky z merina sú obľúbenou voľbou na chladnejšie dni, pretože poskytujú vynikajúcu termoreguláciu. V ponožkách sa často používajú syntetické vlákna, ako je nylon, polyester alebo elastan. Umožňujú výrazné spevnenie celkovej konštrukcie a zároveň poskytujú vysokú pružnosť. Toto je základná vlastnosť, ktorú musia mať všetky ponožky do hôr. Bez ohľadu na to, akú pánsku trekingovú obuv si vyberiete, základom pohodlia na dlhých trasách bude vždy správne prispôsobená ponožka, ktorá je po celý čas v priamom kontakte s chodidlom. Vyberte si model, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám, vďaka širokej ponuke v internetovom obchode 8a.sk!