top

Batohy cestovné

Cestovné batohy vám umožnia pohodlný pohyb s veľkou batožinou na letiskách a vlakových a autobusových staniciach. Cestovný batoh má veľkú kapacitu a kompaktný dizajn, čo zaručuje maximálne pohodlie pri používaní a bezpečnosť batožiny počas presunov. V ponuke sú aj kompaktné kabínové batohy.
View as Grid List

35 Produkty

 1. -15%
  Mestský ruksak Gregory Rhune 22 - coyote brown

  Zoznam prianí

 2. -18%
  Batoh proti krádeži XD Design Bobby Bizz 2.0 - black

  Zoznam prianí

 3. -18%
  Mestský ruksak XD Design Bobby Bizz 2.0 - navy

  Zoznam prianí

 4. -24%
  Mestský ruksak XD Design Bobby Sling - grey

  Zoznam prianí

 5. -18%
  Mestský ruksak XD Design Flex Gym Bag

  Zoznam prianí

 6. -18%
  Batoh na notebook Mammut Seon Transporter 25 - black

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Cestovný batoh Fjallraven Splitpack Large - navy

  Zoznam prianí

 8. -28%
  Mestský ruksak Eagle Creek Explore Transit Bag 23L - black

  Zoznam prianí

 9. -28%
  Turistický batoh Tatonka Traveller Pack 25 - black

  Zoznam prianí

 10. -28%
  Turistický batoh Tatonka Traveller Pack 25 - navy

  Zoznam prianí

 11. -27%
  Mestský ruksak Tatonka City Pack - navy curve

  Zoznam prianí

 12. -14%
  Batoh na notebook Thule Paramount Backpack 27L - black

  Zoznam prianí

 13. -16%
  Dámsky cestovný batoh Thule Landmark 60L - dark bordeaux

  Zoznam prianí

 14. -16%
  Batoh proti krádeži Pacsafe Vibe 25 Econyl - black

  Zoznam prianí

 15. -29%
  Batoh Tatonka City Pack 22 - black

  Zoznam prianí

 16. -14%
  Batoh proti krádeži Pacsafe Vibe 20 - jet black

  Zoznam prianí

 17. -14%
  Batoh proti krádeži Pacsafe Vibe 25 Econyl - ocean

  Zoznam prianí

 18. -16%
  Cestovný batoh Pacsafe Vibe 40 - jet black

  Zoznam prianí

 19. -16%
  Cestovný batoh Thule Landmark 60L - dark forest

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

35 Produkty

Vymazať

Cestovný batoh ideálny do lietadla, vlaku aj auta

Väčšina spoločností vyrábajúcich kvalitné batohy na outdoorové športy má vo svojom sortimente špecializované cestovné batohy a batohy do lietadla Tie sú čoraz obľúbenejšie medzi ľuďmi, ktorí často cestujú letecky, vlakmi a autobusmi. Hoci na tento účel možno použiť tradičné trekingové batohy, robustné cestovné batohy ponúkajú oveľa väčší komfort. Najmä pokiaľ ide o balenie a vybaľovanie, ako aj viacnásobné prenášanie a prekladanie batožiny. Z auta na trolejbus, z trolejbusu do kufra taxíka, z taxíka do autobusu atď. Aký je v tom rozdiel? Cestovné batohy a najmä kabínové batohy sú zámerne chudobnejšie na vonkajšie vrecká, nohavice a sťahovacie šnúrky Tie sa síce dajú použiť na pripevnenie ďalšej batožiny, ale bohužiaľ sú veľmi náchylné na náhodné zachytenie a poškodenie počas prepravy.

Takéto praktické riešenia, neoceniteľné na cestách, nefungujú dobre pri cestovaní lietadlom, autobusom alebo vlakom. Vyčnievajúce časti batohu sa môžu ľahko zachytiť nielen o zábradlia a dvere, ale aj o iné tašky, batohy a kufre v batožinovom priestore. Okrem toho množstvo popruhov zvyšuje riziko zachytenia na dopravných pásoch na letisku. Preto vás personál pri registrácii opakovane žiada, aby ste ich zabezpečili, alebo inak.... Pošle vás späť s potvrdením k inému okienku pre "nedostatočne veľkú batožinu".

Kľúčom k úspechu je sila

Nie je to žiadna chyba - zamestnanci letiska, ktorí vás nakladajú do lietadla, nemajú čas jemne prekladať a starostlivo ukladať každú batožinu. Skôr ich preklopia z hromádky na hromádku a chytia prvý vyčnievajúci predmet. To isté platí aj pri exotickejších cestách, keď je batoh prehodený cez strechu autobusu alebo násilne natlačený do príliš malého poklopu. Počas svojich ázijských ciest sa viackrát stane, že ho budete mať na kolenách medzi ostatnými cestujúcimi. Cestovný batoh preto bude mať rukoväte so zosilnenými švami. Nielen na hornej strane, ale často aj na bokoch, ale jemnejšie popruhy sú obmedzené ako potenciálny zdroj roztrhnutia. Všetky tieto riziká boli predvídané vytvorením kompaktnejších cestovných a leteckých batohov Navrhli sme ich od základu pre efektívny pohyb v dave, aby sa dali vložiť medzi inú batožinu a pohodlne sa nosili na chrbte aj v ruke. Batohy tejto kategórie sú vytvorené z odolných materiálov, ktoré sú odolné voči poškodeniu.

Cestovný batoh je maximálne pohodlný

Tento cestovný batoh vám umožní pohybovať sa ešte rýchlejšie, ako keď musíte ťahať kufor na kolieskach. Na ceste nie sú žiadne schody ani výmole. Bez problémov môžete prechádzať cez letiská, na ktorých prebiehajú rekonštrukčné práce, alebo sa presúvať medzi terminálmi. Batožina na chrbte vám tiež uľahčí cestu do cieľa, ak sa chystáte na historické miesta s množstvom úzkych uličiek pokrytých dlažbou alebo kameňmi. Okrem toho vám cestovné batohy nezaberajú ruky. Vďaka tomu je vždy zachovaná úplná sloboda. Veľké cestovné batohy sú skvelou náhradou klasických kufrov alebo cestovných tašiek a poskytujú vám oveľa viac možností, pokiaľ ide o pohodlie pohybu.

Veľmi zaujímavou kategóriou sú dvojité batohy, kde je malý cestovný batoh pripojený k veľkému, hlavnému batohu. Keď sa obe časti spoja, vytvoria jednotnú štruktúru pripomínajúcu priestranný model s veľkou vonkajšou kapsou. Malý batoh je však plne funkčný aj po odpojení - má ramenné popruhy, takže si ho môžete pohodlne položiť na chrbát. Nezriedka je vybavená nejakým vnútorným vreckom na praktické drobnosti, dá sa zapnúť na zips atď. Dvojitý cestovný batoh je už teraz skvelý na prestupy v lietadle. Menšiu časť si vezmete na palubu lietadla ako príručnú batožinu a väčšiu časť dáte ako hlavnú batožinu. Okrem toho si po príchode do hotela môžete hlavnú časť batožiny nechať v izbe a s malým batohom si prezrieť mesto alebo okolie. Na ceste na ďalšiu zastávku spojíte malý batoh s veľkým alebo si ho pre väčší pocit bezpečia a dohľad nad najcennejšími vecami vezmete pred seba.

Ako sú skonštruované cestovné batohy?

Batohy pre cestovateľov majú precízne spracovaný dizajn, ktorý ponúka vysokú funkčnosť:

1) Po prvé, minimalizujú počet prvkov, ktoré sa môžu zachytiť o prekážky. Výsledkom je pomerne jednoduchý, ale zároveň veľmi funkčný tvar. Takýto cestovný batoh sa oveľa ľahšie vkladá a vykladá z batožinového priestoru v autobuse, z police vo vlaku. V niektorých modeloch to znamená aj možnosť sťahovania ramenných popruhov. Nie odopnutie, ale zasunutie pod špeciálne poskytnutú vrstvu látky na chrbte alebo pod akýsi kryt.Batoh s krytom ramenného popruhu do lietadla uľahčuje bezpečnú prepravu hlavnej batožiny, kde vám obsluha alebo dopravný pás náhodne neodtrhnú žiadnu zo súčastí. Menšie batohy do lietadla sú často navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky príručnej batožiny.

2) Po druhé, kabinové batohy majú vo vnútri dostatok priestoru na batožinu, takže môžu byť alternatívou ku klasickým kufrom alebo taškám. Obdĺžnikovejší tvar oproti trekingovým batohom uľahčuje správne umiestnenie batožiny a zabraňuje jej ľahkému pokrčeniu. Cestovný batoh tohto typu je ideálny na dovolenku aj na služobné cesty.

3) Po tretie, cestovné batohy sú väčšinou vybavené pripnutým menším batohom Je to skvelé riešenie, ktoré vám umožní dať veľký batoh ako hlavnú batožinu a nechať si menší s dokladmi, občerstvením a mikinou na chladnejšie počasie. Keď sa presúvate so všetkou batožinou, oba batohy sa dajú pripnúť k sebe, čím sa zabráni tomu, aby ste časť batožiny nechali za sebou, a uľahčí sa vám rýchly presun do cieľa.

4)Po štvrté, cestovné batohy sú vyrobené z vysoko odolných materiálov, takže sú ideálne na intenzívne používanie. Skvele poslúžia pri častých cestách, pri prenášaní z miesta na miesto. Cestovný batoh vydrží neustálu manipuláciu a vyťahovanie z regálov áut a autobusových poklopov, keďže konštruktéri s takýmto použitím počítali už na začiatku procesu navrhovania.

Cestovné batohy do lietadla

Medzi batohmi pre cestovateľov sú obľúbené najmä menšie modely. Sú ideálne na použitie ako príručná batožina v lietadle. Vďaka optimalizovanej veľkosti a absencii vyčnievajúcich popruhov alebo veľkých vreciek sa takéto kompaktné (kabínové) batohy dokonale zmestia do priehradiek nad hlavami cestujúcich a pod sedadlo bez toho, aby spôsobovali problémy na palube. Ak chceme cestovať s najlacnejšou leteckou spoločnosťou. Musíme venovať veľkú pozornosť rozmerom batožiny. Wizzair alebo Ryanair nielenže uvádzajú oveľa nižšie rozmery ako štandardné letecké spoločnosti. Okrem toho sú oveľa prísnejšie pri ich kontrole tesne pred nástupom do lietadla.

Takže sa môže stať, že batoh označený ako príručný batoh (carry on) ním skutočne je, ale len ak si vyberiete lietadlá Star Alliance Nie však v prípade najlacnejších európskych leteckých spoločností. Dobre navrhnuté cestovné batohy, ktoré si môžeme vziať so sebou do lietadla, sú skvelou voľbou pre každého, kto sa vydáva na kratšie alebo dlhšie lety. V prípade nízkonákladových leteckých spoločností a krátkych ciest sa vyhnú nutnosti odbaviť batožinu a počkajú, kým ju po prílete vyložia. Na dlhších trasách vám umožnia pribaliť si naozaj veľké množstvo batožiny navyše bez toho, aby ste museli platiť za letenku navyše.

Batohy do lietadla ako príručná batožina - rozmery

Štandardný príručný batoh veľkých leteckých spoločností zvyčajne nepresahuje rozmery 55 x 40 x 20 cm Toto je aj druhá príručná batožina, ktorú si môžete vziať na palubu spoločnosti Ryanair. Vyžaduje si však určitý príplatok. Malý batoh do lietadla (v cene letenky) spoločnosti Wizzair je max. 40 x 30 x 20 cm a v spoločnosti Ryanair 40 x 20 x 25 cm Upozorňujeme, že v týchto dvoch leteckých spoločnostiach sa batožina, ktorú si vezmete na palubu, dôkladne skontroluje. Ak z overovacieho koša vyčnieva čo i len kúsok.... musíte zaplatiť - zvyčajne slaný - príplatok. Takže zatiaľ čo mäkký, batoh môže byť schopný byť "dogged" a mierne natiahnuť realitu, pokiaľ ide o jeho skutočné rozmery. Práve v prípade stužených konštrukcií môžete byť nepríjemne prekvapení a na mieste vás nenapadne nič iné, len siahnuť po peňaženke.

Rôzne cestovné batohy nájdete online na 8a.sk

Ponúkame široký sortiment batohov na cesty Sú skvelou alternatívou ku klasickým kufrom a taškám. Vďaka pohodlnému systému nosenia je pohyb s cestovným batohom veľmi pohodlný, aj keď je plne naložený. Väčšie modely, ktoré sú určené na cesty na druhý koniec sveta, si vyberajú tak na dovolenkové cesty s rodinou, ako aj profesionálni cestovatelia, ktorí hľadajú najlepšie riešenia. Menšie letecké batohy sú ideálne na príručnú batožinu. Ponúkame modely špičkových značiek, ktoré sa vyznačujú najvyššou kvalitou spracovania. Vďaka bohatým skúsenostiam, ktoré sme získali pri výrobe horských a turistických batohov, sa táborové a cestovné batohy od spoločností Deuter alebo Thule vyznačujú vynikajúcou použiteľnosťou. Ak hľadáte riešenie na ďalšie zabezpečenie svojich najcennejších vecí, pozrite si náš sortiment batohov proti krádeži