top

Dámske bežecké topánky

Dámska bežecká obuv je základom vášho športového šatníka bez ohľadu na to, akej aktivite sa venujete. S nami budete dosahovať neustále lepšie výsledky a zároveň využívať technickú podporu.
View as Grid List

286 Produkty

  1. -10%
    Dámske bežecké topánky La Sportiva Akyra - ink/rouge

    Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

286 Produkty

Vymazať

Dámska bežecká obuv - konštrukcia

V závislosti od typu behu, ktorý vykonávate, je dôležité vybrať si obuv podľa toho. Beh po kamenistej horskej trase sa líši od behu po rozbitom teréne, kde nehrozí nebezpečenstvo poranenia o kamene. Mestský výcvik sa tiež výrazne líši od špecifickej činnosti v lese. Správna dámska bežecká obuv zlepší dynamiku behu a najmodernejšie funkcie, ako napríklad The North Face VECTIV™, vám umožnia dosahovať neustále lepšie výkony.

Membrána a robustný zvršok v dámskej bežeckej obuvi

Dámska bežecká obuv s membránou GORE-TEX® sa ukáže ako nepostrádateľná, keď je horské počasie nepredvídateľné. Táto technológia je mimoriadne užitočná aj počas mestských tréningov a výletov do nížin. Membrána GORE-TEX® poskytuje maximálnu odolnosť voči vode, čo je nevyhnutné, ak prší, na trase sú kaluže alebo práve prechádzate cez horský potok. Dámska bežecká obuv s týmto riešením vás úplne nepremočí, čo je dobré pre efektívne kilometre za kilometrom. Okrem toho sa membrána GORE-TEX® vyznačuje optimálnou priedušnosťou. Táto funkcia zaisťuje, že prebytočná vlhkosť vznikajúca počas cvičenia je dostatočne odvádzaná. Tým sa znižuje riziko prehriatia, ktoré mimoriadne sťažuje chod. Zároveň zaručuje, že dámska bežecká obuv zostane dlhšie príjemne suchá.

Zvršok bežeckej obuvi musí mať dostatočnú odolnosť, aby vydržal záťaž pri námahe. Preto výrobcovia ako Dynafit, On Running, Salomon, Merrell, La Sportiva, Arcteryx a ďalší väčšinou používajú na ich konštrukciu polyamidové materiály. To znamená, že sa nemusíte obávať ľahkého poškodenia zvršku a dámska bežecká obuv zostane funkčná počas nasledujúcich sezón. V tomto prvku obuvi sú často umiestnené aj vzdušné panely zo sieťoviny. To podporuje priedušnosť membrány GORE-TEX® a výrazne znižuje pocit prehriatia. Vďaka tomu získate efektívnosť behu a neunavíte sa tak rýchlo. Stabilizačné prvky sa často používajú v hornej časti konštrukcie, napríklad dievčenská bežecká obuv Ich úlohou je držať chodidlo v správnej polohe, aby sa svojvoľne nepohybovalo. To zvyšuje bezpečnosť horského behu a umožňuje efektívnejšie prekonať viac kilometrov.

Väzací systém pre dámsku bežeckú obuv

Na zabezpečenie stability obuvi sa namiesto klasických šnúrok často používa systém rýchleho viazania. To urýchľuje prispôsobenie topánky nohe a umožňuje to urobiť veľmi rýchlo. Zároveň, keď vám do topánky spadne kamienok, môžete dámske bežecké topánky stiahnuť a odstrániť ho expresným tempom bez toho, aby ste strácali drahocenné sekundy. Účelom systému viazania, či už vo forme šnúrok alebo jeho rýchlej verzie, je správne pritlačiť zvršok a jazyk k nohe. Vďaka tomu sa topánka pri behu nešmýka a poskytuje vhodnú oporu pre nadchádzajúce kilometre.

Dámska bežecká obuv - trakčná podrážka a medzipodrážka

Medzipodrážka v bežeckej obuvi funguje ako tlmič nárazov. V závislosti od typu obuvi a špecifík vašej aktivity je hrubšia alebo tenšia a má rôzne materiály. Najčastejšie sa používa pena EVA. Vďaka nej dámska bežecká obuv účinne tlmí nárazy spôsobené behom v horách. Tým sa znižuje tlak na chodidlá a kĺby a zabezpečuje sa optimálna dynamika na každom kilometri. Toto riešenie tiež zaručuje, že sa vaše nohy tak rýchlo neunavia, takže si udržíte silu na ďalší beh, zatiaľ čo menej pokročilé modely by už dávno odpadli.

Podrážka bežeckej obuvi musí byť predovšetkým dynamická. Jeho úlohou je stabilizovať chodidlo tak, aby ste sa vyhli náhodnému zakopnutiu na nerovných horských chodníkoch. Podrážka dámskej bežeckej obuvi sa zároveň vyznačuje vysokou priľnavosťou. To znamená, že aj na vlhkej pôde sa výrazne zníži riziko pošmyknutia. Netreba zdôrazňovať, že sa tým výrazne zvyšuje bezpečnosť horského behu a behu v teréne.