top

Palice na nordic walking

Palice na nordic walking sú základným vybavením pre všetkých milovníkov rýchlej chôdze s palicami. Ponúkame palice pre začiatočníkov aj profesionálne palice na nordic walking z uhlíkových vlákien. Vyznačujú sa veľmi nízkou hmotnosťou a vynikajúcou tuhosťou. Tu nájdete tie správne palice bez ohľadu na to, či sa nordic walkingu venujete rekreačne alebo súťažíte.
View as Grid List

20 Produkty

 1. -11%
  Palice na nordic walking Komperdell Poniente - carbon

  Zoznam prianí

 2. -25%
  Palice na chôdzu Gabel X-1.35 - orange

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Palice na nordic walking Gabel Tour XT F.L - black/blue

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Palice nordic walking Leki Spin Shark SL

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Palice nordic walking Leki Flash Carbon - black

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Palice na nordic walking Leki Response - black

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Karbónové trekingové palice Leki Speed Pacer Lite

  Zoznam prianí

 8. -26%
  Karbónové palice Gabel FLD Carbon

  Zoznam prianí

 9. -26%
  Palice na chôdzu Gabel Light NCS

  Zoznam prianí

 10. -30%
  Hliníkové palice Gabel Vario S-9.6 - jeans

  Zoznam prianí

 11. -19%
  Hliníkové palice Gabel Nordic Friend

  Zoznam prianí

 12. -30%
  Hliníkové palice Gabel Vario S-9.6 - green

  Zoznam prianí

 13. -30%
  Hliníkové palice Gabel Vario S-9.6 - teal

  Zoznam prianí

 14. -24%
  Palice na nordic walking Gabel Stretch Carbon

  Zoznam prianí

 15. -30%
  Karbónové palice Gabel X-1.35 - black/orange

  Zoznam prianí

 16. -29%
  Karbónové palice Gabel X-5 - black/yellow

  Zoznam prianí

 17. -27%
  Karbónové palice Gabel Cobra 3S R

  Zoznam prianí

 18. -22%
  Trekingové palice Gabel Fusion Cork-Tech

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

20 Produkty

Vymazať

Profesionálne palice na nordic walking

Holky na chôdzu sú nevyhnutnou súčasťou vybavenia každého nadšenca nordic walkingu. Správne palice zabezpečia väčší komfort pri chôdzi. Vysokokvalitné materiály, ktoré používajú špičkoví výrobcovia palíc na nordic walking, sa prejavujú vo vysokej spoľahlivosti a odolnosti. Na druhej strane tlmiace vlastnosti materiálov, ako sú uhlíkové vlákna, spríjemnia chôdzu s palicami. Dôležitá je aj ich hmotnosť. Naša ponuka zahŕňa nordic walking palice pre začiatočníkov, ako aj ultraľahké modely pre najskúsenejších nadšencov tejto aktivity. V ponuke sú aj skladacie a nastaviteľné modely, takže ich môžete ľahko prepravovať napríklad v aute alebo ich prispôsobiť viacerým osobám. V našom obchode nájdete len kvalitnú severskú vychádzkovú obuv špičkových značiek

Ako si vybrať palice na nordic walking - aká dĺžka je vhodná?

Dĺžku palíc na nordic walking si môžete vybrať dvoma spôsobmi. Najjednoduchšie je použiť univerzálny prevodný koeficient 0,68 x výška, ktorý vám umožní rýchlo určiť približnú dĺžku stĺpov Ak sa rozhodneme pre veľkosť medzi dostupnými dĺžkami, palice môžu byť pre začiatočníkov o niečo kratšie a pre zdatných ľudí o niečo vyššie. Druhým spôsobom je vyskúšať si palice na nordic walking. Po uchopení tyčí umiestnených vertikálne pred nami by naše ruky mali zvierať uhol 90 stupňov Správna výška vám umožní vyvinúť správnu techniku severskej chôdze. Príliš krátke palice nám neumožnia správne sa odraziť, zatiaľ čo príliš dlhé palice nás budú ťahať po zemi a nútiť nás dvíhať ruky neprirodzene vysoko. Preto sa oplatí pred kúpou venovať niekoľko chvíľ určovaniu správnej dĺžky tyčí. Dobrou voľbou na začiatok je kúpiť si model s nastaviteľnou výškou. Takéto skladacie palice na nordic walking sa tiež oveľa ľahšie prepravujú. Ľahko sa zmestia do každého kufra auta alebo cestovnej tašky.

Čo by ešte mali mať dobré palice na nordic walking?

Častou chybou pri kúpe vybavenia na nordic walking je výber trekingových alebo lyžiarskych palíc. Tie majú úplne inak tvarované rukoväte, ktoré bránia správnej chôdzi s palicami. Rozdielne sú aj hroty alebo remienky. Profesionálne palice na nordic walking majú tenkú rukoväť a špeciálnu rukavicu upevnenú pomocou suchého zipsu. Tieto dva prvky umožňujú správne uvoľnenie tyče z ruky po odtlačení.

Ak sme o niečo pokročilejší používatelia alebo si chceme rovno kúpiť špičkové vybavenie, mali by sme sa rozhodnúť pre palice na nordic walking z uhlíkových vlákien Tento materiál má niekoľko vlastností, vďaka ktorým sa palice používajú ešte pohodlnejšie. Po prvé, je veľmi ľahký, vďaka čomu je manipulácia s tyčami menej namáhavá. Po druhé, je veľmi tuhý, vďaka čomu budú vaše odpichy ešte dynamickejšie. Po tretie, veľmi dobre tlmí nárazy na zem, čo je obzvlášť viditeľné na asfaltovej alebo betónovej dlažbe.

Ďalším prvkom, ktorý stojí za zmienku, sú špeciálne páskové rukavice. V základných modeloch sú na ruke upevnené suchým zipsom a keď chcete ruku uvoľniť, musíte suchý zips rozopnúť. Pokročilejšie palice používajú systém, v ktorom sa popruh dá uvoľniť z palice stlačením tlačidla. Takto nemusíme rozopínať suchý zips, keď siahame po fľaši, smartfóne alebo mape. Je to veľmi pohodlné riešenie, najmä na rekreačnú nordic walking.

Prečo sa oplatí chodiť nordic walking?

S paličkami na nordic walking môžeme každú prechádzku premeniť na dynamickú aktivitu, ktorá aktivuje aj horné svalstvo. Veľkou výhodou nordic walkingu je, že jeho intenzitu možno dokonale prispôsobiť našej kondícii a potrebám. Starší ľudia sa môžu venovať nordic walkingu, aby si udržiavali dobrú kondíciu a ako skvelý doplnok k iným fyzickým aktivitám. Mladší ľudia môžu vykonávať veľmi intenzívny tréning nordic walking ako doplnok mnohých iných športov.