top

Lyžiarske a turistické prilby

Lyžiarske a parašutistické prilby sú jedným zo základných prvkov výbavy každého lyžiara. Lyžiarske prilby na upravené zjazdovky znamenajú vysokú úroveň ochrany pri rýchlych zjazdoch a vynikajúcu tepelnú izoláciu proti chladu. Na druhej strane, skialpinistická prilba musí zabezpečiť bezpečnosť aj pri výstupe alebo lezení v strmom horskom teréne.
View as Grid List

26 Produkty

 1. -10%
  Skialpová prilba La Sportiva Combo Helmet

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Skialpová prilba CAMP Voyager - basalt grey/green

  Zoznam prianí

 3. -37%
  Lyžiarska prilba Smith Scout - matte carnelian

  Zoznam prianí

 4. -36%
  Skialpová prilba Smith Maze MIPS - matte high fives

  Zoznam prianí

 5. -36%
  Lyžiarska prilba Smith Maze MIPS - matte sangria

  Zoznam prianí

 6. -27%
  Skialpová prilba Smith Summit MIPS - matte carnelian/black

  Zoznam prianí

 7. -29%
  Lyžiarska prilba POC Fornix - uranium black matt

  Zoznam prianí

 8. -35%
  Lyžiarska prilba POC Obex Pure - cerussite kashima matt

  Zoznam prianí

 9. -25%
  Lyžiarska prilba POC Obex BC MIPS - purple matt

  Zoznam prianí

 10. -26%
  Lyžiarska prilba Marker Squad - coral

  Zoznam prianí

 11. -26%
  Lyžiarska prilba Marker Ampire 2 MIPS - white

  Zoznam prianí

 12. -35%
  Lyžiarska prilba Marker Squad - white

  Zoznam prianí

 13. -29%
  Skialpová prilba Salewa Vert Helmet - white

  Zoznam prianí

 14. -25%
  Lyžiarska prilba Marker Ampire 2 MIPS - grey/green

  Zoznam prianí

 15. -27%
  Lyžiarska prilba Marker Ampire 2 MIPS - red/teal blue

  Zoznam prianí

 16. -20%
  Lyžiarska prilba Marker Phoenix2 MIPS - white

  Zoznam prianí

 17. -22%
  Lyžiarska prilba Marker Phoenix2 MIPS - black

  Zoznam prianí

 18. -15%
  Skialpová prilba Camp Speed Comp - black

  Zoznam prianí

 19. -15%
  Skialpová prilba Camp Speed Comp - blue

  Zoznam prianí

 20. -27%
  Skialpová prilba Smith Mission - matte white

  Zoznam prianí

 21. -30%
  Skialpová prilba Smith Scout - matte french navy

  Zoznam prianí

 22. -25%
  Lyžiarska prilba Oakley MOD3 - white

  Zoznam prianí

 23. -28%
  Lezecká prilba Grivel Duetto Helmet - blue

  Zoznam prianí

 24. -26%
  Lezecká prilba Grivel Duetto - grey

  Zoznam prianí

 25. -32%
  Prilba na lyže Smith Mission - matte black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

26 Produkty

Vymazať

Lyžiarske prilby - základná výbava

Dnes si každý lyžiarsky nadšenec dobre uvedomuje, že lyžiarska prilba je nevyhnutnou súčasťou výbavy V minulosti, keď lyžovanie nebolo také populárne ako dnes, stačila hrubá čiapka. Lyžiarske prilby používali len skialpinisti, ktorí sa pohybovali v náročnom horskom teréne mimo vyznačených trás. S rozvojom alpského lyžovania sa však počet ľudí na svahoch výrazne zvýšil. Okrem toho pokrok v konštrukcii vybavenia umožnil dosiahnuť na lyžiach oveľa vyššie rýchlosti. Všetky tieto faktory spôsobili, že lyžiarske prilby sú nevyhnutné pre maximálnu bezpečnosť v prípade pádu alebo nehody. Ochrana hlavy je najdôležitejšou, ale nie jedinou funkciou prilby na zjazdové lyžovanie. Modely špičkových značiek poskytujú aj účinnú izoláciu proti chladu. Prilby so sklom môžu úspešne nahradiť aj okuliare.

Ako si mám vybrať lyžiarsku prilbu?

Lyžiarske prilby sa vyznačujú rôznou konštrukciou, preto je vhodné zvážiť, na akých lyžiach budete lyžovať a v akom počasí budete prilbu používať. Po prvé, najdôležitejšou vlastnosťou každej lyžiarskej prilby je jej veľkosť. Správna veľkosť pre vašu hlavu je predpokladom jej správnej funkcie. Preto by sme si pred kúpou prilby mali zmerať obvod hlavy. Väčšina lyžiarskych prilieb sa vyrába v niekoľkých veľkostiach, takže výber tej správnej by nemal byť problém. Pre najmenších lyžiarskych nadšencov sú tu detské lyžiarske prilby Ide o primerane menšie modely, ktoré sa zvyčajne vyrábajú aj v špeciálnych farebných verziách.

Druhé, mali by sme si určiť či hľadáme lyžiarsku prilbu na zjazdové lyžovanie alebo lyžiarsku turistickú prilbu Prvé z nich sa vyznačujú zastavanejším dizajnom. Zameriavajú sa na ochranu a tepelnú izoláciu. Prilby na korčuľovanie sú zvyčajne ľahšie a majú zvýšenú ventiláciu. Veď sa v nich budeme pohybovať nielen dolu svahom, ale aj do kopca. Prioritou je potom odstránenie prebytočného horúceho vzduchu. Okrem toho musia prilby na lyžovanie spĺňať ďalšie normy platné pre horské prilby.

Po tretie, oplatí sa skontrolovať, aké ďalšie funkcie má konkrétna lyžiarska prilba. Ak sa chystáte lyžovať len za slnečného počasia, oplatí sa zistiť, či má vybraný model odnímateľné náušníky alebo otváracie otvory. Na jasnom slnku budú cenovo zvýhodnené. Veľmi dôležitou funkciou je aj možnosť odstránenia vložky, aby sa mohla obnoviť. Vo väčšine lyžiarskych prilieb renomovaných značiek je to štandard.

Po štvrté, je dôležité skontrolovať, či lyžiarska prilba dobre sedí s našimi okuliarmi. Ak je celá súprava - prilba a okuliare - rovnakej značky, nemal by byť problém s prispôsobením. Ak však kombinujete modely dvoch značiek, je vhodné skontrolovať, či pri ich nasadzovaní nie je medzi prilbou a horným okrajom okuliarov príliš veľký priestor, ktorý by odhalil dutiny. Častým problémom je aj výber príliš veľkých okuliarov, ktoré sa môžu tlačiť cez okraj prilby na nos. Lyžiarska prilba a lyžiarske okuliare by mali počas montáže poskytovať plný komfort. Koniec koncov, na svahu v nich strávite celý deň a každý, aj ten najmenší nesúlad sa znásobí počas niekoľkých hodín lyžovania.

Ako sa vyrábajú parašutistické prilby?

Moderné skialpinistické prilby sa vyznačujú extrémnou ľahkosťou, ktorá sa dosahuje použitím vhodných materiálov. Silné vrstvy tlmiace nárazy sú zvyčajne vyrobené z penového polystyrénu, zatiaľ čo vonkajší plášť je vyrobený z polykarbonátu. Kombinácia týchto dvoch prvkov zaručuje fantastický vzhľad a umožňuje udržať mimoriadne nízku hmotnosť. Umožňujú tiež mimoriadne vysoký stupeň bezpečnosti. Je to preto, že lyžiarske prilby spĺňajú prísne normy stanovené pre horolezecké prilby, ako aj lyžiarske prilby. To znamená, že budú vašu hlavu chrániť rovnako účinne pred padajúcimi kameňmi pri výstupe ako pred pádom pri zostupe. Skialpinistická prilba je nevyhnutnou súčasťou výbavy každého lyžiara, ktorý chce zdolávať vrcholy na vlastnú päsť.

Súprava lyžiarskych prilieb - funkčnosť

Turistické prilby ponúkané v našom obchode sa môžu líšiť v mnohých detailoch. Ventilačné otvory použité v prilbách zabezpečujú účinnú výmenu vzduchu pri výstupoch a zostupoch pri mierne vyšších teplotách. Mnohé modely ponúkajú možnosť ich zakrytia na izoláciu hlavy v chladnom počasí. Vybrané prilby sú vybavené aj teplými ušínkami, ktoré sa dajú odpojiť. Vďaka tomu môžete lyžiarsku prilbu skit dokonale prispôsobiť počasiu. Každý model má zodpovedajúce nastavenie obvodu, vďaka ktorému sa lyžiarska prilba optimálne prispôsobí hlave, aby sa zachovala optimálna stabilita počas zjazdu. Optimálne tvarovaný predný okraj prilby uľahčuje nasadenie lyžiarskych okuliarov Všetky modely od spoločností ako CAMP, Dynafit alebo Grivel sa vyznačujú nízkou hmotnosťou a použitím najkvalitnejších materiálov. Všetko s cieľom poskytnúť maximálnu ochranu, či už hľadáte lyžiarsku prilbu na preteky alebo na túry.