top

Marmot

Marmot je americký výrobca outdoorového oblečenia a vybavenia. Špecializuje sa na výrobu páperových búnd a spacích vakov. Ponúkame výrobky najvyššej kvality značky Marmot - obchod 8a.sk ponúka širokú škálu modelov.
View as Grid List

400 Produkty

 1. -26%
  Páperová bunda Marmot Oslo GTX Jacket - black

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Dámske lyžiarske nohavice Marmot Refuge Pant - black

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Turistické nohavice dámske Marmot Scree Pant - black

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Dámska vetrovka Marmot 96 Active Anorak - grapefruit

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Bunda dámska Marmot Echo Featherless Hoody - black

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Zateplená bunda Marmot Echo Featherless Jacket - black

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Lyžiarska bunda Marmot Shadow Jacket - black

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Vetrovka Marmot 96 Active Anorak - dark jungle

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Dámske nohavice Marmot Kodachrome - vetiver

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

400 Produkty

Vymazať

História značky Marmot

Tak ako väčšina amerických značiek, aj Marmot má bohatú históriu, ktorá pomohla formovať jeho dnešný imidž. Možno nevznikla ako mnohé spoločnosti v garáži, ale jej začiatky sú rovnako zaujímavé. Samotný názov sa prvýkrát objavil v roku 1971. Dvaja študenti Kalifornskej univerzity v Santa Cruz - Eric Reynolds a Dave Huntley - počas pobytu na Aljaške založili klub svišťov - alebo Marmot Club. Tieto malé spoločenské cicavce žijú vo veľkých skupinách v horských oblastiach. Vstup do klubu si vyžadoval len výstup na jeden z ľadovcových vrcholov v spoločnosti iného člena klubu. Okrem toho bol každý člen aj predsedom. Celý nápad dokonale vyhovoval objaviteľským sklonom oboch študentov. Aby si mohli zaobstarať potrebné vybavenie na expedície, navrhli si Eric a Dace vlastné páperové oblečenie - vesty, páperové bundy a spacie vaky. Ako sa neskôr ukázalo, tieto skúsenosti boli neoceniteľné a umožnili značke Marmot stať sa jedným z popredných výrobcov vybavenia a oblečenia s prírodným páperím.

V zime roku 1973 Eric a Tom Boyce zdolali v zime vrchol Grand Teton vo Wyomingu. Už na jar 1974 Eric, Dave a Tom otvárali obchod s horským vybavením Marmot Mountain Works v Gand Junction v Colorade. Takto sa zrodila slávna americká značka, ktorej prvým sídlom bola takmer 100 rokov stará kamenná budova na predmestí. Vďaka šťastnej zhode okolností dostala spoločnosť neskôr v tom istom roku objednávku na viac ako sto páperových búnd, ktoré sa mali objaviť vo filme s Clintom Eastwoodom v hlavnej úlohe. V roku 1976 sa majitelia značky Marmot prvýkrát stretli s GORE-TEX®. Okrem iného testovali jedinečné vlastnosti membrány v chladiarenských skladoch a pod požiarnymi postrekovačmi. Boli takí ohromení, že sa takmer okamžite rozhodli implementovať tento nepremokavý materiál do svojej kolekcie. Stali sa tak jedným z prvých zákazníkov spoločnosti W.L. Gore&Associates na svete. Značka Marmot je dodnes jedným z najvýznamnejších výrobcov outdoorového oblečenia GTX na svete.

Oblečenie na hory a turistiku - fantastická kvalita

Rozsiahly katalóg výrobkov môže konkurovať najväčším výrobcom na trhu s outdoorovými výrobkami. Bez ohľadu na to, aký typ si vyberiete, každý výrobok Marmot - páperová bunda, bunda do dažďa alebo softshellová bunda - sa vyznačuje maximálnym dôrazom na detail. Sortiment zahŕňa modely určené na všetky druhy horských aktivít. Americký výrobca má ideálne návrhy pre turistov, ktorí sa vyberú na jednodňový výlet po ľahšej trase, aj pre horolezcov, ktorí zdolávajú vysoké vrcholy. K dispozícii je aj kolekcia určená špeciálne pre horolezcov. Pripravené nohavice, tričká a mikiny im poskytujú výnimočnú voľnosť pohybu potrebnú na stene.

Marmotické páperové bundy a vesty rôznej hrúbky sú veľmi obľúbené a hodia sa do zimných mrazov aj jesenných mrazov. Patria medzi ne ultraľahké páperové bundy, ako aj hrubé bundy na istenie, ktoré sú vynikajúce v najchladnejšom počasí. V ponuke je aj široká škála softshellov z rôznych materiálov. Takto si môžete vybrať optimálny model pre dané ročné obdobie alebo typ aktivity. Membránové bundy sú medzi milovníkmi horských aktivít veľmi dobre známe. Bundy GORE-TEX®, ktoré spoločnosť Marmot vyrába v mnohých verziách, využívajú slávnu membránu, ktorá zaručuje maximálnu ochranu pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Sú skvelou ochranou proti vetru, snehu a dažďu.

Spacie vaky z marmotického páperia sú zárukou tepla aj pri najnižších teplotách

Široký sortiment amerického výrobcu zahŕňa aj turistické spacie vaky. K dispozícii sú modely so syntetickou výplňou aj s páperovou výplňou. Vďaka vynikajúcim tepelným a výkonnostným parametrom sú obľúbenou voľbou na horské expedície. Spacie vaky z páperia sú ideálne na zimné mesiace, pretože umožňujú znížiť hmotnosť batožiny. Syntetické spacie vaky sa naopak častejšie vyberajú na letné a prechodné obdobia, keď je väčšie riziko vlhkého počasia. Vďaka rozsiahlym skúsenostiam spoločnosti Marmot v oblasti navrhovania a výroby turistických a horských spacích vakov si výrobky Marmot veľmi často vyberajú skúsení používatelia, ktorí oceňujú výrobky najvyššej kvality.

Výrobky Marmot nájdete na stránke 8a.sk

Poskytujeme široký výber oblečenia a vybavenia Marmot, aby ste sa mohli plne vybaviť na takmer akýkoľvek horský výlet. Okrem spomínaného horského oblečenia a spacích vakov kolekciu dopĺňajú predmety na každodenné použitie - čiapky s rafinovanými logami, pohodlné bavlnené tričká. Vďaka vysokej kvalite výrobkov je táto značka častou voľbou pre tých, ktorí hľadajú moderný dizajn a najlepšie spracovanie.V obchode 8a.sk nájdete široký výber oblečenia a turistického vybavenia Marmot. Recenzie zákazníkov sa zhodujú - ide o najvyššiu kvalitu a špičkové materiály, ktoré sa osvedčia aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Marmot - populárne kategórie

Bundy z marmolea Zrážky z marmota Kalhoty z marmolea Klobúky z parožia Marmot fleece
Spacie vaky Marmot Lyžiarske nohavice Marmot Zimné bundy Marmot Púchové bundy z marmolea Marmot Featherless
Rukavice z marmolea Marmot sale Marmot Outlet Termoprádlo Marmot Bundy Marmot GORE-TEX
Skákacie bundy Marmot Bundy do dažďa Marmot Bundy softshell-marmot Termálne mikiny Marmot Termálne tričká Marmot
Termoaktívne legíny Marmot Zimné čiapky sarmot Lyžiarske rukavice Marmot Poskokové rukavice Marmot Svišťovité lapawaye
Rukavice pre smartfóny Marmot Rukavice softshell Marmot Lezecké nohavice Marmot Kalhoty Marmot GORE-TEX Plátenné nohavice do dažďa Marmot
Kalhoty skit Marmot Softshellové nohavice Marmot Trekkingové nohavice Marmot Turistické nohavice Marmot Kalhoty s odnímateľnými nohami Marmot