top

Lyže skialpinistické

Lyže Skitur vám umožnia stúpať po neupravenom svahu, takže keď sa rozbehnete na vrchole tulene, môžete si vychutnať zjazd mimo davov lyžiarov a upravených tratí. Stúpajte meter za metrom, užívajte si námahu a prírodu, potom si nakreslite vlastnú líniu a vychutnajte si zostup!
View as Grid List

70 Produkty

 1. -10%
  Skialpinistické lyže Dynafit Radical 88 - moon

  Zoznam prianí

 2. -5%
  Skialpinistické lyže G3 FINDr 94 FLX

  Zoznam prianí

 3. -25%
  Dámske skialpové lyže Volkl Rise Beyond 96

  Zoznam prianí

 4. -34%
  Dámske skialpové lyže Majesty Adventure GT

  Zoznam prianí

 5. -16%
  Skialpinistické lyže Majesty Adventure GT Ti

  Zoznam prianí

 6. -21%
  Skialpinistické lyže ZAG H-96 - yellow/blue

  Zoznam prianí

 7. -27%
  Skialpinistické lyže ZAG Slap 104 - dark blue/orange

  Zoznam prianí

 8. -21%
  Dámske skialpové lyže ZAG H-96 Lady - orange/turquoise

  Zoznam prianí

 9. -18%
  Dámske skialpové lyže ZAG H-86 Lady - yellow/green

  Zoznam prianí

 10. -18%
  Skialpinistické lyže ZAG H-86 - blue/red

  Zoznam prianí

 11. -31%
  Skialpinistické lyže Fischer Transalp 82 Carbon

  Zoznam prianí

 12. -21%
  Skialpinistické lyže Fischer Transalp 82 - black/orange

  Zoznam prianí

 13. -22%
  Skialpinistické lyže Fischer Transalp 86 Carbon

  Zoznam prianí

 14. -16%
  Skialpinistické lyže Hagan Core 84

  Zoznam prianí

 15. -15%
  Skialpinistické lyže Hagan Core 89 Lite

  Zoznam prianí

 16. -29%
  Skialpinistické lyže Hagan Pure 90

  Zoznam prianí

 17. -15%
  Skialpinistické lyže Hagan Core 89

  Zoznam prianí

 18. -15%
  Skialpinistické lyže G3 FINDr Swift 86

  Zoznam prianí

 19. -5%
  Skialpinistické lyže G3 SEEKr Swift 110

  Zoznam prianí

 20. -8%
  Skialpinistické lyže Majesty Superpatrol Carbon

  Zoznam prianí

 21. -20%
  Skialpinistické lyže Majesty Vandal

  Zoznam prianí

 22. -10%
  Dámske skialpové lyže Majesty Vestal

  Zoznam prianí

 23. -9%
  Freestyle lyže Majesty Vesper
  Freestyle lyže Majesty Vesper
  603,99 € 669,99 €

  Zoznam prianí

 24. -8%
  Skialpinistické lyže Majesty Supernova Carbon

  Zoznam prianí

 25. -20%
  Skialpinistické lyže Majesty Superpatrol

  Zoznam prianí

 26. -10%
  Skialpinistické lyže Majesty Superscout

  Zoznam prianí

 27. -10%
  Skialpinistické lyže Majesty Superwolf

  Zoznam prianí

 28. -8%
  Backcountry lyže Majesty Superwolf Carbon

  Zoznam prianí

 29. -9%
  Skialpinistické lyže Volkl Rise Up 82 Flat

  Zoznam prianí

 30. -18%
  Skialpinistické lyže Volkl Blaze 94 Flat

  Zoznam prianí

 31. -10%
  Dámske skialpové lyže Volkl Blaze 94 Flat

  Zoznam prianí

 32. -19%
  Skialpinistické lyže Volkl Rise 80 Flat

  Zoznam prianí

 33. -10%
  Dámske skialpové lyže Volkl Rise Beyond 96 Flat

  Zoznam prianí

 34. -10%
  Dámske skialpové lyže Volkl Rise Above 88 Flat

  Zoznam prianí

 35. -10%
  Skialpinistické lyže Volkl Rise Beyond 96 Flat

  Zoznam prianí

 36. -10%
  Skialpinistické lyže Volkl Rise Above 88 Flat

  Zoznam prianí

 37. -10%
  Skialpinistické lyže Volkl Blaze 86 Flat

  Zoznam prianí

 38. -10%
  Dámske skialpové lyže Volkl Blaze 86 Flat

  Zoznam prianí

 39. -5%
  Skialpinistické lyže Black Crows Navis Freebird - green

  Zoznam prianí

 40. -10%
  Skialpinistické lyže Black Crows Ova Freebird - blue

  Zoznam prianí

 41. -6%
  Skialpinistické lyže Black Crows Orb Freebird - yellow

  Zoznam prianí

 42. -5%
  Skialpinistické lyže Black Crows Camox Freebird - red

  Zoznam prianí

 43. -6%
  Skialpinistické lyže Black Crows Corvus Freebird - pink

  Zoznam prianí

 44. -19%
  Skialpinistické lyže Hagan Pure 83 Ski 2.0

  Zoznam prianí

 45. -25%
  Skialpinistické lyže Volkl Blaze 94 - blue

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

70 Produkty

Vymazať

Utrpenie z toho, že v zime chodíte po kolená v snehu? Chcete sa v horách dostať ďalej, vyššie a rýchlejšie napriek snehu? Možno sú riešením snežnice, ale ak si chcete užiť aj zjazd po panenských svahoch, pocítiť skutočné uspokojenie, keď po namáhavom výstupe môžete konečne odopnúť tulene a zlyžovať, potom sú pre vás určené lyže skit! Skitouringové lyže znamenajú skutočnú slobodu na svahu.

Lyžiarky - pás a tvrdosť

Skitouringové lyže sa už objavili v ponuke prakticky každého výrobcu zimných dvojdráhových lyží. Značky špecializujúce sa na zjazdové lyže zvyčajne ponúkajú 2 alebo 3 najvšestrannejšie modely, zatiaľ čo spoločnosti špecializujúce sa na skitouring - ako napríklad Dynafit - ponúkajú až tucet modelov. Aké sú skutočné rozdiely medzi lyžami?

Najjednoduchšie je venovať pozornosť pásu (zmena šírky po celej dĺžke lyže) a šírke lyže pod topánkou. Ako to už býva, extrémne hodnoty sú určené pre špecialistov a ľudí, ktorí hľadajú výrobok pre veľmi špecifické potreby a podmienky. Napríklad veľmi úzke lyže s dĺžkou pod nohou do 64 mm sú modely zo skupiny RACE Vytvorené pre pretekárov, zimných "bežcov" na lyžiach. Najľahšie lyže, ktoré poskytujú výhodu pri výstupoch, si vyžadujú veľa skúseností, aby sa dali použiť pri zjazdoch (sú úzke, ale zvyčajne nie príliš strmé, takže manévrovanie s nimi si vyžaduje úplne inú techniku ako s profilovanejšími modelmi). Lyže so šírkou pod nohami približne. Lyže so šírkou 76 mm alebo 80 mm už ponúkajú výrazne lepšiu kontrolu pri zjazde, pričom zostávajú veľmi ľahké (najmä v kombinácii s minimalistickým viazaním). Takéto modely sa zvyčajne označujú ako RÝCHLOSTNÉ alebo VÝKONNÉ Prakticky každý - aj keď skôr skúsený lyžiar - ocení ľahkú výbavu.

Lyžiarky so šírkou pod nohou 80 - 90 mm predstavujú najpočetnejšiu kategóriu pre najširšiu skupinu používateľov. Označujú sa ako TOUR alebo ALLROUND a sú určené na najrekreačnejšiu formu skialpinizmu (ktorú by sme považovali za superpríjemnú túru na lyžiach) aj na pokročilejší skialpinizmus s lezeckými prvkami v záverečnom nástupe. Z tejto skupiny sa zvyčajne vyberajú lyže pre začiatočníkov, ale aj pre oveľa skúsenejších lyžiarov. Pohodlné pri stúpaní, efektívne pri klesaní - vhodné na výlety v strmom teréne aj v "beskydskom" prírodnom prostredí. Nájdete tu celý rad modelov z rôznych materiálov, s rôznym pásom (a polomerom zatáčania), s rôznymi jadrami - tie sa líšia tvrdosťou, odolnosťou, hmotnosťou a cenou.
Najširšie lyže sú určené na lyžovanie v hlbokom snehu. Tieto modely sa potápajú oveľa menej a "nesú" vás na povrchu čerstvého prašanu. Venované milovníkom FREERIDE - lyžovania mimo zjazdoviek na bizarných svahoch. Hoci vám hneď po páde poskytnú neuveriteľný komfort pri zjazde, budú nevyhnutne ťažšie (čo pocítite pri každom kroku do kopca). Lyže, na ktorých sa dá lyžovať 95 mm - 99 mm, predstavujú skôr hornú, rozumnú hranicu šírky, ktorá bude skôr bonusom pri zjazde, než aby bola na obtiaž pri dojazde. Najširšie modely sú menej časté z vyššie uvedených dôvodov (malé efektívne prístupy).

Konštrukcia

Lyže určené na skialpinizmus by mali byť vyrobené s maximálnou starostlivosťou. Musia predsa perfektne fungovať pri strmých stúpaniach aj náročných zjazdoch v rôznych typoch snehu. Počas jednej lyžiarskej túry často zažijete čerstvý prašan aj zmrznutý sneh na vetrom ošľahanom hrebeni. Kombinácia týchto dvoch protichodných činností v jednom páre lyží je to, čo ich robí jedinečnými. Na jednej strane sa skialpinistické vybavenie snaží o minimálnu hmotnosť, na druhej strane vyžaduje nosnosť a tuhosť, aby sa zabezpečila primeraná priľnavosť hrán pri náročnejších zjazdoch. Prispieva k tomu použitie kvalitných materiálov a odlišná konštrukcia skeletu a hrán ako pri štandardných zjazdových lyžiach. Primeraná odolnosť je zaručená použitím vybraných druhov dreva v jadre lyže. Najpokročilejšie modely používajú aj vrstvy a panely z uhlíkových vlákien. Karbónové prvky zaručujú jedinečnú kombináciu tuhosti a ľahkosti. Ak hľadáte tie najlepšie lyže, nezaobídete sa bez toho, aby ste si prečítali o konštrukčných parametroch a porovnali to, čo zvonku jednoducho nevidíte. Ale vedzte, že to nebude ľahké.... Lyže za 1 200, 2 000 alebo 4 000 libier sa zdajú byť takmer identické, ale môže byť medzi nimi veľa rozdielov. Môže byť veľmi ťažké zistiť, čo je vnútri dosky, ako je drevo rozložené alebo aké sú vrstvy výstužných materiálov. Pod vrstvou farebného laku sa môže skrývať veľa dobrého. Veľký význam má preto otázka všeobecnej dôvery vo výrobcu a povesť, ktorú si medzi lyžiarmi vybudoval.
Na čo si určite môžete dať pozor, je 3D profilovanie, spôsob uchytenia lyží alebo hrany (CAP / ABS).

Konštrukcia lyže označovaná ako 3D sa vzťahuje na vytvorenie jadra po celej dĺžke lyže. Priestorové profilovanie a zbavenie sa prebytočného dreva umožňuje znížiť celkovú hmotnosť. Upevnenie tesnenia - či už vo forme zárezu v prednej časti lyže alebo otvoru v prednej časti lyže - môže uľahčiť upevnenie tesnenia. Absencia hákov samozrejme neznamená, že nie je možné namontovať tesnenia (univerzálnym štandardom je obdĺžniková svorka T-Bar nasunutá na prednú časť), ale výrobcovia sa snažia nájsť vhodnejšie riešenia, pod ktorými by mohli ponúknuť špecializované tesnenia. Za zmienku stojí najmä patent Dynafit so zárezom pre upevnenie gumy I-Fix (click systém) Nielenže sa tým mení spôsob nasadzovania (začínate od zadnej časti lyže a háčik nasadzujete na mierne vycentrovanú priehlbinu), ale hlavne vám to dáva možnosť iného navíjania. Nemusí to byť užitočné riešenie pre každého, ale pre pretekárov je moment prechodu bojom o drahocenné sekundy a odopínanie lyží, ich zdvíhanie na pripnutie tesnení a opätovné nasadzovanie topánok je strata času v tej najčistejšej podobe. Upevnenie I-Fix umožňuje uchopiť prednú časť tesnenia, kým je lyža stále pripevnená k topánke - a to v relatívne stabilnej polohe bez použitia palíc. Stačí sa zohnúť, chytiť vyčnievajúci prvok na špičke lyže, mierne zdvihnúť nohu a potom jedným rýchlym pohybom odpojiť tesnenie od päty lyže. Tento trik si vyžaduje cvik a prax, ale jazdci na lyžiach dokážu v priebehu niekoľkých sekúnd odlepiť obe plomby a zastrčiť ich za nohavice.

CAP vs. bočnica ABS

CAP a ABS sidewall sú dve najobľúbenejšie technológie na úpravu bokov lyží. Konštrukcia CAP je pokrytie lyží laminátom od pravej hrany po ľavú. Vizuálne je preto ťažké rozlíšiť boky lyží, pretože sú pokryté vrstvou, ktorá plynule prechádza cez celú šírku dosiek. Pokiaľ ide o konštrukciu sidewall ABS, na prvý pohľad si všimnete "bočnice" (ako priamo napovedá anglický názov) - najmä preto, že majú zvyčajne aj výrazne kontrastnú farbu. Priestor medzi vrchným laminátom a hranami lyží (vertikálne bočnice) je vyplnený hustým materiálom, vďaka ktorému sú lyže bočne tuhšie a lepšie hrany. Lyže s ABS na bočnici sú stabilnejšie pri vysokých rýchlostiach a pri výjazde zo zákruty vydávajú o niečo viac energie. Sú tiež odolnejšie a všeobecne pevnejšie (oveľa menej náchylné na krútenie). Túto technológiu používajú prakticky všetky súťažné zjazdové lyže, hoci materiály výplne sa môžu líšiť. Nevýhodou konštrukcie bočníc ABS je vyššia cena a hmotnosť. Práve z dôvodu potreby znížiť hmotnosť sa do lyží dostali nové riešenia, ako sú polobočnice a mikrobočnice. V prvom prípade sa používa vystužujúca vrstva približne v polovici dĺžky lyže, zatiaľ čo v druhom prípade je lyža polovičná. Kombinácia konštrukcie ABS a nízkej celkovej hmotnosti je majstrovským dielom skituru, ktoré ocenia pokročilí lyžiari.

Skitouringové lyže v obchode 8a.sk

Ak ste profesionál, s parašutizmom práve začínate alebo hľadáte spoľahlivé vybavenie pre svoje zoskoky, máme pre vás to správne vybavenie. Nájdete tu lyže, ako aj lyžiarky a viazania. Ponúkame najľahšie lyže na trhu od značiek ako Dynafit a Hagan, širšie modely od freeridového ducha Majesty a lyže za vynikajúcu cenu od značiek Fisher a Volkl. Ponúkame modely s rôznym dizajnom vrátane ľahko ovládateľných lyží pre začiatočníkov. Obchod 8a.sk skitur zaručuje, že si môžete zostaviť akúkoľvek súpravu, ktorá sa vám páči.