top

Ponožky pre bežcov

Ponožky pre bežcov sú nevyhnutnou súčasťou oblečenia. Každý fanúšik behu alebo šprintu musí mať v šatníku aspoň niekoľko párov. Tieto štýly sú navrhnuté tak, aby sa dobre kombinovali so športovou obuvou. Náš sortiment zahŕňa ponožky na behanie vonku a po asfalte.
View as Grid List

184 Produkty

 1. -15%
  Ponožky na behanie Stance Run Wool Tab St - black

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Ponožky na behanie Stance Run Light Crew ST - black

  Zoznam prianí

 3. -14%
  Ponožky na behanie Stance Flynn Qtr Ul - black

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Bežecké ponožky dámske Stance Exotic 3 Pack - black

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Bežecké ponožky Stance Quantum Tab 3 Pack - multi

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Bežecké ponožky Stance Deepwood Tab 3 Pack - multi

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Bežecké ponožky dámske Stance Core 3 Pack - lilacice

  Zoznam prianí

 8. -19%
  Ponožky na behanie Stance Dimensions 3 Pack - multi

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Bežecké ponožky Stance Maliboo Light - darkgreen

  Zoznam prianí

 10. -11%
  Ponožky na behanie Inov-8 Active Low - black

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Ponožky na behanie Inov-8 Active Mid - black

  Zoznam prianí

 12. -10%
  Dámske ponožky Inov-8 Active High - ivory/rose

  Zoznam prianí

 13. -11%
  Ponožky na behanie Inov-8 Active Low - navy

  Zoznam prianí

 14. -10%
  Ponožky Inov-8 Active High - navy

  Zoznam prianí

 15. -11%
  Ponožky Inov-8 Active Merino - grey melange

  Zoznam prianí

 16. -10%
  Ponožky na behanie Inov-8 Active Mid - navy

  Zoznam prianí

 17. -8%
  Ponožky Inov-8 Active Merino - navy melange

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Ponožky Inov-8 Active High - black

  Zoznam prianí

 19. -20%
  Ponožky Maloja Vesuv - glacier milk nordic

  Zoznam prianí

 20. -19%
  Merino ponožky Maloja Hohneck - midnight multi

  Zoznam prianí

 21. -31%
  Bežecké ponožky UYN Run Trail Challenge - fluo/red

  Zoznam prianí

 22. -37%
  Ponožky na behanie UYN Run 2IN Socks - black/turquoise

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

184 Produkty

Vymazať

Ponožky pre začínajúcich aj profesionálnych bežcov

Nie je veľmi dôležité, či patríte do skupiny pokročilých šprintérov alebo začínajúcich fanúšikov behu. V sortimente svetových značiek sú ponožky pre bežcov, ktorí začínajú s týmto športom, aj pre tých, ktorí majú skúsenosti s dynamickým behom na dlhé vzdialenosti. Tieto návrhy sa zvyčajne líšia len stupňom technických vlastností a typom materiálov. Vysokokvalitné bežecké ponožky často používajú modernejšie riešenia a tkaniny, ale ich účel je rovnaký ako u amatérskych alternatív. Všetky bežecké ponožky sú navrhnuté tak, aby podporovali nositeľa pri pohodlnejšom behu cez remienky a kompenzovali riziko nepohodlia.

Prečo je dobré nosiť na tréning bežecké ponožky?

Aj keď modely vyzerajú na prvý pohľad nenápadne, bežecké ponožky môžu výrazne zvýšiť nielen komfort vášho tréningu, ale aj jeho efektivitu. Pomáhajú totiž udržiavať príjemnú klímu pri pokožke chodidiel. Je to možné, pretože materiály účinne odvádzajú vlhkosť od tela a smerujú ju do vrchných vrstiev tkaniny. Odtiaľ sa môže rýchlo vypariť. Výsledkom je, že celý proces eliminuje pocit nepríjemne spotených nôh. Tomuto mechanizmu napomáha aj špeciálna štruktúra vlákien, ktorá má priaznivý vplyv na zabezpečenie priedušnosti. Konštrukcia bežeckých ponožiek často obsahuje panely s lepším vetraním, takže celok môže používateľovi poskytnúť ešte viac výhod.

Predtým, ako sa pustíte do bežeckej výzvy, je dôležité zabezpečiť si správne oblečenie. To by malo zahŕňať ponožky bežcov Sú ušité zo špeciálnych materiálov a založené na presne vyvinutých konštrukčných formách. To všetko má za cieľ zabezpečiť čo najväčšiu funkčnosť a eliminovať riziko prehýbania alebo zasekávania modelov. Aj dlhé bežecké ponožky preto zostanú počas dynamického šliapania na svojom mieste. Všetky štýly určené na nosenie počas bežeckého tréningu dokonale spolupracujú s obuvou určenou na tento šport. Všetky štýly určené na bežecký tréning dokonale fungujú s bežeckou obuvou.

Dalšie výhody bežeckých ponožiek

Medzi výhodami, ktorými môžu vyniknúť bežecké ponožky, sú aj výhody vyplývajúce z toho, že výrobcovia využívajú moderné technológie. Patrí medzi ne napríklad schopnosť spomaliť tvorbu nepríjemných pachov. Tento účinok je výsledkom obohatenia vlákien o ióny striebra alebo antibakteriálne povlaky. Osoby s citlivou pokožkou by mali venovať pozornosť aj typu tkaniny. Bežecké ponožky so syntetickými vláknami by nemali spôsobovať podráždenie alebo senzibilizáciu. To má tiež značný význam z hľadiska uspokojivého tréningu.

Ponožky v rôznych vzoroch a štýloch

Tak ako pri každom oblečení, aj pri bežeckých ponožkách existujú rôzne štýly. K dispozícii sú dlhšie a kratšie modely pre rôzne teploty. Výrobcovia ponúkajú varianty, ktoré siahajú pred členok, o niečo vyššie a tie, ktoré čiastočne obopínajú aj lýtka. V závislosti od vašich individuálnych preferencií si môžete vybrať typ, ktorý vám vyhovuje. Aj z hľadiska konštrukcie sa môžete stretnúť s rôznymi typmi. Ľahké ponožky môžu mať panely z voľnejších tkanín, ktoré poskytujú lepšiu úroveň ventilácie. Na druhej strane, ponožky určené do náročnejších podmienok sa budú vyznačovať prítomnosťou dodatočných výstuží v kľúčových oblastiach. To všetko slúži na zabezpečenie čo najlepšieho technického výkonu a splnenie požiadaviek používateľov s rôznymi očakávaniami. Posledným aspektom, ktorému treba venovať pozornosť, keď siahate po daných bežeckých ponožkách, je ich dizajn. Výrobcovia sú vynaliezaví aj v tejto oblasti. Zákazníci obchodu 8a.sk, ktorý ponúka vizuálne rozmanité návrhy od známych svetových značiek, majú široký výber.