top

Turistické fľaše

Turistické a športové fľaše sú dobrou voľbou na chodník, do mesta, na beh a tréning. Sú mimoriadne praktickým a šikovným zariadením, ktoré výrazne uľahčuje dostatočnú hydratáciu počas celého dňa. Opakovane použiteľná fľaša na vodu má aj mnoho ekologických výhod. Pozrite si širokú ponuku modelov!
View as Grid List

191 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Turistická fľaša HydraPak Stow Bottle 500ml - redwood

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Turistická fľaša HydraPak Recon 750ml - clear/navy/cyan

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Turistická fľaša HydraPak Stow Bottle 1 L - sutro green

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Viečko Hydro Flask Wide Mouth Flex Sip Lid - black

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Uzáver fľaše Hydrapak Watergate - blue

  Zoznam prianí

 6. -32%
  Kefka HydraPak Tube Brush
  Kefka HydraPak Tube Brush
  6,79 € 9,99 €

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Softflask HydraPak Softflask 150ml - malibu blue

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Turistická fľaša HydraPak Flux Bottle 1L - malibu blue

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Turistická fľaša HydraPak Stow Bottle 1 L - tahoe blue

  Zoznam prianí

View as Grid List

191 Produkty

na stránku
Vymazať

Turistické fľaše na vodu na výlety a každodenné použitie

Turistické fľaše s moderným dizajnom sú obľúbenou voľbou na víkendové výlety mimo mesta a dovolenkové pobyty. Skvele sa hodia aj na každodenné použitie, zmestia sa do tašky, batohu alebo kabelky. Fľaša na vodu je ideálny spôsob, ako udržať telo optimálne hydratované, či už počas každodenných aktivít v práci a škole, alebo počas večerného bežeckého tréningu v parku alebo v posilňovni. Obchod 8a.sk ponúka celý rad turistických fliaš, ktoré sa líšia nielen objemom či použitým materiálom, ale aj množstvom prvkov, ktoré ovplyvňujú komfort používania.

Fľaše na vodu sú ideálnym spôsobom, ako zostať hydratovaný, či už pri každodenných aktivitách v práci alebo v škole.

Na čo sa zamerať pri výbere fľaše na vodu?

Pri výbere cestovnej fľaše sa oplatí venovať pozornosť typu uzáveru a šírke plniaceho otvoru Menší priemer umožňuje pohodlnejšie pitie priamo z fľaše, zatiaľ čo väčší priemer uľahčuje umývanie fľaše. To je dôležité najmä vtedy, ak do fľaše budete nalievať rôzne sladké nápoje, nielen vodu. Fľaše na vodu s náustkom sú veľmi obľúbené. Umožňujú použitie vody priamo na trase a často používané rukoväte umožňujú pripevnenie na batoh. Pokiaľ budeme v prameňoch, na ktoré narazíme, používať malé turistické filtre na vodu, môžeme si zabezpečiť dostatočné zásoby nápojov počas celej cesty. Pri výbere fľaše by sme mali venovať pozornosť aj kapacite modelu. Veľká litrová fľaša na vodu poskytne veľa nápoja, ale bude menej prenosná. Na každodenné použitie zvyčajne stačí 0,5 alebo 0,7 litrová fľaša Väčšie fľaše však dobre poslúžia na dlhších celodenných výletoch, keď je prístup k čerstvej vode značne obmedzený.

Ktorá fľaša na vodu je lepšia - plastová alebo kovová?

Turistické fľaše sa vyrábajú z rôznych materiálov. Najklasickejšia oceľová fľaša na vodu je skvelá na trekking, ako aj na každodenné použitie. Vyznačuje sa veľmi vysokou odolnosťou. Vďaka správnej veľkosti sa ľahko zmestí do vrecka batohu alebo tašky cez rameno. Tradičná cestovná oceľová fľaša bude vyzerať skvele na pracovnom stole. Pre tých, ktorí hľadajú kovové, ale o niečo ľahšie fľaše, sú tu hliníkové modely. Ich vnútro je zvyčajne pokryté špeciálnou vrstvou, ktorá chráni vodu pred priamym kontaktom s kovom.

Najširší sortiment však poskytujú turistické fľaše z ľahkého plastu, ako je Tritan® K dispozícii je široká škála kapacít, tvarov a farieb. Syntetický materiál predsa ponúka neobmedzené možnosti. Plastové fľaše na vodu sú obľúbenou voľbou na turistiku, každodenné používanie a tréning. Vďaka použitiu úplne iných materiálov ako pri bežných PET fľašiach sú oveľa pevnejšie a voda z nich chutí ešte lepšie. Je však potrebné venovať pozornosť tomu, či sa v použitom materiáli nepoužívajú škodlivé zlúčeniny BPA. Všetky špičkové značky dnes ponúkajú riešenia, ktoré túto chemickú zlúčeninu nepoužívajú. Vďaka tomu si môžeme byť istí, že takáto fľaša na vodu nám poskytne rozhodne zdravší nápoj.

Samostatnou kategóriou sú valcované turistické fľaše Prázdne zaberajú veľmi málo miesta, takže sú obľúbenou voľbou na dlhšie cesty. Po spotrebovaní vody sa fľaša dá ľahko uložiť do malého vrecka a na ďalšej zastávke sa opäť naplní čerstvou vodou. Elastické silikónové mäkké fólie s podlhovastým tvarom sú zasa voľbou bežcov. Výborne sa zmestia do vreciek bežeckých batohov a sú tiež veľmi ľahké. Mimoriadne praktické sú aj skladacie turistické fľaše, ktoré sú čiastočne vyrobené z pružného materiálu. Zaberajú menej miesta ako tradičné modely, ale veľmi pohodlne sa držia

Fľaše na vodu na turistiku špičkových značiek si môžete kúpiť online na 8a.sk

Poskytujeme mimoriadne širší výber fliaš na vodu od špičkových výrobcov Patria medzi ne značky, ktoré sa úzko špecializujú na výrobu cestovných fliaš - Nalgene, Hydro Flask alebo Platypus Výberom jedného z týchto modelov si môžete byť istí, že boli použité tie najkvalitnejšie materiály a že voda z takejto fľaše bude chutiť celý deň. Široká ponuka farieb a modelov v obchode 8a.sk vám umožní vybrať si ideálnu fľašu alebo mäkký flakón pre vaše potreby, či už na turistické výlety alebo každodenné používanie. Či už potrebujete športovú plastovú fľašu na vodu, alebo klasický kovový model, ktorý si môžete vziať so sebou do kancelárie, v našej ponuke si určite vyberiete.