top

Lezecké karabíny

Horolezecké karabíny mnohých tvarov a veľkostí sú najcharakteristickejšou súčasťou výbavy každého lezca. Sú nevyhnutné na istenie a vytváranie lezeckej pozície a tvoria neoddeliteľnú súčasť lezeckej výbavy. Ponúkame len lezecké karabíny špičkových značiek, ktoré sa vyznačujú najvyššou kvalitou.
View as Grid List

249 Produkty

 1. -4%
  Karabína Grivel K1N Alpha
  Karabína Grivel K1N Alpha
  11,49 € 11,99 €

  Zoznam prianí

 2. -3%
  Karabína so skrutkovacím uzáverom Grivel K6N Mega

  Zoznam prianí

 3. -3%
  Karabína so skrutkovacím uzáverom Grivel K5N Delta

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Karabína Petzl Spirit - yellow

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Karabína Petzl Spirit - violet

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Karabína Petzl Spirit - grey/grey

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Karabína Petzl Spirit - red

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Karabína Petzl Vulcan Triact-Lock

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Karabína Petzl Bm'D Triact-Lock

  Zoznam prianí

 10. -21%
  Karabína Petzl Bm'D Triact-Lock - black

  Zoznam prianí

 11. -19%
  Karabína Petzl Sm'D Triact-Lock - black

  Zoznam prianí

 12. -9%
  Karabína Climbing Technology Lime S - grey/blue

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Karabína Climbing Technology Lime WG - gray/blue

  Zoznam prianí

 14. -17%
  Súprava Mammut Ophir 4 Slide Climbing Package - neutral

  Zoznam prianí

 15. -7%
  Karabína Climbing Technology Lime W - blue

  Zoznam prianí

 16. -13%
  Mailon Mammut - screw gate/poli

  Zoznam prianí

 17. -20%
  Karabína Edelrid Kiwi Slider - icemint

  Zoznam prianí

 18. -20%
  Karabína Edelrid Kiwi Slider - oasis

  Zoznam prianí

 19. -11%
  Karabína Edelrid Pure Screw III - oasis

  Zoznam prianí

 20. -7%
  Karabína Edelrid Pure Screw III - icemint

  Zoznam prianí

 21. -25%
  Karabína Edelrid Pure Slider III - oasis

  Zoznam prianí

 22. -25%
  Karabína Edelrid Pure Slider III - icemint

  Zoznam prianí

 23. -29%
  Karabína Climbing Technology Alu Swivel WG F.I - silver

  Zoznam prianí

 24. -10%
  Súprava karabín Ocun Mini Carabiners 180-pack - assorted

  Zoznam prianí

 25. -20%
  Súprava karabín Petzl Vertigo Wire-Lock Park

  Zoznam prianí

 26. -19%
  Karabína Climbing Technology Large S-Steel

  Zoznam prianí

 27. -9%
  Karabína Climbing Technology XL-D SG - black

  Zoznam prianí

 28. -10%
  Karabína Ocun Eagle HMS Triple - anthracite/blue

  Zoznam prianí

 29. -12%
  Karabína Edelrid Axiom Slider - oasis

  Zoznam prianí

 30. -23%
  Karabína Edelrid HMS Strike Screw II - oasis

  Zoznam prianí

 31. -26%
  Karabína Edelrid HMS Bulletproof Screw II - slate

  Zoznam prianí

 32. -21%
  Karabína Edelrid HMS Bulletproof Triple FG II - icemint

  Zoznam prianí

 33. -22%
  Karabína Edelrid HMS Bulletproof Screw FG II - oasis

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

249 Produkty

Vymazať

Lezecké karabíny - rôzne typy pre rôzne aktivity

Väčšina karabín určených na športové lezenie a horolezectvo je vyrobená z ľahkých zliatin. Vďaka tomu sa vyznačujú nižšou hmotnosťou pri zachovaní dostatočnej pevnosti. lezecké karabíny možno rozdeliť na niekoľko typov, ktoré sa líšia svojím účelom. Pravdepodobne prvým nákupom každého lezca je lezecká karabína typu HMS (známa aj ako osobná karabína). Spája postroj s istiacim zariadením a lanom. Je nepostrádateľný pri istení a zlaňovaní na umelej stene, v skalách aj v horách. Musí dokonale spolupracovať s istiacimi zariadeniami a poskytovať vysokú úroveň bezpečnosti. Poskytujeme HMS lezecké karabíny špeciálne navrhnuté na prácu s istiacimi zariadeniami, ako sú poháre, osmičky, automatické a poloautomatické zariadenia, takže si každý môže vybrať model dokonale vyhovujúci jeho potrebám.

Ďalším obľúbeným typom karabín sú ľahké horolezecké karabíny pre horolezecké expedície Ide o najjednoduchšie modely so spoľahlivou konštrukciou. Umožnia vám vytvoriť expresky potrebné pre každú lezeckú trasu. Väčšie modely, ktoré sa používajú na športových cestách, majú vysokú svetlú výšku, vďaka čomu je pripínanie lana ešte jednoduchšie a rýchlejšie. Na opačnom póle sú minimalistické lezecké karabíny pre cesty s viacerými lanami Ide o veľmi malé modely, pri ktorých je prioritou ľahkosť. Často sú vybavené drôtenými zámkami a na súprave expresiek s takýmito karabínami môžete ušetriť až niekoľko desiatok gramov. Expresné lezecké karabíny sa často rozlišujú aj podľa tvaru ramena. Mierne zakrivené rameno sa najčastejšie používa pri spodných karabínach. Mierne zakrivenie istiaceho ramena umožňuje efektívnejšie pripnutie lana. To je cenné najmä na náročnejších trasách.

Naša ponuka samozrejme zahŕňa aj lezecké karabíny na stavanie stôp, ťahanie tašiek s výstrojom a mnohé ďalšie aktivity na stene. Ovalné karabíny, ktoré dobre spolupracujú s blokmi, karabíny v tvare D alebo skrutkové mailony vám umožnia byť plne vybavení na každú výzvu.

Zámky používané v horolezeckých karabínach

Druhou najdôležitejšou vlastnosťou lezeckej karabíny, hneď po jej tvare, je použitý zámok. V závislosti od zamýšľaného použitia sa môžu použiť rôzne mechanizmy na zabránenie uvoľnenia lana z karabíny. Spôsoby, ako zabrániť samovoľnému otvoreniu, sa veľmi líšia Najobľúbenejším a zároveň najstarším riešením je skrutkovacia lezecká karabína Toto riešenie sa často používa v karabínach HMS. Objímka so závitom účinne blokuje zámok proti náhodnému otvoreniu. Špičkoví výrobcovia v súčasnosti ponúkajú širokú škálu alternatívnych riešení. Patria medzi ne systémy Twist Lock alebo Triplex, ktoré sú založené na tom, že sa zámok po uvoľnení sám zaistí. Jednou z najnovších noviniek sú lezecké karabíny s magnetickými zámkami Zámok je zabezpečený magnetom s vhodne navrhnutými západkami. Každá karabína sa ovláda trochu iným spôsobom, takže výber vhodného modelu závisí od našich preferencií. Najdôležitejšie je vybrať si karabínu, ktorá sa bude intuitívne používať a pri ktorej nezabudneme na zabezpečenie proti náhodnému otvoreniu v akejkoľvek situácii. V súčasnosti má väčšina karabín už tzv. bezzubý zámok Ide o povrchovú úpravu zámku, ktorá uľahčuje lezenie a uvoľňovanie lana z karabíny. veľmi obľúbené sú aj karabíny s drôtenými zámkami Ponúkajú vysoký stupeň spoľahlivosti v najnáročnejších podmienkach a zároveň sú vysoko odolné voči znečisteniu a nepriaznivým zimným poveternostným podmienkam. Sú tiež veľmi ľahké.

Kúpte si značkové lezecké karabíny online na 8a.sk

V našom obchode ponúkame len lezecké vybavenie od najlepších výrobcov. Všetky lezecké karabíny sú podrobené mnohým prísnym testom a spĺňajú príslušné európske normy. Naše značky: Climbing Technology, Black Diamond, CAMP, Ocun, Petzl, Edelrid - to sú známi výrobcovia horolezeckého vybavenia, ktorí zaručujú najvyššiu kvalitu spracovania a spoľahlivosť počas horských výstupov. Náš rozmanitý sortiment horolezeckých karabín bude vyhovovať začiatočníkom aj profesionálom, ktorí hľadajú horolezecký výstroj najvyššej kvality. Či už leziete vo vysokých horách, v lete na skalách alebo trénujete na umelej stene, lezecké karabíny sú základom každej lezeckej výbavy.