top

Bielizeň bežecká

Bežecká spodná bielizeň je základom pre skompletizovanie súpravy oblečenia určenej na behanie alebo tréning na maratón. Začiatočníci a súťažiaci športovci by si mali zabezpečiť základné vrstvené oblečenie.
View as Grid List

34 Produkty

 1. -28%
  Funkčné legíny Thermowave Aero Pants - black

  Zoznam prianí

 2. -29%
  Dámske funkčné legíny Thermowave Aero Pants - black

  Zoznam prianí

 3. -24%
  Mikina dámska Dynafit FT Dryarn Warm Hood - marine blue

  Zoznam prianí

 4. -28%
  Športová podprsenka Dynafit Alpine Bra - petrol

  Zoznam prianí

 5. -17%
  Boxerky Dynafit Speed Dryarn Shorts - black out

  Zoznam prianí

 6. -31%
  Boxerky Sensor Coolmax Fresh Boxers - black

  Zoznam prianí

 7. -31%
  Boxerky Sensor Coolmax Fresh Boxers - blue

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

34 Produkty

Vymazať

Bežecká spodná bielizeň pre mužov a ženy

Námaha, ktorá je spojená s rýchlym zdolávaním kilometrov bežeckých tratí, nemusí byť spojená s nepohodlím. Bežecká spodná bielizeň sa stáva čoraz obľúbenejšou medzi bežcami aj bežkyňami. Je totiž navrhnutá tak, aby neobmedzovala pohyb a prispôsobila sa telu a očakávaniam nositeľa. Ak budete vykonávať všetky aktívne činnosti bez pocitu uväznenia alebo tlaku, bude to oveľa pohodlnejšie a určite sa to prejaví aj na výkone. Zvýšená elasticita sa dosahuje špeciálnymi konštrukciami tkanín alebo strečovými prímesami.

Aké sú charakteristické vlastnosti bežeckej bielizne?

Pred rozhodnutím o kúpe sa oplatí zistiť vlastnosti bežeckej bielizne. Pri výbere oblečenia sa v prvom rade zamerajte na materiál odevu. Je samozrejmé, že tie, ktoré sú určené na nosenie počas aktívnych činností, by mali mať špeciálne vlastnosti. Z tohto dôvodu sa pri výrobe športového oblečenia používajú rôzne technológie a inovatívne riešenia. To isté platí aj pre základné vrstvy. Bežecká spodná bielizeň sa musí dobre prispôsobiť telu a nespôsobovať nepohodlie, ale zároveň podporovať tepelnú reguláciu tela. Výrobcovia preto siahajú napríklad po merino vlne alebo polyamidových vláknach, ktoré vďačia za svoju špeciálnu konštrukciu schopnosti odparovať viac potu. Zaujímavou inováciou je dlhotrvajúci antibakteriálny povlak, ktorý sa dosahuje technikou nanášania iónov striebra na materiál.

Bežecká bielizeň na rôzne časti roka

Pre skutočných bežcov trvá sezóna prakticky celý rok. Bežecké spodné prádlo sa vyrába v takých variantoch, aby podporovalo týchto športovcov v podmienkach, kde sú nízke a vysoké teploty. Počas chladných dní sa totiž pri tréningu s vysokou intenzitou ľahko prehrejete. Na udržanie optimálnej klímy okolo pokožky by sa preto mali vyberať blúzky a legíny z ľahkých a priedušných materiálov. A materiály, ktoré tiež minimalizujú riziko ochladenia. Tento výsledok pomáha dosiahnuť technológia mapovania tela. Zahŕňa presné umiestnenie špecifických druhov materiálu v kľúčových oblastiach podľa potrieb tela. To znamená, že teplejšie tkaniny obopínajú oblasti, ktoré sú náchylnejšie na podchladenie, zatiaľ čo iné oblasti sú pokryté ľahšími, priedušnejšími vláknami.

Bežecká spodná bielizeň ako prvok v systéme vrstveného oblečenia

Vyznávači dynamického behu na rôzne vzdialenosti čoraz častejšie volia ako základnú vrstvu bežeckú bielizeň. Návrhári rôznych značiek zabezpečujú, aby návrhy značky mali vzory, ktoré sa ľahko kombinujú s ostatnými vrstvami oblečenia. Z tohto dôvodu používajú elastické materiály a strihy, ktoré sa prispôsobujú siluete. Tento efekt sa často dosahuje aj minimalizovaním objemu švov alebo ich nepoužívaním vôbec. Vďaka tomu sa pri nosení ďalších kusov oblečenia bežecká bielizeň nezhŕňa a nespôsobuje tlak ani nepohodlie.

Funkčná bežecká bielizeň najvyššej kvality

Tak ako športové oblečenie, vybavenie alebo doplnky, aj bežecká bielizeň sa vyrába v rôznych variantoch. V širokom sortimente obchodu 8a.sk nie je ťažké nájsť modely, ktoré dokonale spĺňajú vaše požiadavky a zároveň sú vyrobené z kvalitných materiálov. Doplnenie technických tkanín pohodlným strihom a dôkladným spracovaním podľa najvyšších štandardov je zárukou, že vás výber nesklame. V tejto súvislosti sú pre zákazníka signálom informácie o spôsobe získavania a pôvodu materiálov, ako aj certifikáty ekologickej šetrnosti a kvality. Vďaka tomu je ľahšie rozpoznať rozdiely medzi zdanlivo rovnakými alternatívami a získať prehľad o dôležitých aspektoch, ktoré nie sú viditeľné voľným okom. Ak vám záleží na životnom prostredí a ekologické opatrenia sú pre vás dôležité, tieto údaje vám pomôžu vybrať si výrobok od značky, ktorá uplatňuje rovnaké myšlienky ako vy.