top

Šatky a nákrčníky pánske

Pánske šatky a komíny sú skvelé na ochranu krku a hlavy pred chladom aj slnkom. Sú funkčným doplnkom turistického a športového oblečenia a zabezpečia optimálne teplo v premenlivých poveternostných podmienkach.
View as Grid List

291 Produkty

 1. -20%
  Nákrčník Buff Rutger Neckwarmer - steel blue

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Nákrčník Buff Polar Neckwarmer - dark navy

  Zoznam prianí

 3. -19%
  Multifunkčná šatka Buff Polar - haera mauve

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

291 Produkty

Vymazať

Mužské šatky a komíny - na výlety aj každodenné nosenie

Časy, keď boli klobúky a šatky jedinou voľbou na ochranu hlavy pred nepríjemným chladom alebo páliacim slnkom, sú preč, dnes máme na výber oveľa viac druhov pokrývok hlavy a chráničov krku ako kedykoľvek predtým. Praktické pánske šatky a komíny sú veľmi obľúbené nielen u športovcov alebo turistov, ale aj u mužov, ktorí ich používajú každý deň. Sú jednoducho štýlovým doplnkom oblečenia, ktorý sa hodí na každú príležitosť. V našej ponuke nájdete šály a šnúry v tlmených farbách alebo s charakteristickou pletenou štruktúrou, ako aj moderné športové modely, ktoré dokonale zapadajú do najnovších trendov na trhu športového a horského oblečenia. Všetky naše pánske šály a šatky však majú spoločné to, že sú nepochybne pohodlné. Vďaka použitým materiálom, flexibilite a dokonalému spracovaniu vydržia aj tie najnáročnejšie podmienky a vždy sa prispôsobia situácii.

Mužské turistické a športové šatky

Veľmi obľúbené medzi outdoorovými nadšencami sú funkčné praky, ktoré majú podobu veľmi dlhého komína. Sú vyrobené z veľmi pružného materiálu, ktorý umožňuje mnoho spôsobov ich nasadenia. V skutočnosti to nie sú len chrániče krku. V priebehu niekoľkých sekúnd sa dajú premeniť na pohodlnú čiapku, čelenku alebo dokonca kuklu. Práve vďaka tejto univerzálnosti sa stali súčasťou odevnej výbavy takmer každého turistu alebo športovca. Najľahšie modely vyrobené z relatívne tenkých materiálov fungujú dobre aj v lete. Za bezoblačného počasia sú dobrým štítom na ochranu hlavy alebo krku pred spaľujúcimi slnečnými lúčmi. Použitie materiálov s UV filtrom účinne zastavuje škodlivé žiarenie. Keď sa premenia na čelenku, môžu pánske šatky poskytnúť vynikajúcu ochranu proti potu, ktorý steká do očí. Fleecové a neforemné šály sú v zime medzi aktívnymi mužmi veľmi obľúbené. Často sa používajú ako pánske komíny na ochranu krku pred chladom, ale majú oveľa viac využití. Dajú sa pritiahnuť až k nosu, takže sa dajú výborne použiť ako maska pri zhoršených poveternostných podmienkach.

Mužské komíny do chladného počasia

Šatky pre mužov už nie sú také univerzálne ako šatky, ale aj tie sú veľmi obľúbené. Sú totiž vynikajúcou náhradou za klasické šatky. Krk nie je potrebné viazať ani ovíjať. Elastická čiapka sa jednoducho prehodí cez hlavu a vy máte účinnú ochranu pred chladom. Veľký výber vzorov a hrúbok chráničov vám umožní vybrať si ten najvhodnejší pre vaše aktivity. Medzi milovníkmi horských túr pri nižších teplotách sú najobľúbenejšou voľbou modely vyrobené zo spoľahlivého flísu. Ponúkajú skvelú tepelnú izoláciu pri zachovaní nízkej hmotnosti a vynikajúcej priedušnosti. Tieto vlastnosti sú pri zdolávaní zasnežených trás mimoriadne dôležité. Na mestské použitie a turistiku sú obľúbené pletené pánske komíny s tradičným štýlom.

Panské šály a šatky v obchode 8a.sk

Ponúkame široký výber najlepších outdoorových značiek, ktoré vyrábajú pánske šály a šatky. Medzi nimi samozrejme nemôže chýbať značka Buff, ktorá spopularizovala moderné multifunkčné šatky po celom svete; výrobky tejto značky sú stále veľmi obľúbené medzi najnáročnejšími športovými a outdoorovými nadšencami. Okrem toho ponúkame skvelý sortiment šálov a komínov od mnohých ďalších značiek horského a bežeckého oblečenia, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Či už sa chystáte na expedíciu uprostred leta alebo v zime, v našej ponuke určite nájdete tie správne pánske šály a komíny pre maximálny tepelný komfort a pohodlie. Sú optimálnou voľbou na turistiku, cestovanie, horské aktivity, ale aj na každodenné nosenie.