top

Cyklistické kraťasy

Cyklistické šortky oceníte nielen na dlhých cestách, ale aj počas každodenných kratších výletov. Vhodne zvolené cyklistické šortky znamenajú maximálne pohodlie počas dlhých hodín strávených v sedle. Ponúkame cyklistické šortky s priliehavým a voľným strihom!
View as Grid List

152 Produkty

Page
na stránku
 1. -10%
  MTB šortky Maloja Pin - amber

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Dámske kraťasy na bicykel Maloja Minor 1/2 - midnight

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Cyklo šortky Maloja Telvet - moonless

  Zoznam prianí

 4. -10%
  MTB šortky Maloja Pin - moonless

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Cyklistické šortky Schoffel Shorts Danube - dress blues

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Cyklistické šortky ION Logo - grey

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Cyklo šortky Oakley Icon Classic Bib - black/white

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Cyklistické šortky Rocday Roc Gravel - black

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Cyklistické šortky Rocday Roc Lit

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Cyklistické šortky Rocday Roc Gravel - green

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Cyklistické šortky Rocday Roc Gravel - sand brown

  Zoznam prianí

 12. -10%
  Cyklistické šortky Rocday Roc Lite - blue

  Zoznam prianí

View as Grid List

152 Produkty

Page
na stránku
Vymazať

Bicyklové šortky na letné výlety

Sloboda, účinné vetranie a predovšetkým maximálne pohodlie počas dlhých hodín strávených v sedle. Toto sú hlavné vlastnosti, ktoré by mali charakterizovať dobré cyklistické šortky. V súčasnosti si môžeme vybrať z mnohých modelov, ktoré sú pripravené s ohľadom na rôznych používateľov. Úplne iné budú šortky na jazdu na cestnom bicykli, iné na horskom bicykli a ešte iné budú šortky používané počas horúceho leta na mestskom bicykli. Mnohé modely na prvý pohľad vyzerajú skôr ako šortky pre outdoorových nadšencov než pre cyklistov. O prispôsobení na cyklistiku svedčí najčastejšie skrytá vnútorná vložka pre maximálne pohodlie na sedle, ako aj veľmi pevné materiály. Tie sú nevyhnutné, aby šortky vydržali náročné podmienky na dlhých cestách. Skvelým doplnkom v takýchto modeloch sú aj vrecká uzatvárateľné na zips alebo suchý zips, vďaka ktorým nestratíte žiadnu drobnosť ani pri najbláznivejšom zjazde.

Aké šortky si vybrať na bicykel

V množstve ponúkaných modelov je veľmi ľahké sa stratiť. Preto sa pri výbere cyklistických šortiek oplatí odpovedať na niekoľko otázok. Po prvé, aký strih nám najviac vyhovuje - ideálne prispôsobený našej postave, alebo skôr ležérny? Tesné cyklistické šortky majú svoje výhody. Poskytujú nižší odpor vzduchu, pri vyšších rýchlostiach sa netrepú a nie je možné ich náhodne zachytiť o sedlo. Sú najlepšou voľbou pre nadšencov rýchlej cestnej cyklistiky a tiež pre súťaže MTB. Na druhej strane, voľné cyklistické šortky sú najlepšou voľbou pre nadšencov horských bicyklov alebo endura. Ponúkajú maximálnu slobodu. Robustné materiály ich skvele chránia pred ľahkým poškodením v prípade pádu v náročnom teréne. Po druhé, stojí za to zvážiť, či by naše cyklistické šortky mali mať vložku. Je to jeden z prvkov, ktorý má najväčší vplyv na naše pohodlie počas jazdy. Väčšina ľudí, ktorí raz vyskúšali jazdu v šortkách s vložkou, už nikdy nesadne na bicykel v bežnom modeli. V súčasnosti sa vložky používajú vo väčšine tesných modelov. Voľné cyklistické šortky sú často dvojdielne. Vnútorné šortky majú vložku a dajú sa ľahko vybrať. Vonkajšie šortky poskytujú skvelý vzhľad a vysokú odolnosť. Ak už teda máte vnútorné cyklistické šortky, môžete si kúpiť samotné vonkajšie šortky. Stojí však za to venovať pozornosť kompatibilite upevňovacieho systému jedného a druhého. Po tretie, ak sa rozhodneme pre obtiahnuté šortky, zvyčajne máme na výber modely so šľapkami alebo bez nich. Čo je lepšie? Šortky so šľapkami poskytujú oveľa lepšiu stabilitu a záruku, že sa šortky počas jazdy nezošmyknú. Na druhej strane, modely bez podväzkov ponúkajú o niečo väčšiu voľnosť, ako aj účinnejšie vetranie v letných horúčavách.

Cyklistické šortky nájdete online na 8a.sk

Ponúkame širokú škálu šortiek pre cyklistov a cyklistky, ktorí radi zdolávajú viac kilometrov v teréne aj mimo neho. Zaručujeme obzvlášť široký výber modelov pre tých, ktorí uprednostňujú horské, enduro alebo trailové bicykle, ale aj nadšenci iných typov bicyklov u nás nájdu modely dokonale vhodné na tieto aktivity. Naše starostlivo vybrané značky sú zárukou najvyššej kvality materiálov a dokonalého spracovania. Preto si nami ponúkané cyklistické šortky s obľubou vyberajú nielen začiatočníci, ale aj skúsení nadšenci dvoch kolies.