top

Cyklistické kraťasy

Cyklistické šortky oceníte nielen na dlhých cestách, ale aj počas každodenných kratších výletov. Vhodne zvolené cyklistické šortky znamenajú maximálne pohodlie počas dlhých hodín strávených v sedle. Ponúkame cyklistické šortky s priliehavým a voľným strihom!
View as Grid List

158 Produkty

 1. -21%
  Cyklistické šortky 100% R-Core - black

  Zoznam prianí

 2. -26%
  Cyklistické šortky 100% Airmatic - navy

  Zoznam prianí

 3. -26%
  Dámske cyklistické šortky 100% Airmatic - black

  Zoznam prianí

 4. -29%
  Cyklistické šortky Northwave Bomb Baggy - black

  Zoznam prianí

 5. -30%
  Cyklistické šortky Rab Cinder Crank Shorts - anthracite

  Zoznam prianí

 6. -25%
  Dámske kraťasy na bicykel Maloja Anemona - deep sunset

  Zoznam prianí

 7. -25%
  Cyklistické šortky Maloja Fuorn - midnight

  Zoznam prianí

 8. -25%
  Dámske cyklistické šortky Maloja Fingerkraut - rosehip

  Zoznam prianí

 9. -26%
  Cyklo šortky Maloja Telvet bib - moonless

  Zoznam prianí

 10. -25%
  MTB šortky Maloja Pin - amber

  Zoznam prianí

 11. -24%
  Dámske kraťasy na bicykel Maloja Minor 1/2 - midnight

  Zoznam prianí

 12. -25%
  Cyklo šortky Maloja Telvet - moonless

  Zoznam prianí

 13. -26%
  Cyklo šortky Maloja Telvet bib - midnight

  Zoznam prianí

 14. -25%
  MTB šortky Maloja Pin - moonless

  Zoznam prianí

 15. -25%
  Cyklistické šortky Maloja Bardin - midnight

  Zoznam prianí

 16. -25%
  Cyklistické šortky Maloja Fuorn - fir

  Zoznam prianí

 17. -31%
  Cyklistické šortky Schoffel Shorts Danube - dress blues

  Zoznam prianí

 18. -29%
  Dámske cyklistické nohavice krátke ION Traze - black

  Zoznam prianí

 19. -29%
  Cyklistické šortky ION Traze - shark grey

  Zoznam prianí

 20. -30%
  Cyklistické šortky ION Logo - grey

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

158 Produkty

Vymazať

Bicyklové šortky na letné výlety

Sloboda, účinné vetranie a predovšetkým maximálne pohodlie počas dlhých hodín strávených v sedle. Toto sú hlavné vlastnosti, ktoré by mali charakterizovať dobré cyklistické šortky. V súčasnosti si môžeme vybrať z mnohých modelov, ktoré sú pripravené s ohľadom na rôznych používateľov. Úplne iné budú šortky na jazdu na cestnom bicykli, iné na horskom bicykli a ešte iné budú šortky používané počas horúceho leta na mestskom bicykli. Mnohé modely na prvý pohľad vyzerajú skôr ako šortky pre outdoorových nadšencov než pre cyklistov. O prispôsobení na cyklistiku svedčí najčastejšie skrytá vnútorná vložka pre maximálne pohodlie na sedle, ako aj veľmi pevné materiály. Tie sú nevyhnutné, aby šortky vydržali náročné podmienky na dlhých cestách. Skvelým doplnkom v takýchto modeloch sú aj vrecká uzatvárateľné na zips alebo suchý zips, vďaka ktorým nestratíte žiadnu drobnosť ani pri najbláznivejšom zjazde.

Aké šortky si vybrať na bicykel

V množstve ponúkaných modelov je veľmi ľahké sa stratiť. Preto sa pri výbere cyklistických šortiek oplatí odpovedať na niekoľko otázok. Po prvé, aký strih nám najviac vyhovuje - ideálne prispôsobený našej postave, alebo skôr ležérny? Tesné cyklistické šortky majú svoje výhody. Poskytujú nižší odpor vzduchu, pri vyšších rýchlostiach sa netrepú a nie je možné ich náhodne zachytiť o sedlo. Sú najlepšou voľbou pre nadšencov rýchlej cestnej cyklistiky a tiež pre súťaže MTB. Na druhej strane, voľné cyklistické šortky sú najlepšou voľbou pre nadšencov horských bicyklov alebo endura. Ponúkajú maximálnu slobodu. Robustné materiály ich skvele chránia pred ľahkým poškodením v prípade pádu v náročnom teréne. Po druhé, stojí za to zvážiť, či by naše cyklistické šortky mali mať vložku. Je to jeden z prvkov, ktorý má najväčší vplyv na naše pohodlie počas jazdy. Väčšina ľudí, ktorí raz vyskúšali jazdu v šortkách s vložkou, už nikdy nesadne na bicykel v bežnom modeli. V súčasnosti sa vložky používajú vo väčšine tesných modelov. Voľné cyklistické šortky sú často dvojdielne. Vnútorné šortky majú vložku a dajú sa ľahko vybrať. Vonkajšie šortky poskytujú skvelý vzhľad a vysokú odolnosť. Ak už teda máte vnútorné cyklistické šortky, môžete si kúpiť samotné vonkajšie šortky. Stojí však za to venovať pozornosť kompatibilite upevňovacieho systému jedného a druhého. Po tretie, ak sa rozhodneme pre obtiahnuté šortky, zvyčajne máme na výber modely so šľapkami alebo bez nich. Čo je lepšie? Šortky so šľapkami poskytujú oveľa lepšiu stabilitu a záruku, že sa šortky počas jazdy nezošmyknú. Na druhej strane, modely bez podväzkov ponúkajú o niečo väčšiu voľnosť, ako aj účinnejšie vetranie v letných horúčavách.

Cyklistické šortky nájdete online na 8a.sk

Ponúkame širokú škálu šortiek pre cyklistov a cyklistky, ktorí radi zdolávajú viac kilometrov v teréne aj mimo neho. Zaručujeme obzvlášť široký výber modelov pre tých, ktorí uprednostňujú horské, enduro alebo trailové bicykle, ale aj nadšenci iných typov bicyklov u nás nájdu modely dokonale vhodné na tieto aktivity. Naše starostlivo vybrané značky sú zárukou najvyššej kvality materiálov a dokonalého spracovania. Preto si nami ponúkané cyklistické šortky s obľubou vyberajú nielen začiatočníci, ale aj skúsení nadšenci dvoch kolies.