top

Nafukovacie kajaky

Nafukovacie kajaky si získavajú čoraz väčšiu obľubu medzi turistami a aktívnymi ľuďmi. Nafukovací kajak sa ľahko prepravuje a je stabilný na vode. Ponúkame nafukovacie kajaky pre 1 a 2 osoby.
View as Grid List

2 Produkty

 1. -15%
  Nafukovací kajak Sevylor Tahiti Plus - blue/red
  Nafukovací kajak Sevylor Tahiti Plus - blue/red
  vrátane DPH 285,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 235,99 € (+22%)
  Cena odporúčaná výrobcom 339,99 € (-15%)

  Zoznam prianí

 2. -11%
  Nafukovací kajak Sevylor Hudson - black/blue
  Nafukovací kajak Sevylor Hudson - black/blue
  vrátane DPH 585,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 501,99 € (+17%)
  Cena odporúčaná výrobcom 659,99 € (-11%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

2 Produkty

Vymazať

Nafukovací kajak znamená maximálne pohodlie.

Nafukovacie kajaky sú ideálnym riešením pre všetkých, ktorí nemajú podmienky alebo priestor na uskladnenie klasických modelov. Nafukovací kajak sa dá ľahko zbaliť do malej tašky a prepraviť v kufri auta. Príprava nafukovacieho kajaku na použitie je veľmi rýchla. Vďaka špeciálnym nafukovačom sa dá celý nafúknuť za niekoľko minút. Poprední výrobcovia nafukovacích kajakov dnes ponúkajú mnoho modelov, ktoré sa líšia nielen veľkosťou, ale aj konštrukciou a vybavením.

Konštrukcia nafukovacích kajakov

Väčšina nafukovacích kajakov je vybavená niekoľkými nezávislými komorami, takže aj keď sa jedna komora prepichne, kajak sa nepotopí. V závislosti od účelu použitia sa počet priehradiek môže líšiť. Rekreačné modely ich budú mať menej, zatiaľ čo modely expedičných alebo námorných kajakov ich budú mať viac, aby sa zvýšila bezpečnosť. Samotná konštrukcia sa tiež môže líšiť. Nafukovacie kajaky určené na plavbu po rieke majú často komory ukryté pod ďalšou vrstvou materiálu, ktorá ich chráni pred náhodným odretím alebo prepichnutím.

Existuje niekoľko typov nafukovacích kajakov, ktoré sa líšia veľkosťou, tvarom a účelom. Základným parametrom je, samozrejme, veľkosť kajaku. Menšie kajaky pre jednu osobu sú veľmi pohodlné na manévrovanie a ľahšie. Mnoho ľudí sa však rozhoduje pre nafukovací kajak pre dve osoby. Tento model je skvelý na pádlovanie vo dvojici alebo s deťmi. Dvojmiestne kajaky sú tiež obľúbenou voľbou na dlhšie výlety, pretože sa do nich ľahko zmestí väčšia batožina. Mnohí výrobcovia ponúkajú aj väčšie modely, do ktorých sa zmestia až tri osoby. Pri kúpe nafukovacieho kajaku sa oplatí skontrolovať aj maximálny limit zaťaženia a zohľadniť miesto, kde ho budete používať.

Typy nafukovacích kajakov

Existuje niekoľko rôznych typov nafukovacích kajakov na rôzne vodné aktivity. Každý z nich sa líši tvarom, veľkosťou alebo použitými materiálmi.

Rekreačné nafukovacie kajaky

Rekreačné modely sú výbornou voľbou pre začiatočníkov a tých, ktorí hľadajú kajak na dovolenkový výlet k jazeru. Nafukovacie rekreačné kajaky majú veľmi stabilnú konštrukciu, pohodlné sedadlá a ľahko sa s nimi manévruje. Sú optimálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spestrenie počas letnej dovolenky na vode.

Nafukovacie turistické kajaky

Turistické kajaky sú určené na prekonávanie dlhších vzdialeností. Sú ideálne na niekoľkodňové splavovanie riek alebo plavbu po väčších jazerách. Nafukovacie turistické kajaky majú zvyčajne dlhší trup, pokročilejšiu konštrukciu a dodatočné vybavenie, napríklad batožinový priestor. Turistické modely sú o niečo rýchlejšie a lepšie držia smer jazdy, takže prekonávanie dlhších vzdialeností je na nich oveľa pohodlnejšie.

Nafukovacie kajaky na horské rieky

Nafukovacie kajaky na divokú vodu boli vyvinuté pre ľudí, ktorí radi pádlujú na perejách s vyšším stupňom náročnosti. Vysoko špecializované modely tohto typu sú určené pre najskúsenejších používateľov. Nafukovacie horské kajaky majú robustnejšiu konštrukciu. Vystužené steny a vysoko odolné materiály ochránia kajak pred roztrhnutím o skaly alebo kamene.

Oceánske a morské kajaky

Nafukovacie oceánske kajaky sú navrhnuté s ohľadom na plávanie na otvorenej vode. Sú najdlhšie zo všetkých typov kajakov. Sú skvelé na plávanie vo vlnách a dobre držia smer, čo sa však prejavuje v menšej manévrovateľnosti. Tieto modely si rozhodne nebudú dobre počínať na úzkych a kľukatých riekach alebo dokonca menších jazerách.

Kajaky pre rybárov

Nafukovacie rybárske kajaky sú špeciálne navrhnuté pre milovníkov rybolovu. Často majú držiaky na prúty, pohodlné sedadlá s opierkami, úložný priestor na rybársky výstroj a ďalšie prvky, ktoré uľahčujú dlhší pobyt na vode.

Nafukovacie kajaky v online obchode

V našom obchode sú nafukovacie kajaky k dispozícii v rôznych veľkostiach a konfiguráciách, aby vyhovovali vašim individuálnym potrebám. Nájdete medzi nimi rekreačné modely, ako aj nafukovacie turistické kajaky, s ktorými sa môžete vydať na viacdňový výlet. Väčšina modelov sa dodáva s praktickými prenosnými taškami alebo batohmi, ktoré vám umožnia jednoduchú prepravu kajaku po jeho vyfúknutí.