top

Vybavenie jaskyniarske

Pozrite si jaskyniarske vybavenie od najlepších svetových značiek. V našom obchode nájdete jaskyniarske vybavenie na prieskum jaskýň. Ponuka zahŕňa okrem iného jaskynné postroje, laná, nástroje, jaskynné vaky.
View as Grid List

69 Produkty

Page
na stránku
 1. -10%
  Čelovka Ledlenser MH7 - black/orange

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Čelovka Ledlenser MH7 - black/blue

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Traky Petzl Torse
  Traky Petzl Torse
  18,39 € 22,99 €

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Karabína Petzl Omni Triact-Lock - gray

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Tlmič pádu Petzl Spelegyca
  Tlmič pádu Petzl Spelegyca
  27,99 € 34,99 €

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Brda Petzl Simple - red
  Brda Petzl Simple - red
  67,99 € 79,99 €

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Blokant Kong Duck - turquoise/grey

  Zoznam prianí

 8. -24%
  Lezecká prilba Petzl Boreo - grey

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Lezecká prilba Black Diamond Half Dome - slate

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Lezecká prilba Black Diamond Half Dome - denim

  Zoznam prianí

 11. -23%
  Lezecká prilba Petzl Boreo - white

  Zoznam prianí

 12. -25%
  Polostatické lano Tendon Speleo 10 mm - white

  Zoznam prianí

 13. -15%
  Statické lano Tendon Speleo 10,5 mm

  Zoznam prianí

 14. -20%
  Statické lano Teufelberger Patron 11 mm - white

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Čelovka Ledlenser MH7 - grey

  Zoznam prianí

 16. -5%
  Polostatické lano Beal Contract 10,5 mm 100m

  Zoznam prianí

 17. -10%
  Polostatické lano Beal Contract 10,5 mm 200m

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Blokant Climbing Technology Chest Ascender+ HC - grey

  Zoznam prianí

 19. -10%
  Blokant Climbing Technology Quick-Up + Lewy - grey

  Zoznam prianí

 20. -10%
  Blokant Climbing Technology Quick-Up + Right - lobster

  Zoznam prianí

 21. -10%
  Blokant Climbing Technology Chest Ascender+ - grey

  Zoznam prianí

 22. -10%
  Blokant Climbing Technology Ascender Simple + - orange

  Zoznam prianí

 23. -25%
  Blokant Petzl Tibloc - black

  Zoznam prianí

 24. -25%
  Blokant Petzl Tibloc - orange

  Zoznam prianí

 25. -15%
  Blokant Petzl Ascension left (Poignee) - black

  Zoznam prianí

 26. -4%
  Statické lano Tendon Speleo 10,5 mm 100 m

  Zoznam prianí

 27. -15%
  Blokant Petzl Ascension Right (Poignee) - yellow

  Zoznam prianí

 28. -15%
  Čelovka Petzl Pixa 3
  Čelovka Petzl Pixa 3
  73,94 € 86,99 €

  Zoznam prianí

View as Grid List

69 Produkty

Page
na stránku
Vymazať

Vybavenie jaskyne pre maximálnu odolnosť a spoľahlivosť

Vždy ste chceli preskúmať neprístupné priestory vytvorené vo vnútri Zeme? Radi sa pretláčate aj cez tie najužšie štrbiny? Určite patríte medzi milovníkov jaskyniarstva, aktivity, ktorá zahŕňa prieskum jaskýň. Napriek tomu, že sa to zdá, ide o veľmi náročnú činnosť. Potrebujete nielen správnu fyzickú kondíciu a silnú psychiku, ale aj správne vybavenie. Jaskyniarsky postroj, lano, zlaňovacie a výstupové pomôcky, jaskyniarsky vak na prepravu výstroja - to všetko sú základné veci. Takéto špičkové jaskyniarske vybavenie nájdete v obchode 8a.sk. Poskytujeme totiž široký výber produktov od špičkových značiek, ktoré navrhujú vybavenie s ohľadom na speleológiu.

Speleologická výstroj, hoci je tak podobná horolezeckej výstroji, musí v mnohých bodoch spĺňať úplne iné požiadavky. Aj keď je časť vybavenia bežná pre horolezectvo a speleológiu, jaskyniarske vybavenie musí byť pripravené na oveľa náročnejšie podmienky. Po prvé, musí sa vyznačovať zvýšenou životnosťou. Po druhé, musí sa vyznačovať vysokou odolnosťou voči nečistotám a blatu. Časté prekonávanie polopotopených chodieb znamená, že vybavenie používané v speleológii musí "prejsť" oveľa viac ako podobné modely používané v horolezectve. Aby sme vám uľahčili výber správnej výbavy, zoskupili sme jaskyniarsku výbavu na jednom mieste, vďaka čomu každý jaskyniarsky nadšenec rýchlo nájde najpotrebnejšie časti výbavy.

Jaskynná hadica - maximálna odolnosť a spoľahlivosť v náročných podmienkach

Postroje pre jaskyniarstvo sa vyznačujú čo najjednoduchšou konštrukciou. Zvyčajne sú vyrobené z hrubých popruhov, aby sa zabezpečila maximálna spoľahlivosť. Okrem toho sú prvky, ktoré sú najviac vystavené oderu, zabezpečené pevným materiálom, aby sa minimalizovalo riziko ich ľahkého odretia o kamene. To nám umožňuje prekonávať aj úzke trhliny bez obáv z poškodenia nášho vybavenia.

Vybavenie jaskyne - základné nástroje

Preskúmanie jaskýň si často vyžaduje prekonanie veľkých výškových rozdielov. Jediný spôsob, ako sa dostať cez komíny a studne, je použiť vhodné horolezecké techniky. Aby boli výstupy a zostupy po lane oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie, špecialisti na jaskyniarsku výstroj vyvinuli množstvo zariadení, ktoré dobre fungujú v často stiesnených miestach. Na rýchly zostup po lane sa používajú zostupové kladky, často v kombinácii s populárnym samorezným zariadením Petzl Shunt. Tie nám umožňujú efektívne a bezpečne sa spustiť. Rovnako dôležitý je aj efektívny výstup po lane, ktorý si vyžaduje podstatne viac úsilia. Dômyselne navrhnuté pripínacie zariadenia umožňujú šplhanie do výšky niekoľkých metrov. Široká škála pomôcok na ruky, hrudník a nohy umožňuje každému jaskyniarskemu profesionálovi vytvoriť si ten najpohodlnejší komplet. Ergonomický dizajn uľahčuje ich používanie v náročných podmienkach. Medzi jaskyniarskym vybavením samozrejme nemôže chýbať široký výber karabín, ktoré sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou a odolnosťou.

Prilby sú nevyhnutnou jaskyniarskou výbavou

Lezecký postroj a prilba sú základným vybavením každého nováčika v jaskyniarstve. Účinná ochrana hlavy je nevyhnutná pri pohybe v úzkych chodbách, ako aj pri spúšťaní alebo výstupe po lane. Ochrana hlavy pred padajúcimi úlomkami skál je prioritou každého jaskyniara.

Speleologické laná - maximálna pevnosť

Počas prieskumu jaskýň sa používajú väčšinou statické laná. Vďaka nízkej rozťažnosti sú vynikajúce na zlaňovanie a tiež na výstupy po lane. Ponúkame robustné laná, ktoré sú ideálne na jaskyniarstvo. Poskytujeme úseky s konkrétnou dĺžkou a umožňujeme aj nákup statických lán na metre. Vďaka tomu sa môžete ľahko pripraviť na akýkoľvek prieskum jaskyne.

Speleologická výstroj v obchode 8a.sk - nakupujte tu jaskyniarske postroje, laná a základné pomôcky.

Poskytujeme široký výber jaskyniarskeho vybavenia od špičkových značiek. Osvedčené modely sú zárukou vysokej spoľahlivosti a odolnosti. To znamená, že jednotlivé časti zariadenia sa môžu používať ešte dlhšie. To je dôležité najmä pri používaní zariadenia v jaskyni, kde obzvlášť náročné podmienky spôsobujú ešte rýchlejšie opotrebovanie zariadenia. Poskytujeme vybavenie pre začiatočníkov aj skúsených speleológov. Pre tých prvých ponúkame vhodný jaskyniarsky postroj, karabíny potrebné na prieskum jaskýň, laná, prilbu a potrebnú výbavu, zatiaľ čo pre tých druhých sme pripravili možnosť doplniť ich výbavu o produkty najlepších značiek, ktoré ponúkajú jaskyniarske vybavenie.